שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דגן: ברק מצחצח חרבות עם איראן בגלל פוליטיקה
  ראש המוסד לשעבר קרא לשינוי שיטת הממשל וטען כי מפלגות סקטוריאליות שולטות למעשה בקואליציה, ומעצבות את סדר היום הישראלי. "יש לכך משמעויות ביטחוניות", הזהיר

  מדיניות ישראל בנושאי ביטחון נפגעת מכניעת הממשלה למפלגות הסקטוריאליות, כך תקף היום (ג') מאיר דגן, ראש המוסד לשעבר. במסיבת עיתונאים שנערכה בתל-אביב והתמקדה בקריאה לשינוי שיטת הממשל, אמר דגן: "הקשבתי לשר הביטחון מצחצח חרבות עם איראן והסורים, בזמן שכל יום יורים מרצועת עזה. מה נעשה בעניין? איזו מדיניות יש לישראל?".

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

   

  "בהתרחשויות הפוליטיות האחרונות, עם התרגילים הפוליטיים המוצלחים במרכאות, אנו נדרשים מעל לכל ספק לשנות את שיטת הממשל", הצהיר דגן, שנשא דברים לצד ד"ר אריק כרמון, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה, אורי דורי, מהמרכז להעצמת האזרח, ופרופסור אוריאל רייכמן, מהמרכז הבינתחומי הרצליה. "זה אבסורד, אנחנו מגיעים למן שבר כתוצאה מהבעיות הפוליטיות ואני חש שהמערכת הפוליטית שלנו מתפרקת מערכיה המוסריים, ומלשרת את עם ישראל, שזהו הייעוד האמיתי שלה", הוסיף.

   

  לדבריו, המפלגות הסקטוריאליות מעצבות את סדר היום הציבורי לכיוונים בלתי אפשריים, "ומכרסמות במהותה של הדמוקרטיה. יש לכך משמעויות ביטחוניות, ממשלה המחויבת לענייני שלום ומלחמה ולא יכולה להיות שבויה בלחצים

  סקטוריאליים. הנושא האיראני חשוב בעיניי, אבל הוא לא הנושא המרכזי", הסביר. "לפני חודש, הציגו לנו שהכלכלה הישראלית מצוינת. מה קרה, לא הייתה התראה בעניין? האם השיקול היה באמת ענייני או ידעו שהבחירות הבאות הן רק בעוד שנה וחצי ועד אז הציבור ישכח?".

   

  סוגיית הגיוס עלתה אף היא בדברי דגן, יממה לפני פקיעת תוקפו של חוק טל. "גם כשישנו נושא שמרבית האנשים במדינה תומכים בו כמו שוויון בנטל, אנחנו מגיעים לשבר כתוצאה מלחצים פוליטיים. כנראה שיש סיכוי לעשות שלום עם איראן אם הצלחנו להגיע להסכמה בין חוקרים רציניים. יציבות השיטה היא הנושא המרכזי", סיכם, "אי-יציבות ישראל היא סכנה קיומית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים