שתף קטע נבחר

צילום: שמואל בן ישי, חדשות 24, חיים צח

הפראיירים לליברמן: עכשיו תורך לפרוש

אחרי פרישת קדימה מהקואליציה, מתמקדים מובילי המאבק לשוויון בנטל ביו"ר ישראל ביתנו, שתעלה מחר הצעת לחוק גיוס לכול: "אחרי שההצעה תיפול, עליך לפרוש. נתניהו לא התכוון מלכתחילה לגייס חרדים ורצה לשמור על שלמות הקואליציה"

ממש בשעה שבה הצביעה סיעת קדימה בעד פרישה מהקואליציה בעקבות כשלון המשא ומתן על גיבוש חוק לשוויון בנטל, קיימו מובילי המאבק למען חוק גיוס הוגן מסיבת עיתונאים משלהם. אחרי ששאול מופז וסיעתו עשו את הדרך החוצה מממשלת נתניהו, התמקדו מנהיגי "מחאת הפראיירים" בקריאה ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, לעשות את אותו הדבר מחר, אחרי שחוק גיוס לכול שמתכוונת מפלגתו להציג ייפול בכנסת. ynet העביר שידור חי ממסיבת העיתונאים ב"מאהל הפראיירים".

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

אחד ממובילי המאבק לשוויון בנטל, עידן מילר, אמר בפתח מסיבת העיתונאים במאהל המחאה ליד רכבת מרכז בתל-אביב כי הוא וחבריו מברכים את שאול מופז על ההחלטה לפרוש מהקואליציה. מילר אמר כי הלחץ עובר כעת לשר החוץ ליברמן:

"אנחנו תומכים בהצעת החוק שלו שתעלה מחר, אבל אין לה סיכוי לעבור. ברגע שהצעת החוק נופלת, אנחנו דורשים שליברמן יפרוש מהממשלה. שוויון בנטל זה לא סיסמה, זה צורך אמיתי של העם".

 

במהלך מסיבת העיתונאים הגיעה ההודעה הסופית על פרישת קדימה. ראובן אגסי מהפורום לשוויון בנטל אמר: "אני מברך את מופז ואת קדימה שסוף-סוף עשו משהו צודק. ביבי, ממך לא ציפינו שתקבל החלטה. החלטות אמיצות זה לא הדרך שלך". גם הוא פנה לליברמן: "הגיע הזמן שתילחם, ולא רק עד טיפת דמנו האחרונה. שאלת את עצמך מה הקרבת עד עכשיו? לא הרבה".

 

שאול מופז. קדימה עוזבת, מה יעשה ליברמן? (צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות") (צילום: חיים צח
שאול מופז. קדימה עוזבת, מה יעשה ליברמן?(צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות")

 

שחר אילן, מנכ"ל עמותת חדו"ש, אמר במסיבת העיתונאים: "צריך להיות ברור שהממשלה שנשארה אחרי שקדימה עוזבת זו ממשלה שלא ראויה להתקיים ולא רוצה שוויון בנטל, זו ממשלת אפליה. נתניהו לא התכוון לגייס אף בחור ישיבה, הוא התכוון לשמור על השותפים הטבעיים שלו".

 

אילן אמר כי קדימה התעשתה והבינה שנתניהו אינו פרטנר לשוויון בנטל, והפנה גם הוא קריאה לליברמן: "ממשלת האפליה בין דם לדם מוחזקת על ידי ישראל ביתנו. מחר תביא ישראל ביתנו הצעת חוק ראויה והיא תופל על ידי ממשלת נתניהו. ליברמן לא יכול להישאר בממשלה, ולא - הוא לא התכוון ברצינות לשוויון בנטל. מחר אחרי שהצעת החוק שתיפול ליברמן

חייב ללכת בעקבות קדימה".

 

יואב קיש, ממקימי "מאהל הפראיירים", אמר ל-ynet דקות לפני מסיבת העיתונאים: "שמענו על ההודעה של קדימה, ואנחנו חושבים שפספסנו פה הזדמנות היסטורית של רוב חזק וציוני בקואליציה, שנפל עקב לחצים פוליטיים כאלו ואחרים". הוא הוסיף: "אם לא יהיה חוק אחר עד 1 באוגוסט, אנחנו מצפים מהצבא ומכל המערכות לקיים את החלטת בג"ץ, ולפעול לפי חוק שירות הביטחון לגיוס של כולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור ליברמן. הצעה "בלי סיכוי לעבור"
צילום: עזרא ארבלי
יואב קיש. "הוחמצה הזדמנות היסטורית"
צילום: בני דויטש
מומלצים