שתף קטע נבחר

יריב אופנהיימר יקבל אזרחות כבוד מהמתנחלים

רוב חברי המועצה האזורית שומרון תמכו בהצעה להעניק למזכ"ל שלום עכשיו אזרחות כבוד, בשל "תרומתו לפיתוח האזור". אופנהיימר: "את הכבוד צריכים המתנחלים להעניק לנתניהו"

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, כבר זכה לקבל המון כינויים ותארים מהמתנחלים, אך לתואר הזה גם הוא לא ציפה. המועצה האזורית שומרון החליטה להעניק לאופנהיימר אזרחות של כבוד מטעמה זאת לאור מה שמכנים שם "תרומתו הייחודית לפיתוח ואכלוס השומרון". פרט לאופנהיימר זכה בתואר עורך הדין מיכאל ספרד, המייצג ארגוני שמאל.

 

עוד בחדשות:

סוריה: קרבות בחלב, "מטוסי קרב מרעישים"

12 שנה לנסיגה: שלוש נשים וחייל צד"ל שבו ללבנון

ר"מ בולגריה: "האחראים לפיגוע שהו במדינה חודש"

 

בין שמדובר בגימיק ובין שלא - במועצה האזורית שומרון לקחו את ההחלטה על הענקת התואר לאופנהיימר וספרד ברצינות ואף העלו את הנושא לדיון והצבעה בישיבת המליאה האחרונה, שהתקיימה בהתנחלות ברוכין - שהוסדרה לאחרונה על ידי הממשלה.

 

תזמון ההחלטה נובע מהחלטת הממשלה להסדיר פרט לברוכין גם את ההתנחלויות קריית נטפים ורחלים, הממוקמות בתחומי המועצה. עתירות שהגישו נגדם "שלום עכשיו" וארגון "יש דין", המיוצגים על ידי ספרד, אילצו את הממשלה להסדיר את אותם יישובים כדי להימנע מהריסתם.

 

אזרחות הכבוד למזכ"ל שלום עכשיו ()
אזרחות הכבוד למזכ"ל שלום עכשיו

 

יושב ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר במהלך הדיון סביב הענקת התואר: "זהו אקט סמלי כהוקרה על תרומתם להכשרת והסדרת היישובים בהיבט התכנוני", הוא אמר. "זהו מקרה של בא לקלל ונמצא מברך ברמה האסטרטגית ועל כך אני מציע להעניק להם את התואר".

 

במועצה לא הביעו התנגדות לדבריו של מסיקה ובהצבעה שנערכה הצביעו 19 מהחברים בעד הענקת התואר, שניים נמנעו והמתנגד היחיד היה יהודה ליבמן, נציג ההתנחלות יצהר במועצה. הוא סבר כי חרף תרומתם אין זה מן הראוי כי המועצה תעניק לשניים את הכבוד.

 

מעבר לסמליות שבתואר, ספרד ואופנהיימר יזכו מעכשיו בהטבות שונות שמעניקים למי שזכו באזרחות כבוד מטעם המועצה. בין היתר מדובר על הנחות בספריות ובחוגים עירוניים ובהוזלה בהיכל התרבות ובמועדון הספורט באריאל.

 

יריב אופנהיימר לא התרגש למשמע הבשורה כי הוא אזרח כבוד בשומרון, ואמר בתגובה: "את אזרחות הכבוד צריכים המתנחלים להעניק לנתניהו, שבמקום לפתח את הנגב והגליל, ממשיך להזרים מאות מיליוני שקלים למאחזים ולהתנחלויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יריב אופנהיימר
צילום: גיל יוחנן
גרשון מסיקה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים