שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עקיבא מפיעי, שהצית עצמו ביהוד, מת מפצעיו
  מפיעי, נכה צה"ל בן 45, הצית את עצמו בתחנת אוטובוס ביהוד ביום ראשון בשבוע שעבר. במשך שבוע וחצי הוא נאבק על חייו והלילה הוא נפטר

  במשך שבוע וחצי נאבק עקיבא מפיעי, שהצית את עצמו בתחנת אוטובוס ביהוד, על חייו - אך הלילה (יום ד') הוא נפטר מפצעיו במחלקת הכוויות בבית החולים שיבא בתל השומר.

   

  מפיעי (45) הצית עצמו בתחנת אוטובוס ביהוד ביום ראשון בשבוע שעבר. עד ראייה סיפר כי לפני המעשה צעק האיש באוזני העוברים והשבים כי הוא "סובל מחובות". מאוחר יותר סיפר אחיו שלמה כי בסוף השבוע אמר מפיעי לאחותו: "ראיתם מה קרה למשה סילמן? זה מה שיקרה לי".

   

  המקום שבו עקיבא מפעי הצית עצמו (צילום: עופר עמרם)
  המקום שבו עקיבא מפעי הצית עצמו(צילום: עופר עמרם)

   

  מפיעי נפצע בעת שירותו הצבאי כשהיה בן 23. הוא עבר שיקום ואחר כך התנדב למג"ב. בהמשך עבר תאונה ובגינה נגרם לו אירוע מוחי. בשנים האחרונות היה מפיעי מטופל על

   ידי שירותי הרווחה, גם דרך ביטוח לאומי וגם דרך הצבא. בתאונה הוא נפגע בכתף ובמרפק וקיבל 25 אחוזי נכות. במהלך ועדה רפואית שעבר במשרד הביטחון צוין שהוא עבר אירוע מוחי 11 שנים קודם לכן, ובגין אותו אירוע הוא הוכר 75 אחוז לביטוח לאומי. 

   

  גורם המעורב בטיפול שניתן על ידי רשויות הרווחה טען לאחר המקרה שעובדת סוציאלית טיפלה בו ודיברה איתו על בסיס יומי: "לפני מספר חודשים מונה לו אפוטרופוס על ידי בית משפט בשל ענייניו הכספיים ועל רקע העובדה שנקלע לחובות. על פניו, מדובר באדם ששירותי הרווחה עשו עבורו מעל ומעבר. הוא לא חי ברחוב".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עקיבא מפיעי, שהצית עצמו ביהוד, מת מפצעיו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים