שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דני אלטר עוזב את אנסמבל הרצליה

  מנכ"ל תיאטרון הרצליה, דני אלטר, הודיע על עזיבתו שנתיים בלבד לאחר מינויו. הסיבה, על פי גורמים בתיאטרון: מערכת יחסים טעונה בינו לבין ההנהלה הציבורית והמנהל האמנותי

  פרסום ראשון: מנכ"ל תיאטרון הרצליה, דני אלטר, יסיים בשבועות הקרובים את תפקידו. אלטר הודיע לשחקני האנסמבל על עזיבתו כבר לפני ימים ספורים, כך נודע ל-ynet. במסדרונות עיריית הרצליה אומרים היום כי אלטר היה זה שביקש לסיים את ההתקשרות מטעמים אישיים. גורמים בתיאטרון אומרים, עם זאת, כי מערכת היחסים הטעונה שנוצרה בין המנכ"ל לבין ההנהלה הציבורית והמנהל האמנותי, עודד קוטלר, הם שהובילו להחלטתו לפרוש מהתפקיד, שנתיים בלבד לאחר מינויו. "שחקנים לא מקבלים משכורות, הצגה שנכנסה לשלבי הפקה נדחתה והאווירה קשה", אומרים מקורות באנסמבל.

   

  אלטר, לשעבר מנכ"ל תיאטרון החאן ואמנות לעם, נכנס לתפקידו ב-2010, זאת לאחר ואקום ניהולי שנוצר בעקבות פרישתה של ענת רדנאי, שמונה חודשים קודם לכן. לאורך השנים האחרונות ידע האנסמבל לא מעט תהפוכות ומשברים שליוו במקביל גם את תקופת כהונתו. מלחמת כוחות קשה ומטלטלת שניטשה בינו לבין המנהלת האמנותית של האנסמבל דאז, הבמאית אופירה הניג, הובילה בסופו של דבר לפרישתה והעמידה את התיאטרון על סף סגירה.

   

  במשך חודשים ארוכים לאחר פרישתה המתוקשרת של הניג, שימש המבנה בעיקר לאירוח הצגות, מופעים ואירועים עירוניים ופרטיים. אנסמבל השחקנים של התיאטרון התפזר. עם כניסתו של עודד קוטלר לתפקיד המנהל האמנותי בספטמבר שעבר, חזר האנסמבל ליצור הפקות תיאטרון עצמיות בשיתוף חלק מחברי האנסמבל המקורי שחזרו לעבוד בו, בהם נעמי פרומוביץ', יואב הייט ואיצ'ו אביטל. בחודשים האחרונים הציג התיאטרון בין היתר את "אברם", מחזה מאת דוד לוין בבימויו של עודד קוטלר ובכיכובם של גבי עמרני ודובל'ה גליקמן, ואת "הילכו שניים יחדיו", הפקה משותפת עם תיאטרון הקאמרי על פי מחזה מאת א.ב יהושע בבימויו של קוטלר ובכיכובם של רמי ברוך וגיל פרנק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אנסמבל הרצליה. אווירה קשה
  צילום: יוגב עמרני
  לאתר ההטבות
  מומלצים