שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

חשד: ניצב שחם ביצע עבירות מין ב-7 שוטרות

הפרשה מסתעפת: מפקד מחוז ירושלים נחקר במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים במשך שעות ארוכות, ועומת עם טענות כי ביצע עבירות מין במספר שוטרות זוטרות

הולך ומסתבך: מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, נחקר אמש (יום ה') במחלקה לחקירות שוטרים במשך שעות ארוכות, בגין חשדות לעבירות מין בשבע פקודות זוטרות ששירתו תחתיו. שחם חשוד בביצוע מעשה מגונה שלא בהסכמה, בבעילה אסורה בהסכמה ובהטרדה מינית. כמו כן, נבדק חשד שבמקביל לקשר המיני עם חלק מהשוטרות הוא קיבל החלטות פיקודיות בעניינן.

  

רשת ניסו שחם - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

ביום חמישי שעבר הותר לפרסום כי שחם נתון תחת חקירה והוא הוצא לחופשה בשל כך. בחקירתו אמר שחם שעם אחת המתלוננות ניהל יחסים בהסכמה. במסגרת הפרשה נחקר באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) גם תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד מרחב ציון, בחשד לכך שקיבל דיווחים בנוגע להתנהגותו של ניצב שחם - אך נמנע מלטפל בהם כמתחייב על פי הדין.

 

מוקדם יותר אתמול נמנעה המחלקה לחקירות שוטרים מלהמליץ על הגשת כתב אישום נגד תת-ניצב אדרי, שעודכן על ידי קצין על מעשה מגונה שביצע לכאורה ניסו שחם בשוטרת - ושתק. במקום, המליצה מח"ש כי הוא יועמד לדין משמעתי, גם על התנהגותו בחקירה: בתחילה הכחיש, והודה רק אחרי העימות.

 

ההחלטה הפכה לשיחת היום במשטרה. "קשה מאוד להבין את ההחלטה, כשמדובר בקצין שאמור להיות האורים והתומים בכל מה שקשור לאתיקה", אמר ל-ynet קצין משטרה בכיר המשרת בצפון הארץ. 

 

ביום שלישי התייחס השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', לראשונה לפרשה ואמר כי שחם הוא אמנם קצין "איכותי ומקצועי", אך הבהיר כי הוא מצפה מקציני המשטרה "להקפיד הקפדה יתרה בכל הנוגע להתנהגות ומשמעת עצמית".

 

אהרונוביץ' הוסיף כי "אני מכיר את מפקד המחוז שנים רבות, הוא קצין איכותי ומקצועי. אני מבין את התקשורת ורצונה לדווח על כל מהלך והתפתחות, אך איני יכול ואיני מתכוון להיות חלק מכך כל עוד מתנהלת חקירה. מדובר באנשים, במשפחות, בנפשות. גם המתלוננות הן שוטרות וגם לכך אני נותן את הדעת".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 02/08/2012 19:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב ניסו שחם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים