שתף קטע נבחר

פרידה מהוטמייל

מיקרוסופט הודיעה על מעבר מהוטמייל - הדואר האלקטרוני הישן שנפתח בשנות ה-90 של המאה הקודמת לאאוטלוק החדש. זכרונות ופרידה משירות לא רלוונטי לאחר 16 שנה

1

די מפתיע אבל עוד לפני השינוי שערכה מיקרוסופט בהוטמייל היא כבר מובילה את השוק. לפי קומסקור, יש לה נתח של 36 אחוז. אני בטח עדיין חלק מאותם משתמשים בספירה זו או אחרת. הייתי נכנס לפעמים לתיבה הישנה שהייתה עבורי כמו שידה של מכתבים ישנים מהמלחמה בעליית הגג. לא שמישהו באמת היה שולח לשם מכתבים. חוץ מכמה אתרים קקיוניים שביקשו מייל פעם, ושירותים מפוקפקים שנרשמתי אליהם בסוף המאה הקודמת (כן מגיב 19. גם פורנו).

 

2

מישהי אמרה לי לפני כמה חודשים שאשלח לה איזה דבר להוטמייל. ''תגידי'', שאלתי, ''את יודעת מה השנה? ''אני אוהבת את התיבה ורגילה אליה'', היא ענתה. ''אבל היא לא הכי טובה'', אמרתי, והיא כבר ידעה שאני אגיד את זה. אני יודע את זה כי עוד לפני שסיימתי את המשפט העיניים שלה היו כבר מגולגלות. "אם זה עובד, למה שאחליף?"

 

לאיש הזה יש תיבה ()
לאיש הזה יש תיבה

 

3

היא צודקת. למי שמספיק זה מספיק. לי זה הספיק שנתיים בערך. התחברתי ב-1999 (השירות קיים מ-1996). בתיבה היו שני מגה, וזה לא אני פתחתי אותה בפועל, אלא חבר גאון מחשבים עם גישה פתח עבורי חשבון. משום מה הוא החליט שהצליל ח' בשם משפחתי הוא CH. אז הייתי mizrachi עם כזה קו תחתי _ בין השם לשם המשפחה. לא ברור למה, זה מקש די לט נוח להקליד כשאתה כותב למישהו דואר אלקטרוני. הסיסמה הייתה, תחזיקו חזק: 12345678. כן. החשש מלשכוח את הסיסמה לשירות ההודעות החשובות שקיבלתי היה יותר חזק מאשר שמישהו יחדור לי לתיבה. וזה נשמע די הגיוני. מה הוא כבר יעשה? ישלח לחמישה אנשים מכתב ממני?

 

4

את הדוא"ל פתחנו כי נסעתי לנפאל. היה קטע כזה אחרי הצבא (עדיין יש? אוקיי). מה שמדהים הוא שבמזרח היה אחד בלי תיבת דוא"ל. שאלנו אותו, ''אז איך אפשר להשיג אותך?'' ''אני כאן'', הוא אמר. שנאתי אותו.

 

5

הסיבה שאי אפשר היה להסתפק בהוטמייל היא שהם נתנו לפחות בהתחלה רק 2 מגה. מצד אחד זה רע כי אתה לא יכול לשמור כלום. מצד שני זה טוב, כי אז לא כל כך הרבה מהמידע שלך ברשת. אם גוגל קורסת לגמרי, תהיה לי בעיה עם טלפונים, מסמכים, קבצים ובקיצור - לשחזר את החיים שלי.

 

לא רוצים לגלות כיצד? ()
לא רוצים לגלות כיצד?

 

6

כחלק מהפרידה שלי מהשירות של הוטמייל רציתי להיכנס לתיבה הישנה. סתם כדי לראות איך היינו. אז מה אני מגלה? שמיקרוסופט שינתה למראה החדש. של האאוטלוק. בלי להגיד לי. כלומר, זה כאילו שמיקרוסופט אמרה, ''באנו אליך לעליית הגג. ראינו שידה. ישנה כזו. מפולניה (מזרחים לא שומרים דברים. וגם אם כן, אז בסלון), אז צבענו אותה. המכתבים מהמלחמה עדיין שם. אם אתה צריך אותם. ותראה איזה יופי''.

 

ככה זה היה ()
ככה זה היה

 

7. אז זה לא יופי כל כך. כי הם נכנסו לתוך מה שהיה שלי ושינו אותו בלי לשאול. ויש שם עדיין באגים, ולמה שאני לא אשנה לבד את התיבה? וכן, אני לגמרי מבין מה מיקרוסופט רוצה לעשות, אבל הי רגע, אפשר לחזור לעיצוב הישן. אפשר להירגע. פשוט לוחצים שם על כפתור ואתה חוזר לתיבה הישנה שלך.

 

וככה זה יהיה  ()
וככה זה יהיה

 

8

ועכשיו אני כבר לא רוצה אותה. סליחה על כל מה שאמרתי קודם. אני רוצה את התיבה הנוצצת של האאוטלוק. איך בכלל מישהו יכול להיות עם התיבה הישנה? כמה בלתי מעודכן הוא יכול להיות? וראוי להפנות את השאלה למיקרוסופט: כמה בלתי מעודכנים יכולתם להיות ומה לקח לכם כל כך הרבה זמן?

 

9

מעניין מי עדיין משתמש במסנג'ר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים