שתף קטע נבחר

תקרית ירושלים: לחץ ממשלתי על אתר ה-BBC

לשכת ראש הממשלה ושרת הספורט לימור לבנת ממשיכים לפעול על מנת שהרשת הבריטית תציין את ירושלים כבירת ישראל באתר האולימפי. לבנת פנתה לאלכס גלעדי, שקידם את העניין. השרה: "מקווה שה-BBC יתקן את המעוות"

לחץ ממשלתי. בעוד ארבעה ימים יתקיים טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בלונדון, והפוליטיקאים עדיין מנסים בכל כוחם לתקן ולשנות את הטעות שנעשתה באתר האולימפי של ה-BBC, בו לא מוזכרת ירושלים כבירת ישראל.

 

    

המחאה של ישראל נגד התנהלות רשת הטלוויזיה הבריטית BBC החלה כבר לפני כמה ימים, לאחר שהתברר כי בעמוד של מדינת ישראל, השדה של "עיר בירה" פשוט לא קיים כשבו זמנית בעמוד של פלסטין מצוין כי בירתה היא מזרח ירושלים.

 

ירושלים. עדיין לא בירת ישראל, לפחות ב-BBC (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ירושלים. עדיין לא בירת ישראל, לפחות ב-BBC(צילום: AFP)

 

בעקבות הארוע שלח יועץ ראש הממשלה לתקשורת זרה מכתב מחאה חריף לראש משרד ה-BBC בישראל, פול דאנאהר, ובו ציין בין השאר כי הוא "נדהם מהחלטת ה-BBC להפלות את מדינת ישראל באתר האינטרנט האולימפי של הרשת".

 

בעקבות המכתב רשת ה-BBC ביצעה תיקון חלקי בעמוד של ישראל באתר ובמסגרתו התווספה השורה הבאה - "מקום מושבה של הממשלה בירושלים, על אף שרוב השגרירויות הזרות נמצאות בתל אביב". אלא שאת לשכת ראש הממשלה ואת שרת הספורט לימור לבנת זה עדיין לא מספק. הן, כאמור, ממשיכות לפעול כדי שהרשת הבריטית תציין את ירושלים כבירת ישראל.

 

לימור לבנת. מקווה שהמעוות יתוקן (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
לימור לבנת. מקווה שהמעוות יתוקן(צילום: מור שאולי)

 

לבנת שוחחה היום עם אלכס גלעדי, נציג הוועד האולימפי הבינלאומי, וביקשה ממנו לסייע בהפעלת לחץ על רשת הטלוויזיה הבריטית בנושא. בעקבות פניית השרה הודיע גלעדי כי בכוונתו להעביר את הנושא לטיפולו של מרק אדמס, ראש מחלקת התקשורת של הוועד האולימפי הבינלאומי כדי שהאחרון יבקש מה-BBC להתאים את האתר שלהם להגדרות של אתר הוועד האולימפי.

 

חגיגה אולימפית ב-ynet ספורט:

    

השרה לבנת: "אני מודה לאלכס גלעדי שפעל במהירות ובנחישות בעניין. אני מקווה שמאמציו יצליחו, וה-BBC יתקנו את המעוות".

 

בתוך כך, התחיל משרד ראש הממשלה בקמפיין בהשתתפות ספורטאי המשלחת הישראלית לאולימפיאדה. במסגרת זו - כל אחד מהספורטאים מצטלם לסרטון וידאו קצר בו הוא אומר שהוא מייצג את מדינת ישראל ואת בירתה - ירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים