שתף קטע נבחר

שיר חדש לאתי אנקרי: "להיפרד ממה שהיה שלי"

אתי אנקרי מוציאה אלבום חדש לאחר ארבע שנים בהן התלבטה ואספה חומר שלקח לו זמן להיוולד. כעת, רגע לפני ש"הניגון" יוצא לחנויות, היא מפרסמת את שיר הנושא שלו - וכותבת על חבלי הלידה: "הבנתי שאם לא עכשיו, אז אף פעם". האזינו לשיר

עברו כאחת עשרה שנים מאז האלבום 'מליונים'. בדרך כבר נכתבו שירים רבים, היה מספיק חומר לאלבום וחיכיתי שיבוא הרצון וידביק אותם למעשה - והוא לא בא. וקרה מה שקורה כשהפרי בשל ולא קוטפים אותו בזמן: נאלצתי לגנוז את החומר הזה. כי חלף זמנו.

 

חיכיתי שיבוא הרצון, וידביק את השירים. אתי אנקרי   (צילום: אמיר ריינר) (צילום: אמיר ריינר)
חיכיתי שיבוא הרצון, וידביק את השירים. אתי אנקרי (צילום: אמיר ריינר)

 

לאט לאט נאספו עוד שירים וגם הם הביטו בי זמן רב כמבקשים שאעטוף אותם באריזה יפה לפני שיחלוף זמנם. נהגתי להיכנס לאולפן, לפתוח את המחשב ולהקשיב להם. ואז בוכה איתם, מתרגשת, מודה לשם - וסוגרת את המחשב.

הבת שלי אומרת: "אמא, את שרה כל כך שקט, למה את לא זועקת?" ניסיתי להסביר לה שפעם זה היה ככה, אבל היום משהו השתנה. אחרי הליכה של שנים בשביל השיחה עם השם אני יותר ויותר מבינה שהמילים מתקבלות, שהתפילות נשמעות והשירה הופכת לפלג מים קטן שזורם דק ומצטרף לנהר הגדול.

 

"הקלטתי בבית, באולפן הקטן והאהוב שלי, בשעות הקטנות של הלילה" (צילום: אמיר ריינר) (צילום: אמיר ריינר)
"הקלטתי בבית, באולפן הקטן והאהוב שלי, בשעות הקטנות של הלילה"(צילום: אמיר ריינר)

 

חלפו כשבע שנים מאז שנכתב השיר הראשון באלבום הזה. הקלטתי אותו בבית באולפן הקטן והאהוב שלי, שמקליט אותי בשעות הקטנות של הלילה. עם הזמן התגברתי על הפחד ממחשבים ולמדתי להקליט לבד. מדי פעם הזמנתי נגנים שיקשטו את השירים - וככה חלפו להן השנים עד שהבנתי שאם לא עכשיו אז אף פעם.

 

"הניגון". אתי אנקרי והנגנים בצילומי הקליפ לשיר  (צילום: אמיר ריינר) (צילום: אמיר ריינר)
"הניגון". אתי אנקרי והנגנים בצילומי הקליפ לשיר (צילום: אמיר ריינר)

 

העברתי את כל החומר לאולפן של ארז לב ארי והסברתי לו בעדינות שמדובר בהריון יקר ועדין שכנראה לא יעמוד בבדיקות רפואיות פולשניות וקרות. רק מילים טובות, עידוד וחיזוק כי התינוק נלחם על חייו. וככה היה. ארז הוסיף מהכישרון המבורך שלו והאלבום התחזק מיום ליום. ובעצם התחזקתי אני. וההסכמה להיפרד ממה שהיה כל כך שלי נתנה לי יד ושחררה לאט לאט את היד שאחזה חזק כל כך. מזל טוב.  (אתי אנקרי)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר ריינר
אתי אנקרי. מתחדשת
צילום: אמיר ריינר
לאתר ההטבות
מומלצים