שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

אהרונוביץ' על שחם: לא אסכים לטיוח במשטרה

כשבוע לאחר חשיפת הפרשה, התייחס לראשונה השר לביטחון פנים לחשדות החמורים נגד מפקד מחוז ירושלים והבהיר: "לא אתן יד ולא אתעלם מניצול יחסי מרות, מאי-דיווח ומכל התנהגות לא חוקית אשר פוגעת בארגון". הוא הוסיף כי על הקצינים "להקפיד הקפדה יתרה בכל הנוגע להתנהגות ומשמעת עצמית"

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', התייחס הערב (יום ג') לראשונה לפרשת ניסו שחם - מפקד מחוז ירושלים החשוד בהטרדה מינית, מעשה מגונה ובעילה אסורה בהסכמה של שוטרות. אהרונוביץ' אמר כי מדובר אמנם בקצין "איכותי ומקצועי", אך הבהיר כי הוא מצפה מקציני המשטרה "להקפיד הקפדה יתרה בכל הנוגע להתנהגות ומשמעת עצמית". 

 

פרשת ניסו שחם - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

אהרונוביץ', שהשתתף בטקס חנוכת תחנת המשטרה שדות בכניסה לקדימה, אמר: "ביום חמישי שעבר יצא לחופשה מפקד מחוז ירושלים בעקבות חקירה בנוגע לעבירות מין, אני מכיר את מפקד המחוז שנים רבות, קצין איכותי ומקצועי, הנושא כולו בחקירה כעת במחלקה לחקירות שוטרים, וכך אני מתייחס אליו".

 

ניצב שחם והשר אהרונוביץ'. (ארכיון) (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ניצב שחם והשר אהרונוביץ'. (ארכיון)(צילום: גיל יוחנן)

 

"אני מבין את התקשורת ורצונה לדווח על כל מהלך והתפתחות", אמר השר לביטחון פנים. "אך איני יכול ואיני מתכון להיות חלק מכך כל עוד מתנהלת חקירה, מדבר באנשים, במשפחות, בנפשות, גם המתלוננות הן שוטרות וגם לכך אני נותן את הדעת".

 

"עיני הציבור כולו מופנות אל לובש המדים"

אהרונוביץ' ביקש לאפשר למחלקה לחקירות שוטרים למצות את החקירה. "בשלב זה במחוז ירושלים שובץ ניצב מני יצחקי אשר מונה רק לאחרונה כמפקד להב 433 ומכיר את המחוז על בוריו. אין לי ספק שנעסק בנושא, הן ברמה הערכית והן ברמה המעשית, אך בשלב זה יש להתאזר בסבלנות ולהמשיך בעשייה, בעבודת המשטרה, בניידות המגיבות לאירועים, בפענוח פשעים ולהניח לספקולציות, ושאר נושאים להם יינתן המענה הנדרש כאשר תתבהר התמונה".

 

"עם זאת", אמר השר, "אני דורש ומצפה מקציני ושוטרי משטרת ישראל להקפיד הקפדה יתרה בכל הנוגע להתנהגות ומשמעת עצמית אשר הולמת את ערכי הארגון. עיני הציבור כלו מופנות אל לובש המדים כדוגמא ומופת, וכך יש לנהוג. לא אתן יד ולא אתעלם מניצול יחסי מרות, מאי-דווח ומכל התנהגות לא חוקית אשר פוגעת בארגון. לא אתן לכל גורם לטאטא ולהתעלם מאירועים קשים ככל שיהיו".

 

ביום חמישי שעבר הותר לפרסום כי שחם חשוד בביצוע מעשים מגונים, הטרדה מינית ובעילה אסורה בהסכמה של כמה שוטרות. הוא הוצא לחופשה כפויה בשל החקירה. בחקירתו אמר שחם שעם אחת המתלוננות ניהל יחסים בהסכמה. במסגרת הפרשה נחקר באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) גם תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד מרחב ציון, בחשד לכך שקיבל דיווחים בנוגע להתנהגותו של ניצב שחם - אך נמנע מלטפל בהם כמתחייב על פי הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אהרונוביץ'
צילום: ירון ברנר
מומלצים