שתף קטע נבחר

ספרד: האבטלה טיפסה לשיא של 24.6%

שיעור האבטלה ברבעון הראשון היה 24.4%. מדובר ברמת האבטלה הגבוהה ביותר מבין מדינות גוש האירו. עם זאת, קצב הפיטורים ברבעון השני - שלרוב נחשב כתקופה טובה לשוק התעסוקה - היה נמוך יחסית

שיעור האבטלה בספרד טיפס לשיא חדש ברבעון השני, לאחר שהמיתון המתמשך בכלכלה הרביעית בגודלה בגוש האירו הוביל לפיטורים נוספים, אם כי בקצב נמוך מבעבר. לשכת הסטטיסטיקה הארצית דיווחה כי שיעור האבטלה ברבעון השני - שלרוב נחשב כתקופה טובה לשוק התעסוקה מאחר שהוא מגיע לפני חודשי חופשת הקיץ העמוסים - טיפס ל-24.6% מ-24.4% ברבעון הראשון.

 

 

ספרד סובלת מהתפוצצות בועת נדל"ן ומקיצוצים כבדים בהוצאות, בעקבות ניסיונות הממשלה לצמצם את הגירעון התקציבי. שיעור האבטלה בספרד הוא הגבוה בגוש האירו. מהבעיה סובלים בעיקר צעירים ותושבים זרים. שיעור האבטלה בקרב המהגרים, רובם מדרום אמריקה עומד על 35.8%, גבוה ב-13% מאשר בקרב ילידי ספרד.

 

עם זאת, מספר המשרות שצומצמו ברבעון עמד על 15.9 אלף בלבד, לעומת 870 אלף בשלושת הרבעונים הקודמים. ייתכן שהסיבה לכך היא ההתחזקות העונתית בענפי השירותים והבנייה - הנחשבים קרובים לתיירות, שמהווה את המקור העיקרי בספרד למקומות עבודה ותזרימי מזומנים.48.8 אלף משרות נוצרו ברבעון השני בענף השירותים ו-6,200 בבנייה. לעומת זאת, ענף החקלאות התכווץ ב-44 אלף משרות והייצור - ב-21 אלף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הבורסה במדריד
צילום: רויטרס
מומלצים