שתף קטע נבחר

שתיקת הילדים: אוטיזם זה עסק משפחתי

מה עושה אם שילדה מכונס בעצמו כל חייו? ואיך מתמודדים עם השאלה למה אלוהים עשה לנו את זה? אמהות לילדים אוטיסטים מספרות למצלמה על ההתמודדות: "אנחנו משפחות אוטיסטיות, כי כל המשפחה חיה את האוטיזם. לא רק הילד"

לאמהות לילדים הלוקים באוטיזם אין חולמות גדולים. תקשורת בסיסית, חיבוק או מילה - הדברים הקטנים והמובנים מאליהם - יכולים להפוך את יומן למלא אור. "ילדים אוטיסטים באים לעולם כדי לתקן משהו", אומרת מיכל, אם חרדית לילד אוטיסט. "לילדים האלה אין אפשרות לחטוא או להרע, אלא פשוט לתקן".

 

 

עוד ב"אורות":

 

לקראת הכנס הבינלאומי לילדים אוטיסטים שיתקיים ביום שלישי השבוע, פגשה מלי גרין כמה אמהות כאלו, המנסות לגשש את הדרך לילדן המכונס בעצמו. "ילדים אוטיסטים לא יכולים הלגיד מה שהם מרגישים אך הם מרגישים", אומר ד"ר יהושוע וינשטיין, מי שעומד מאחורי הכנס, והצלמת שי גינות - אם לבת אוטיסטית, ואוצרת התערוכה בכנס - מוסיפה: "העניין של יצירת קשר עם ילד לקוי תקשורת, הוא משאלה עמוקה בלב שלנו. כל אחת מנסה ליצור קשר על הילד שלה. במהלך העבודה על התערוכה הייתה בינינו חלוקה שכל אחת שיתפה את האחרת במסע שלה. 

 

"התערוכה החלה מתוך רצון לספר את הסיפור שלנו על הילדים שלנו. יצרנו את הקרבה שאפשרה לכל אחת לצאת עם אלבום אמהוּת שיוצא מתוך האלבום המשפחתי".

 

זהבה הדר, אם לילד אוטיסט ואחת המשתתפות בתערוכה מספרת כי ביקשה להעלות את המודעות של הציבור, "של המשפחה שלנו ואפילו של האנשים הקרובים לנו ביותר". לדבריה, "אין לנו ילדים אוטיסיטים. אנחנו משפחות אוטיסטיות, כי כל המשפחה חיה את האוטיזם. לא רק הילד". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להביט לאוטיזם בעיניים. 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
"ילד אוטיסט לא יכול להרע"
צילום: אורות
צילום: גבי מנשה
מלי גרין
צילום: גבי מנשה
מומלצים