שתף קטע נבחר

סעודיה: העונש למלך קעקועי הנשים - כלא ומלקות

מעצב שׂער לבנוני התפרסם בסעודיה כ"מלך הקעקועים" ונשים נהגו לשכור את שירותיו בבתיהן. משמרות הצניעות טמנו לו מארב והוא נידון ל-200 מלקות ושנת מאסר. ומה חושבים בממלכה על פירסינג?

כך ייעשה לאיש שקעקע את גופן של נשים בסעודיה . כלי תקשורת בממלכה האיסלאמית דיווחו היום (יום ג') כי בית המשפט בג'דה גזר על מעצב שער לבנוני שנת מאסר, 200 מלקות, קנס כספי והחרמה של הטלפון הנייד, בגין קעקוע נשים במדינה, איפורן ועיצוב שערן.

 

עוד מחיי הנשים בסעודיה:

צפו בקרב המניקור: סעודית מול שומרי הצניעות

סעודיה: יש לך "עיניים מפתות"? כסי אותן

אשה שנהגה ברכב נידונה ל-10 מלקות

 

הספר התפרסם בקרב נשים בסעודיה כ"מלך הקעקועים" ונתפס על ידי משמרות הצניעות שטמנו לו מארב בשכונת א-רודה, בזמן שעמד להיכנס לדירה של אחת מלקוחותיו. בתיק שנתפס עמו נמצאו ריסים מלאכותיים,

שתי פאות, שלל צבעים לשער, תכשירים המיועדים להורדת משקל, הגדלת חזה והסרת כתמים שחורים בברכיים.

 

הלבנוני טען בחקירתו כי הוא נעזר בחומרים האלה בעבודתו כמעצב שער בארצו, והכחיש כי עסק בכך במהלך שהותו בסעודיה.

 

אולם במהלך חקירתו נמצאו בטלפון הנייד שלו מסרונים שמוכיחים כי הוא נכנס לבתי הנשים כדי לקעקע, כמו גם תמונות של נשים מקועקעות. בחקירה התברר כי הוא עוסק במלאכתו היצירתית כבר תשע שנים ונכנס לממלכה כמה פעמים. בהתחלה שכר דירה ובה קיבל את לקוחותיו, אך אחר כך, מחשש שמשמרות הצניעות יתפסו אותו, החל לפקוד את דירותיהן.

 

כלי תקשורת ערביים דיווחו בחודש האחרון כי נשים לא מעטות מתעניינות בקעקועים. בעלות עסקים שמיועדים לנשים בעיר ג'דה סיפרו כי עם תחילת הקיץ ועונת החתונות, יש דרישה רבה מצד הנערות הסעודיות לקעקועים. אולם חלק מהחתנים דוחים את האופנה הזו בתוקף ורואים בה תופעה מבישה.

 

יש מי שיוצאים נגד התופעה מבחינה דתית ובראשם השייח עואד אל-קרני, אחד מחכמי ההלכה המפורסמים בסעודיה. הוא טען כי הקעקועים אסורים מבחינה הלכתית, ומוצא סימוכין לכך בדברי הנביא מוחמד.

 

פירסינג - אימא מאשרת, אבא אוסר

חוץ מהקעקועים השערורייתיים נראה שגם הפירסינג כובש את צעירות סעודיה. העיתון "אל-חיאת" הסעודי כתב במאי על התופעה המתרחבת של עגילים בשפה, בגבה, בטבור או אפילו בשיניים.

 

העיתון תיאר את חילוקי הדעות לגבי הנושא, גם בקרב הצעירות עצמן. חלק מהן תיארו את הפירסינג כמנהג נתעב שאין בו כל יופי, אך אחרות דווקא סיפרו שקיבלו תגובות טובות מסביבתן ולא נמתחה עליהן ביקורת. אימהות סיפרו כי הן נעתרות להפצרות בנותיהן ומרשות להן לעשות פירסינג כי הן רואות שהן נתונות ללחץ חברתי מצד חברותיהן.

 

מהצד הגברי דיווח העיתון על חוסר התלהבות. חלק מהגברים שרואיינו אמרו שהפירסינג לא יפה ואחרים היו תקיפים יותר וטענו כי מי שעושה פירסינג בפנים היא לא אשה. אחר אמר שלא חש כל משיכה לנשים שהתהדרו בפירסינג. חלק מהאבות סיפרו שאינם מרשים לבנותיהם לעשות פירסינג. "מומחים לבריאות הנפש" שהתראיינו לכתבה טענו כי התופעה נובעת משלושה גורמים – פנאי, רצון לחיקוי וצורך בתשומת לב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעלות עסקים דיווחו על עלייה בביקוש לקעקועים, עם תחילת עונת החתונות (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים