שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אופניים ברכבת: מהיום בכל הקווים וסוגי הקרונות

  חצי שנה אחרי תחילת הניסוי, רכבת ישראל מאשרת להעלות אופניים בכל סוגי הקרונות ובכל הקווים. אז מתי תוכלו לקחת את האופניים ולנסוע איתם ברכבת, ואיך

  רכבת ישראל מתירה החל מהיום (ה') להעלות אופניים לכל סוגי הקרונות ובכל הקווים. זאת, בתום ניסוי שבוצע במשך קרוב לחצי שנה. פירוש הדבר כי רוכבי אופניים המעוניינים להגיע לאתר רכיבה רחוק יוכלו לעשות זאת גם באמצעות הרכבת, אם כי שעות הפעילות של השירות יגבילו את מי שמעוניין להגיע לעבודה עם אופניים.

   

   

  עולים לרכבת - גם עם אופניים (צילום: שמוליק רחמני) (צילום: שמוליק רחמני)
  עולים לרכבת - גם עם אופניים(צילום: שמוליק רחמני)

   

  בהודעה שפרסמה הרכבת נמסר כי השעות בהן יהיה מותר להעלות אופניים לקרונות, יהיו בימי חול בין 9 בבוקר ל-3 אחר הצהריים, ומהשעה 7 בערב ועד סוף השירות באותו יום. בימי שישי ניתן לעלות בכל שעות הפעילות, ובמוצאי שבת אסור כלל. רוכבים יכולו לעלות כעת לכל הקווים, כאשר הם מחויבים להיכנס עם האופניים שלהם לקרון המסומן לצורך כך. פירוש הדבר כי הרכבת מבטיחה שתציע קרון מסומן לרוכבי אופניים בכל מערכי הקרונות - כולל במערכים הישנים.

   

  ברכבת מבקשים מהרוכבים לעמוד בשורה של בקשות ודרישות. בין היתר ממליצים שם להגיע 20 דקות לפחות לפני מועד יציאת הרכבת מהתחנה, ומזכירים כי חובה להצטייד בשרשרת ננעלת או רצועת עגינה, אותה תידרשו להציג כבר בכניסה למתחם התחנה. ברכבת מזכירים גם כי אסור לרכוב בתחנה או לעלות עם האופניים במדרגות נעות.

   

  רוכבי אופניים מתבקשים לעלות ולרדת לקרון אחרונים בכדי לא להפריע לנוסעים אחרים. כמו כן הם מתבקשים לקחת בחשבון שהם עלולים להישאר בתחנה

  בשני מקרים: אם הרכבת מלאה בנוסעים, או אם בקרון ישנם חמישה זוגות אופניים - המספר המרבי המותר. במקרים אלו תאלצו להמתין לרכבת הבאה. בתוך הקרון, חובה על הרוכב לעגן את האופניים באמצעות שרשרת או רצועה במקום המיועד לכך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אפשר לעלות לכל הקווים, לא בכל שעה
  צילום: פז בר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים