שתף קטע נבחר

איראן: הפרסום שנתחרה בישראלים - "שטני"

בטהרן טענו כי כלי התקשורת "הציוניים פרסמו בצעד שטני" את דברי ראש המשלחת האיראנית לאולימפידה, שהודיע כי האיראנים יתמודדו מול הישראלים. בדיווח נטען שהדברים הוצאו מהקשרם וכי הוא כלל לא התייחס לישראל

הסערה בישראל מעוררת כעס בטהרן: כלי תקשורת באיראן תקפו את הפרסום שבו צוטט ראש הוועד האולימיפי האיראני, בהראם אפשאר-זאדה, כמי שאומר שהספורטאים האיראנים יתמודדו מול הישראלים במשחקים האולימפיים בלונדון 2012.

 

עוד בנושא ב-ynet:

 

"כלי התקשורת הציוניים פרסמו בצעד שטני את דבריו של מזכיר הוועד האולימפי של איראן שהודיע כי הספורטאים האיראנים יתמודדו מול נציגי המשטר הציוני באולימפיאדה", נכתב בדיווח של סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" המזוהה עם משמרות המהפכה. הדיווח צוטט בכלי תקשורת נוספים בטהרן.

 

בדיווח נטען כי הדברים הוצאו מהקשרם, "הוא לא אמר שום דבר בנושא ולא נקב בשמה של ישראל". אפשאר-זאדה אמר לעיתונאים שאיראן "תכבד את הרוח הספורטיבית ושהספורטאים האיראנים לא יחרימו משתתפים אחרים בשל לאומיותם", נכתב עוד בדיווח.

 

דבריו של ראש המשלחת האיראנית זכו לתשומת לב רבה בעולם ובישראל, לאחר שסוכנות הידיעות האמריקנית איי.פי פירשה את דבריו כאילו טהרן חוזרת בה מהחרם המסורתי על תחרויות נגד ספורטאים ישראלים.

 

ככל הנראה מדובר במהלך מתוכנן של האיראנים בניסיון להציג לעולם "פנים שוחרות שלום" על רקע העימות המתמשך בינה לבין המערב בנוגע לתוכנית הגרעין. כמו כן, מחישוב שנעשה קיים סיכוי נמוך שמפגש איראני-ישראלי אכן יקרה במשחקים האולימפיים,

ולכן ההתבטאות הדיפלומטית של ראש המשלחת האיראנית צריכה להילקח בעירבון מוגבל.

 

כבר ביום ראשון, יממה לפני ההצהרה של ראש המשלחת, הודיעו האיראנים כי הספורטאי הכמעט-יחיד שהיה עשוי להיפגש מול ישראלי - לא ישתתף באולימפיאדה. ב"טהרן טיימס" האיראני מסרו, כי הג'ודוקא ג'וואד מחג'וב לא ייטול חלק בלונדון 2012, בגלל "מחלה בקיבה". מחג'וב, שהשיג את הקריטריון האולימפי במשקל עד 100 ק"ג - המשקל בו מתחרה גם אריק זאבי - סובל לדברי האיראנים מזיהום בבטן.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשלחת האיראנית. עולם כמנהגו נוהג
צילום: רויטרס
הדברים הוכחשו. בהראם אפשאר-זאדה
מומלצים