שתף קטע נבחר

מותר ללעוס, אסור לשתות: נתפסו 500 ל' מיץ גת

המשטרה פשטה על מעבדה בשוק הכרמל שבה ייצרו את הנוזל. שני חשודים נעצרו. הסיבה: החומרים קטינון וקטאין הנמצאים במיץ הגת הנמכר בפיצוציות נמצאים בפקודת הסמים

מעבדה ראשונה מסוגה לייצור נוזל הגת נחשפה אתמול (יום ג') על ידי בלשי תחנת לב תל-אביב. במעבדה בשוק הכרמל נתפסו כ-500 ליטר של הנוזל שנחשב לחומר אסור לצריכה, בניגוד לעלי הגת שמותר למכור אותם לפי החוק. המשטרה עצרה שני חשודים שהפעילו את המקום, בני 27 ו-28.

 

ללעוס מותר, לשתות אסור. הבקבוקים שנתפסו  (צילום: באדיבות משטרת ישראל ) (צילום: באדיבות משטרת ישראל )
ללעוס מותר, לשתות אסור. הבקבוקים שנתפסו (צילום: באדיבות משטרת ישראל )

 

עוד בחדשות:

המשטרה על מוטי מלכה: הוא יואשם, לא ידוע במה

מחיר הדלק זינק. "עולה 200 שקל לנסוע לרופא"

אישום בהודו: עיתונאי מוסלמי תכנן הפיגוע בדלהי

 

על-פי הנחיות המטה הארצי של המשטרה, במיץ הגת נמצאים החומרים קטינון וקטאין, האסורים על פי פקודת הסמים כשהם נמצאים במצב נוזלי. החומרים האלה נמצאים

 גם בכל כדורי החגיגת, שנמכרים בפיצוציות. מיץ הגת, שהפך בחודשים האחרונים ללהיט בקרב צעירים, נחשב לחומר ממריץ. יש הטוענים ששתייה מרובה של המיץ מדכאת תיאבון ובעצם גורמת להורדה במשקל.

 

בשבועות האחרונים החל להצטבר במחלק המודיעין והבילוש על תחנת לב תל-אביב מידע על מחסן בשוק הכרמל, שמוכר בקבוקי מיץ גת בסיטונות. כל אחד מהבקבוקים נמכר ב-100 שקלים ואפילו יותר.  

 

אתמול, לאחר איסוף ראיות לכאורה נגד החשודים, פשטו הבלשים בפיקודו של קצין המודיעין רב-פקד ערן אוסטר על המחסן שבו נמצאת המעבדה ומצאו קרוב ל-500 בקבוקים מלאים מיץ גת, כולל מדבקות ואריזות לפני שיווק לקיוסקים. כמו כן, נמצאו במקום חומרי ערבוב, סירים גדולים ועוד אביזרים שנועדו להפיק את מיץ הגת שנוצר כתוצאה מחימום העלים והוספת חומרים שונים.

 

מפקד תחנת לב תל אביב, סגן ניצב דני לוי, אמר: "במסגרת הלחימה העיקשת בכל סוגי הסמים בפיצוציות, שמשפיעים על ילדינו, נתנו מכה חזקה לשוק הגת, והפשיטה בטח תשפיע עליהם בתקופה הקרובה".

 

ממשרד הבריאות נמסר: "משקה זה לא אושר על-ידי משרד הבריאות. עלי הגת מותרים לשימוש מסורתי בצורתם הטבעית. משרד הבריאות מתנגד לשימוש בחומרים הפעילים שבעלי הגת בצורתם הסינטטית או המזוקקת, לרבות שימוש בתוספי תזונה או במזון אחר, המכיל חומרים אלו, דוגמת חליטות , גומי לעיסה וכדומה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה שירי הדר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגת שנתפס בשוק הכרמל
צילום: באדיבות משטרת ישראל
"מכה חזקה לשוק הגת". סגן ניצב דני לוי
מומלצים