שתף קטע נבחר

תביעה: תל-חי הטעתה, חלום הווטרינריה נגנז

סטודנטים לווטרינריה מהמכללה הטכנולוגית בתל-חי כבר תכננו להיקלט בלימודי המשך להשלמת התואר, אלא שאז התברר להם שמוסדות בחו"ל מסרבים לקבלם מפני שמדובר במסלול הנדסאי. הם החליטו לתבוע: "שנתיים של לימודים ירדו לטמיון"

הם חלמו להיות וטרינרים, השקיעו במשך שנתיים את מלוא מרצם בלימודי המקצוע, אולם אז התברר להם שחלומם לטפל בבעלי חיים נגנז: שמונה סטודנטים לווטרינריה מהמכללה הטכנולוגית בתל-חי הגישו תביעה נגד המוסד האקדמי בטענה של רשלנות והטעיה שגרמו להם עוגמת נפש ופגיעה כלכלית ואקדמית קשה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

ביקור פאנטה: "ארה"ב מבינה שישראל ריבונית"

פרשת העובד הזר: וינשטיין העיד ברשות ההגירה

שובת רעב ב-42 מעלות בצל: "חי מ-2,200 שקל"  

 

עד לפני כארבע שנים, הייתה האוניברסיטה העברית המוסד האקדמי היחיד שהפעיל מגמה ללימודי וטרינריה בישראל, אלא שבשנת 2008 הודיעה המכללה הטכנולוגית בתל-חי על תוכנית מהפכנית, שבמסגרתה סטודנטים יוכלו ללמוד שנתיים בארץ ואז ימשיכו עוד ארבע שנים בלימודי וטרינריה במוסדות מוכרים בחו"ל.

 

שני המחזורים הראשונים סיימו את לימודיהם בישראל בהצלחה והשתלבו באוניברסיטאות בחו"ל, אך בוגרי המחזור השלישי נדהמו לגלות כי המוסדות בחו"ל מסרבים לקבל אותם לאחר שהתברר להם כי המסלול בתל-חי אינו אקדמאי אלא הנדסאי. עו"ד ניר ידיד שמייצג את הסטודנטים אמר כי "מדובר

ברשלנות חסרת תקדים שהביאה לכך ששנתיים של לימודים ירדו לטמיון וכל המשאבים הכספיים בוזבזו לשווא".

 

יו"ר שדולת הסטודנטים והצעירים בכנסת, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), ציין כי "המכללה הטכנולוגית ביצעה מעשה שלא ייעשה ומכרה לסטודנטים במסלול זה בדיה אחת גדולה. כתב התביעה הוא קצה הקרחון בשמירה על זכויותיהם של הסטודנטים, וייצור אפקט הרתעתי משמעותי נגד אלה שמעוניינים לפגוע בציבור החשוב מכולם".

 

מהמכללה הטכנולוגית בתל-חי נמסר בתגובה כי "קיבלנו את התביעה ואנחנו לומדים את פרטיה".


פורסם לראשונה 01/08/2012 23:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תביעה על רשלנות. המכללה הטכנולוגית בתל-חי
צילום: מאור בוכניק
מומלצים