שתף קטע נבחר

רמת דוד: שלושה חיילים תקפו טייס

סגן מפקד טייסת ברמת דוד הותקף, על-פי החשד, על ידי שלושה חיילים שנגדם הגיש תלונה על נהיגה פרועה. בעימות שנערך במשרדי מצ"ח, האשימו התוקפים את הקצין בגזענות

רב-סרן א', סגן מפקד הטייסת שהותקף בבסיסו, התעמת היום (ב') עם החיילים התוקפים, שהאשימו אותו בגזענות ובשימוש בביטויים שמכוונים נגד עולים מאתיופיה. הוא הכחיש את טענותיהם וניצל עדויות של קצינים שנכחו באזור בעת האירוע האלים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר כי באירוע החמור הותקף סגן מפקד טייסת בבסיס רמת דוד על ידי שלושה חיילים, לאחר שהעיר להם על נהיגתם הפרועה בתחומי הבסיס, ואף הגיש נגדם תלונה בנושא. החיילים, שזעמו, על פי המתואר, על הגשת התלונה, איימו על הקצין כי "יסגרו איתו חשבון". גם פינוים מהמקום על ידי מפקדם לא הועיל. הם הגיעו לשיכוני הטייסים עם אלות, איתרו את הטייס והכו אותו בכל חלקי גופו, לפני שהשתלטו עליהם.

 

השלושה, שחשודים באלימות ובשימוש בנשק קר, נעצרו על ידי אנשי המשטרה הצבאית החוקרת, וטענו בחקירתם כי הגיבו להעלבה שהטיח בהם הקצין. בעימות שנערך בין הצדדים, חזר מצדו רב-סרן א' על תיאור המקרה ועל האיומים נגדו. אחד ממקורביו סיפר כי הופתע לשמוע את טענות התוקפים וכי הוא מכחיש אותן מכול וכול.

 

מעדויות של קצינים שנכחו באירוע עולה כי החיילים עצמם היו אלה שהעלו את הנושא הגזעני, ואילו סגן מפקד הטייסת סירב לדבר איתם ואמר שהוא ידבר עם מפקדיהם.

 

במקביל, תיארה אחת מנשות הטייסים ביחידה את האווירה בבסיס כ"הלם ושוק", וטענה כי "מעולם לא היה כדבר הזה". קצינים בצה"ל אמרו כי האירוע עורר סערה בצבא וחשש כי התופעה תחזור על עצמה.

 

אחר הצהריים, אמורה המשטרה הצבאית החוקרת להביא את החיילים בפני בית הדין הצבאי ביפו ולבקש להאריך את מעצרם.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "במסגרת חקירה של מצ"ח נחקרו מספר חיילים בחשד לשימוש באלימות נגד קצין בבסיס רמת דוד". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים