שתף קטע נבחר

בדקנו: איזו כרית הנקה הכי נוחה לאמא ולתינוק?

בשלביה הראשונים ההנקה אורכת לא מעט זמן, היא מנטרלת את הידיים המחזיקות בתינוק ועלולה להעמיס על הגב והצוואר של האם. כריות הנקה מעוצבות נועדו לתמוך בגוף התינוק ולאפשר האכלה נוחה, גם מבקבוק. איזו עומדת בהבטחות?

להאכיל את התינוק בשיא הנוחות: עם כל היתרונות הבריאותיים והרגשיים המופלאים שבהנקה, מדובר בפעולה שלפחות בשבועות הראשונים לחיי התינוק יכולה לארוך גם יותר משעה בכל פעם.

 

כיוון שלא נעים במיוחד להישאר מנוטרלת על הספה, כשהידיים נושאות את משקל התינוק זמן ממושך והגב כפוף, נחלצות לעזרתנו כריות ההנקה, התומכות כמובן באופן דומה גם בזמן האכלה בבקבוק.

 

איזו כרית עומדת בהבטחות ומשחררת לחלוטין את הידיים לפעולות אחרות, איזו מותאמת בדיוק למידות האם ואיזו דורשת ויתור על מקום הבעל במיטה? את הכריות בדקה עבורנו אמא בת 31 ממרכז הארץ, המניקה בימים אלו את בנה יונתן בן החודש.

 

 

הסודות להנקה מוצלחת :

 

בכל הכריות שנבדקו הבדים נשלפים לשם כביסה, אך בכל מקרה לדברי הנסיינית התזות חלב שהגיעו במקרה לכרית הוסרו בקלות ועל אף כרית לא נשאר כתם.

 

הציונים שניתנו לכריות משקפים את המענה שלהן להנקה, אם כי הגדולות יותר שימושיות גם לפעולות נוספות עבור התינוק ולשאר בני המשפחה. 

 

1. מילגה

 (צילום: אורה כהן) (צילום: אורה כהן)
(צילום: אורה כהן)
  

דבר היצרן: כרית הנקה המהווה גם כרית תמיכה לכל עניין, על הספה או המיטה. הכרית מאפשרת נוחות מרבית בעת ההנקה ומספקת תחושת רכות מפנקת. הכרית עטופה בבד נמתח עבה ונעים שניתן להסיר לכביסה. ניתן לבחור כרית מבין 12 צבעים. מידות: אורך 110 ס"מ, רוחב 80 ס"מ.

 

דבר הנסיינית: "מדובר בכרית גדולה המציבה אתגר מבחינת אחסון ומקום בבית. כשמניקים על הספה היא תופסת את רוב המושב, עד כדי צורך להסיר את כרית המשענת.

 

"למרות גודלה, היא נוחה לתפעול בזכות מילוי הקלקר של הכרית - הכרית שוקעת ומתאימה את עצמה לתנוחה של האם, וכך אפשר ליהנות ממגוון רחב של תנוחות הנקה. הגבהה בחלק האחורי מאפשרת תמיכה גם לגב העליון, כמעין כיסא.

 

"הכרית מתאימה לשימוש גם לתינוק בשלבים מתקדמים יותר (למשל להישען בעצמו לאחור ולהחזיק בקבוק), ולאו דווקא בלעדית להנקה".

 

מחיר: 250 שקלים.

 

איפה משיגים: ברשת חנויות "מילגה"

 

  

2. בייבי טבע

 

 

דבר היצרן: הכרית מעוצבת כחגורה החובקת את הגוף ועוזרת לאם ולתינוק לשמור על תנוחת הנקה אידיאלית. הכרית מספקת תמיכה לגב התחתון ובכך מונעת כאבי גב, כתפיים וצוואר. הכרית מצוידת ברצועה מתכווננת בעלת פתיחה שקטה, וחגורה הניתנת להתאמה לכל גודל.

 

לכרית כיסים צדדיים לאחסון מוצרים חשובים בעת ההנקה כגון בקבוק מים, פדים להנקה ועוד. בד הכיסוי עשוי 100% כותנה נעימה ורכה, והוא ניתן להסרה לכביסה. הכרית מגיעה במגוון צבעים ודוגמאות.

 

דבר הנסיינית: "הכרית בגודל קטן-בינוני, קלה לנשיאה ולא דורשת ויתור על הבעל במיטה. הכרית נקשרת סביב הבטן בדיוק לפי מידות הגוף, כך שהיא יציבה ומעניקה תמיכה מלאה ולא צריך לסדר אותה סביב הגוף בכל פעם מחדש. עם זאת, קצת קשה לסגור את הכרית ביד אחת ולהחזיק בתינוק ביד השנייה.

 

"החלק הקדמי של הכרית דומה למזרן קשיח, ויש לה שתי גבעות לתמיכה בראש התינוק, כך שאפשר להניח את התינוק מבלי להחזיק אותו כלל ולאפשר שתי ידיים חופשיות ומשוחררות ממשקל. בשל מבנה הכרית המיוחד, לאחר סיום תקופת ההנקה יהיה קושי למצוא לה שימוש אחר בבית.

 

"כיוון שהכרית מעט נמוכה, אם בכל זאת לא תומכים בכף היד בראש התינוק יש להטות את הגוף קדימה או את הכרית אחורה להנקה מוצלחת. חלק נוסף בכרית תומך בגב.

 

"כיס האביזרים חביב ושימושי, ויכול להתאים למים, שלט הטלוויזיה, מוצץ ועוד. עיצוב הכרית ייחודי ויפה, אך היו כריות הנקה בעלות בדים מעט נעימים יותר. 

 

"לכרית מצורף עלון מפורט באנגלית עם הסברים על אופן השימוש".

 

מחיר: 299 שקלים.

 

איפה משיגים: ברשת חנויות "בייבי טבע"

 

  

3. שרון דרור

 (צילום: שרון דרור) (צילום: שרון דרור)
(צילום: שרון דרור)
  

דבר היצרן: כרית אופנתית, נוחה ותומכת לתקופת ההריון וההנקה, הניתנת לכוונון בהתאם לתנוחת ההנקה הרצויה ולמקום הישיבה או השכיבה. ניתן להשתמש בכרית לתמיכה במיטת התינוק, על מזרן פעילות ועוד.

 

הכרית עשויה בדי כותנה איכותיים (97% כותנה ו-3% לייקרה), והמילוי אקרילן רך, איכותי ועמיד לאורך זמן רב. ניתן לכבס את הבד בנפרד, ללא מייבש.

 

מידות במצב פתיחה מלא: אורך 165 ס"מ, היקף 70 ס"מ.

 

דבר הנסיינית: "מדובר בכרית גליל המחולקת לשלושה. הכרית נעימה ורכה, אך גם עבה מאוד, מה שמסרבל את היכולת להתאים את הכרית לתנוחה הרצויה ולהשכיב עליה את התינוק בזמן ההנקה. כיוון שמילוי הכרית אינו שוקע, התינוק בדרך כלל נמצא גבוה מדי.

 

"הכרית תומכת בגב התחתון, וצדדיה מאפשרים להניק תאומים, אך גם בהנקה של תינוק אחד התגלו קשיים. כאשר הוא זז מעט הכרית בורחת, ויכולתי להשתמש בה רק כתמיכה ליד מבלי להשכיב את התינוק עליה.

 

"עיצוב הכרית נאה ומגע הבדים נעים, אך גודלה מהווה בעיית אחסון וגם בשימוש במיטת ההורים בלילה".

 

מחיר: 280 שקלים.

 

איפה משיגים: רשימת חנויות מפורטת באתר של שרון דרור

 

 

4. מאמאסיטה (בוטן)

 (צילום: מאמאסיטה) (צילום: מאמאסיטה)
(צילום: מאמאסיטה)
  

דבר היצרן: כרית הנקה המספקת תמיכה ונוחות מרבית לאם, מומלצת על ידי יועצות הנקה מוסמכות. תמיכת הגב משחררת מתח מהצוואר ומהכתפיים, והכרית מתכווננת ומתאימה לכל גוף. מבנה הכרית אורתופדי ומומלץ גם לנשים לאחר ניתוח קיסרי.

 

כיסוי הכרית עשוי כותנה הניתן לכיבוס בקלות, והמילוי הולופייבר איכותי ועמיד לאורך זמן. הכרית קלה ונוחה לנשיאה ולנסיעה.

  

דבר הנסיינית: "הכרית מעוצבת בצורת לב ומאפשרת הנקה בתנוחה צדית וכן הנקת תאומים. היא עבה ורכה, ונסגרת מסביב לגוף בסקוץ', בצורה הנוחה לתפעול ביד אחת.

 

"התינוק יכול לשכב על הכרית ללא תמיכת ידיים ולא צורך בהטיה של הגוף או של הכרית, עד כדי כך שיכולתי לקפל כביסה של הקטנטן בזמן שהוא ינק. נראה שהכרית נוחה לו מאוד. 

 

"עיצוב הכרית יפה ומגע הבד נעים, וישנה כרית נוספת לתמיכה בגב התחתון. אף שהיא מוכוונת הנקה ומתאימה לכך מאוד, הכרית יכולה לשמש גם את שאר בני המשפחה.

 

"הכרית הגיע עם תמונת הדגמה, וגם בה יש כיס צדדי קטן לחפצים".

 

מחיר: 329 שקלים; כרית לתאומים - 389 שקלים.

 

איפה משיגים: באתר "בוטן" או בסניפי הרשת (סוקולוב 85 רמה"ש; העצמאות 40 יהוד)

  

 

 

5. סימפלי גוד

 (צילום: סטודיו יסמין וארי) (צילום: סטודיו יסמין וארי)
(צילום: סטודיו יסמין וארי)
  

דבר היצרן: כרית הנקה קומפקטית, בעלת גזרה ייחודית המאפשרת הנקה והאכלה מבקבוק בנוחות וללא מאמץ. הגזרה מותאמת לכל אם, ומאפשרת נשיאה בקלות לשימוש בבית ובחוץ ואף תנוחת שינה נוחה יותר לאם בלילה.

 

הכרית עומדת בתקנים בינלאומיים מחמירים למוצרי תינוקות, ואינה כוללת רצועות או אבזמים. הכרית עשויה בד כותנה עבה, גמיש ואיכותי בשילוב 8% לייקרה, המאפשר מתיחה מסוימת של הבד לצד שמירה על צורתו ואיכותו לאורך שנים.

 

הכרית ממולאת אקרילן איכותי ורך שאינו מרעיש ואינו מאבד מנפחו. הציפה החיצונית של הכרית ניתנת להסרה ברוכסן ולכביסה. ניתן להשיג את הכרית במגוון צבעים.

 

דבר הנסיינית: "הגרסה הקטנה של כרית ההנקה נעימה מאוד, אך בשל העובי שלה קשה מאוד להניח עליה את התינוק, ולא הצלחתי ליישם את התנוחה המוצגת בדף המצורף לכרית.

 

"ללא תמיכה לגב, הכרית שימשה עבורי בעיקר כתמיכה ליד (אך בשביל זה לא צריך כרית מיוחדת), ומשום שהיא קטנה יחסית היא החליקה פעמים רבות בזמן ההנקה.

 

"הכרית נוחה לנשיאה מחוץ לבית ומשמשת את כל בני המשפחה".

 

מחיר: 130 שקלים.

 

איפה משיגים: ברשת "שילב"

 
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הכריות הגדולות יותר שימושיות גם לפעולות נוספות
צילום: shutterstock
מומלצים