שתף קטע נבחר

צילום: טל שחר

לשקר אין רגליים

את הניצחון הגדול של אנדיוני לא ראיתם אתמול בשידור חי, גם לא את לי קורזיץ מתבססת בצמרת. ערוץ 1 מתרסק כבר חמישה ימים ברציפות. עמיר פלג מצא אלטרנטיבות

הערוץ הראשון, אתמול, שלוש אחה"צ. על המסך בוני גינצבורג מדקלם את הפרומו: "באולימפיאדת לונדון 2012 יוכל כל ישראלי לצפות בכל אצטדיון, בכל התמודדות, בשידור ישיר".

 

 

שלל תקצירים אולימפיים ב-ynet ספורט:

 

הערוץ הראשון, אתמול, שעה אח"כ. עמית הורסקי מדווח מלונדון: "את המשחק של אנדיוני הערב אנחנו לא יכולים לשדר כי הוועדה המארגנת העבירו אותו למגרש צדדי". אחד משליחי הערוץ לאולימפיאדה גם טען אתמול ש"המשחק לא צולם". שקר וכזב! המשחק של אנדיוני נגד פדרר ו־ואוורינקה הועבר אתמול בשידור חי, בשתי תחנות שוויצריות – RTS2 ו־SF2. בארץ אפשר לצפות בהן באתר eurovisionsports.tv.

 

והנה ההוכחה שכן היה שידור (צילום מסך: eurovisionsports.tv) (צילום מסך: eurovisionsports.tv)
והנה ההוכחה שכן היה שידור(צילום מסך: eurovisionsports.tv)

 

בכלל, באתר הזה יכול כל אחד (כולל אלה שלא משלמים את האגרה) לצפות ב־12 ערוצי שידור שידור, ולהגיע לעוד 46 ערוצים של המדינות השונות. בסה"כ 58 ערוצים שאפשר לראות בכל מחשב או סמארטפון, 50 שידורים יותר מההיצע העלוב של רוממה.

 

ברשות השידור גם מתגאים באתר האינטרנט ובאפליקציה "המשובחת" שלהם, שבאמצעותם תוכלו להגיע לכל מגרש. זו גניבת דעת. האמת היא שאצלם ניתן לצפות בו־זמנית רק בשמונה ערוצים של שידורים חיים. בשביל זה אתם רוצים מדליה? מה שכן, לאתר האירופי אין את גרטל ונוימן.

 

את נוימן לא תמצאו באתר האירופי. אתם תחליטו אם מדובר ביתרון (צילום: עמית מגל) (צילום: עמית מגל)
את נוימן לא תמצאו באתר האירופי. אתם תחליטו אם מדובר ביתרון(צילום: עמית מגל)

 

יותר מזה, בתשע בערב, כשעה לאחר סיומו, בערוץ הממלכתי הראו תקציר ממשחק הזוגות. איך עשיתם את זה מבלי שהמשחק צולם? תגידו, אתם באמת חושבים שכולנו מה שכולנו חושבים עליכם? כבר התרגלנו לתקלות הטכניות והכרוניות, לפאשלות המביכות והמופרכות, לחוסר ההבנה האלמנטרי של מחלקת הספורט ברוממה, אבל שהערוץ הציבורי יבלף את הציבור? עד כאן!

 

הערב המוצלח של הישראלים:

 

"מדליה אחת לישראל על סיקור תקשורתי מנצח כבר מובטחת לנו", אומר גינצבורג בתשדיר המגוחך. מדליה??? אם המתעמלת ולריה מקסיוטה נפלה מהקורה שלוש פעמים, אתם מתרסקים על המסך כבר חמישה ימים ברציפות, בשידור חי ועקום.

 

ולריה מקסיוטה. הערוץ הראשון נפל יותר פעמים ממנה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
ולריה מקסיוטה. הערוץ הראשון נפל יותר פעמים ממנה(צילום: gettyimages)

 

בואו נסכם את האירועים הבולטים שלא ראינו, חוץ מאנדיוני נגד פדרר. שטילוב עולה לגמר, לי קורזיץ מתבססת בצמרת, טקס המדליות עם מייקל פלפס על הדוכן מס' 1, הדרים־טים נגד טוני פרקר וצרפת, נבחרת הנשים של ארה"ב עם השוערת המצודדת הופ סולו במפגש טעון עם הצפון־קוריאניות, הגמר המדהים בהתעמלות נשים בו אפשר היה לחתוך את המתח בסכין - וזה רק על קצה המזלג.

 

וזה לא הכל. אתמול בשעה 17.00, כשלא ראיתם את לי קורזיץ, מתוך שמונת הערוצים המסכנים שמציעה רשות השידור, שניים בכלל לא שידרו. מה שכן, אחרי שעתיים כואבות של שידורי איגרוף, בערוץ 1 נתנו שקופית חסות של "מכיבדנט - רשת מרפאות להשתלות שיניים". גאוני!

 

גם את טוני פארקר וכריס פול הצופים הישראלים לא זכו לראות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
גם את טוני פארקר וכריס פול הצופים הישראלים לא זכו לראות(צילום: EPA)

 

המנחמים בע"מ

 ובזמן שמנהלי הערוץ עדיין לא קלטו מי נגד מי, נבחרת השדרים והפרשנים

מתפקדים כמו להקת מעודדים במהלך התחרויות, ומשלחת תנחומים במקרה של כשלון. כשאלכס שטילוב, למשל, איבד שיווי משקל בנחיתה מהמקבילים, מירי (מאמא תרזה) נבו, מיהרה להרגיע: "בסך הכל תרגיל טוב לשטילוב", וג'קי (נשמה) וישניה, פירשן: "בזכות הניסיון שלו הוא הצליח להתיישר". שערורייה שלא נותנים על זה ניקוד.

 

בצהריים, כששחר צוברי השתרך מאחור בתחרות הגלישה, השדר ליאן וילדאו ביקש להתחשב: "צריך לזכור שהוא מתחרה מול הטובים בעולם" (אה באמת?), ובהמשך, כשהמצב לא השתפר, שדרנו הוסיף: "את שלו הוא עשה בבייג'ינג". אז בשביל מה הוא הגיע ללונדון? עדיף היה ללכת לקירשנבאום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוני גינצבורג
צילום: ענת מוסברג
מומלצים