שתף קטע נבחר

מחוברים: בני עקיבא נגד חנוך דאום

תנועת הנוער בני עקיבא דורשת מחנוך דאום התנצלות על דברים שאמר לבנו בסדרה "מחוברים" בעת שזה רצה לצאת למסע: "לדעתי בכל מחנה של התנועה יש 400 ילדים שנעלמים". מזכ"ל התנועה: "במשך עשר השנים האחרונות לא נעלם חניך אחד"

תנועת הנוער "בני עקיבא" דורשת התנצלות פומבית מאיש התקשורת חנוך דאום, בעקבות התבטאויותיו בתוכנית "מחוברים" נגד מסעות וטיולים של התנועה. במכתב שהוציא מזכ"ל התנועה, אותו כיתב גם למנכ"ל הוט וליו"ר מועצת הכבלים והלווין, נכתב כי אם ההתנצלות תהיה רפויה, יפנו נציגי התנועה לערכאות משפטיות.

 

בשבוע השידורים הראשון של התוכנית נראה דאום מנסה לשכנע את בנו יהודה שלא לצאת למסע של התנועה, בעקבות החשש שלו מטרגדיה משפחתית כמו שחוותה אשתו אפרת, שאיבדה שניים מקרובי משפחתה. בין הדברים שאמר דאום לבנו: "טיול של בני עקיבא זה טיול שבו ילדים בכיתה ט' אחראים על ילדים בכיתה ז'. מתברברים, אין מים, אין שתיה, לדעתי בכל מחנה של בני עקיבא יש 400 ילדים שנעלמים. פשוט יש די משפחות במגזר הדתי שהן משפחות מרובות ילדים ולכן הן לא שמות לב שילד שלהן לא חזר מהטיול. אני יודע מה זה הטיולים האלו. לוקחים אותם ליער עופר, למקום עם מיליון פדופילים, זה כמו פסטרמה שמוגשת לפליטים באפריקה. השומרים הם ילדים בכיתה יא' עם קרבין".

 

 

במכתבו לדאום כותב מזכ"ל התנועה דני הירשברג: "אין לי עניין להוכיח ולהפריך את כל שקריו של מר דאום. רק אומר כי לפחות במשך עשר השנים האחרונות לא נעלם ולו חניך אחד בכל המסעות והמחנות המרובים בתנועה. אין אף צורך להבהיר שבשטח המחנה אין פדופילים וזהו שטח מחנאות מוכר על ידי החברה להגנת הטבע. בני עקיבא עומדת בכל התקנים הדרושים לצורך יציאה לטיולים בין אם זה אישורים ביטחוניים, רפואיים, סניטריים וכו'".

 

בהמשך המכתב דורש מזכ"ל התנועה התנצלות בכלי התקשורת וזמן שידור לתנועה להביע את תגובתה. "בכל מקרה אני שומר לתנועה את הזכות להמשיך בהליכים משפטיים כנגד הוט, יוצרי הסדרה וחנוך דאום עצמו", כך נכתב.

 

חנוך דאום מסר בתגובה: "מי שראה את הפרק הבין כי יהודה אכן הלך לטיול, לכן כנראה אני בכל זאת חושב שבני עקיבא היא תנועת נוער רצינית. נדמה לי שברור שבדבריי יש הגזמה סגנונית ובעיקר חרדה שנכללת בחופש הביטוי. אתמהה אגב - למה כיוון מזכ"ל בני עקיבא באומרו שלפחות בעשר השנים האחרונות לא נעלם אף חניך. כלומר, מה היה עד לפני עשר שנים? עוד אציין שכאשר ארצה באמת לדבר סרה בבני עקיבא אדבר על שירותי הצלופנא שהיו בזמני ביער שלמור ויער עופר. בברכת חברים לתנועה, חנוך דאום, שבט המבשר רמת הגולן".

 

מ"קודה תקשורת" המפיקה את "מחוברים" נמסר: "הסדרה מחוברים הנה סדרה דוקומנטרית בה מתעדים הגיבורים את חיי היום יום שלהם ושוטחים בפני הצופים את דעותיהם באופן גלוי וחופשי ללא התערבות ההפקה. גם אמירותיו ודעותיו של חנוך דאום במגוון רחב של נושאים מוצגות כאן ללא פילטרים ומשקפות תהליכים ותחושות פנימיות כמו שהוא חווה אותן במהלך תקופת התיעוד. הביטוי הנאמן לדעות ותחושות המחוברים הנו חלק עקרי ומהותי מקונספט הסדרה. מיותר לציין כי לא היתה כל כוונה לפגוע באדם זה או אחר וצר לנו אם מישהו חש נפגע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד רומנו
חנוך דאום. תנועה חופשית
צילום: אוהד רומנו
לאתר ההטבות
מומלצים