שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

טסים לבורגס, למרות הכול: "לקחתי תהילים"

אסתר מחולון "מדחיקה את הפחד", טוני ובוריס לא ידברו ביניהם עברית, נתן יחגוג יום הולדת 60 בבולגריה: "לקחתי תהילים, הכול בסדר. עם ישראל חי". הישראלים שממריאים לבורגס

שבעה בני אדם נהרגו בפיגוע נגד אוטובוס שהסיע ישראלים בשדה התעופה בבורגס, משרד החוץ נערך להשבת תיירים בבולגריה - אבל יש כאלה שעושים את הדרך ההפוכה, ודווקא לא מפחדים. בעוד כמה שעות ינחתו אותם ישראלים בבורגס, לחופשה שתחל בטעם מר.

 

טרור בבולגריה - הכתבות האחרונות:

 

שני, בת 15 מראש העין, אמורה לפגוש את אמה בעיר הנופש הבולגרית. היא תגיע לבולגריה באיחור של כמה שעות, בעקבות דחיית הטיסות: "אני נמצאת בשדה מהשעה 19:00", אמרה אמש (יום ג'). "יש פה לחץ, אבל האמת היא שאני טסה הרבה פעמים ואני לא מפחדת. אני ממש מאוכזבת שלא הציעו לי טיסה חלופית או נתנו לי מידע". אביה הביע דאגה והוסיף כי "מטלפונים שקיבלנו, גם שם יש היסטריה לא קטנה". 

 

נוסעים ושוטרים בנתב"ג, אמש (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
נוסעים ושוטרים בנתב"ג, אמש(צילום: ירון ברנר)
 

גם טוני ובוריס מרמת גן קיוו להמריא הלילה לבורגס, אך נאלצו להמתין שעות ארוכות בשדה התעופה. "בשלב מסוים האתר של רשות שדות התעופה קרס ובדלפק של בורגס אין אף אחד", סיפרה טוני. "אמרו לנו שהטיסה בסביבות 4:00, אבל בגלל הפיגוע אנחנו כבר לא חושבים שנצא בזמן. במשפחה אמרו לנו לא לדבר בינינו עברית, אני דוברת בולגרית, אז אין בעיה".

 

אסתר מחולון, שטיסתה לבורגס מתעכבת, סיפרה כי הייתה אמורה להמריא בשעה 1:00, אולם כשהגיעה לשדה נודע לה על דחייה של שלוש שעות וחצי. "מצד אחד אנחנו מאוד מפחדות לנסוע ומצד שני, סידורי הביטחון עכשיו יהיו הרבה יותר קפדניים. התלבטתי עם עצמי, אבל כנראה אני מדחיקה את הפחד, כל החברים נוסעים ואני נוסעת איתם. זו חופשה שאני מחכה לה הרבה זמן".

 

הרהורים מול לוח הטיסות, הלילה בנתב"ג (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הרהורים מול לוח הטיסות, הלילה בנתב"ג(צילום: ירון ברנר)

 

אחת מפצועות הפיגוע בבורגס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אחת מפצועות הפיגוע בבורגס(צילום: AFP)

 

סימה, נוסעת נוספת לבולגריה, סיפרה על התנגדות ילדיה לטיסה. "הילדים בשום פנים ואופן לא רצו שאני אטוס", סיפרה. "האמת שאני חרדה, אבל אני נוסעת עם בעלי. אחותי, למשל, הזמינה את הטיסה וביטלה אותה, כי היא מאוד פוחדת מהמצב".

 

נתן, שאמור לחגוג את יום הולדתו ה-60 בבורגס, הופתע על ידי אשתו, אך נוסע "בלב שלם", כהגדרתו. "הילדים תמכו בהחלטה שנטוס, לקחתי ספר תהילים והכול בסדר, עם ישראל חי", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחכים להמראה, אמש
צילום: ירון ברנר
האוטובוס השרוף
צילום: רויטרס
מומלצים