שתף קטע נבחר

מפקד חיל האוויר: "לתוקפי הקצין אין מקום בחיל"

אלוף אמיר אשל נפגש עם רס"ן א', שהעיר לשלושה חיילים על נהיגה פרועה, והותקף בבסיס. באיגרת מיוחדת שפרסם, כתב: "החיילים לא יחזרו לחיל האוויר". הקצין שהותקף: "יותר מהמכות, כואב לי שהאשימו אותי בגזענות"

"יותר ממה שכאבו המכות, האלות והאבנים, כאב לי שהאשימו אותי בגזענות". כך אמר היום (ג') בצהריים סגן מפקד טייסת בחיל האוויר, שהותקף בשבת על ידי שלושה חיילים בבסיס, למפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, כשבא לבקר אותו היום בביתו בשיכון המשפחות בבסיס רמת דוד שבצפון.

 

במקביל, העביר האלוף איגרת מיוחדת לקציני ולחיילי חיל האוויר, שבה כתב: "לחיילים כאלה אין מקום בחיל ובתום הטיפול הם לא יחזרו לחיל האוויר". אירוע התקיפה פורסם לראשונה על-ידי יוסי יהושוע ב"ידיעות אחרונות".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

האלוף אשל הגיע לביתו של סגן מפקד הטייסת, רס"ן א', שעליו פיקד בעבר, ונפגש עמו ועם אשתו, בעקבות האירוע הקשה בשבת. הוא אמר לבני המשפחה כי מדובר באירוע חמור שבו נחצו כל הקווים האדומים, והדגיש כי הגיע לומר את הדברים ישירות לקצין, לנוכח ההאשמות שהוטחו בו על ידי החשודים, לפיהן השתמש בביטויים גזעניים כלפיהם.

 

הקצין עצמו היה פעיל בעבר בשני פרויקטים התנדבותיים לטיפול בבני נוער מהעדה האתיופית, ובאחד המקרים אף סייע לאחד מהם להתגייס לטייסת. "אחרי דבר כזה הוא מגלה שמאשימים אותו בגזענות, זה פוגע יותר מהתקיפה עצמה", אמר אחד האנשים שנכחו בפגישה.

 

איגרת מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל  ()
איגרת מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל

 

במקביל לפגישה, שלח מפקד חיל האוויר איגרת לחיילים ביחידות החיל ולמפקדים. הוא תיאר את המקרה כמקרה קיצוני ואלים והתרה במפקדים שלא להעלים עין.

 

"אין בכוונת חיל האוויר להיכנע לאלימות או להשלים איתה, להיפך, נפעל ביתר שאת למיגורה ועקירתה ממחוזותינו. הדרך תתמקד בחינוך אנשינו לסובלנות, מתן כבוד הדדי ודרך ארץ", נכתב באיגרת.

 

על פיה, "מי שיחצה את הקווים יטופל באופן נחרץ והחלטי. החיילים המעורבים יטופלו על ידי גורמי אכיפת החוק בצבא.

לחיילים כאלה אין מקום בחיל ובתום הטיפול לא יחזרו לחיל האוויר".

 

התקיפה עצמה אירעה בשבת אחר הצהריים, כאשר סגן מפקד הטייסת הבחין בשלושה צעירים שנהגו ברכב באזור שיכון המשפחות בבסיס והעיר להם על נהיגה פרועה. השלושה רדפו אחריו, וגם לאחר שמפקדיהם התערבו והרחיקו אותם מהמקום, הם חזרו לשיכון המשפחות ותקפו את הקצין באלות ובאבנים לעיני ילדיו. הם נעצרו במוצאי שבת ואתמול האריך בית הדין הצבאי את מעצרם. לטענת סניגורית של אחד החשודים, הם מכחישים שאירעה אלימות מכל סוג שהוא וטענו כי הקצין כינה אחד מהם "אתיופי מסריח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלוף אמיר אשל
צילום: יהונתן בן-דוד, במחנה
מומלצים