שתף קטע נבחר

אחיינו של היטלר התחנן: 'גייסו אותי לצבא ארה"ב'

ויליאם פטריק היטלר הצטרף ב-1944 לצי האמריקני ונלחם נגד גרמניה הנאצית. כעת מתברר כי הוא גויס לצבא ארה"ב אחרי שכתב מכתב לנשיא רוזוולט ובו תיאר את דודו כ"פרנקנשטיין שרוצה לשעבד את העולם תחת משטר פגני ושטני"

אחיינו של הצורר הנאצי אדולף היטלר הצטרף לצי האמריקני ב-1944 ולחם במלחמת העולם השנייה נגד האויב הגרמני. עד כאן אין שום דבר חדש. אלא שעתה מתברר כי ויליאם פטריק היטלר התחנן בפני הנשיא האמריקני דאז פרנקלין דלנו רוזוולט שייתן לו להילחם במשטר ה"פגני ושטני" שהנהיג דודו.

 

 

חדשות נוספות בעולם :

 

העיתון "ניו יורק דיילי ניוז" דיווח היום (יום ה') כי במכתב שנכתב ב-1942 ונחשף רק כעת, ביקש אחיינו של היטלר מרוזוולט לשקול מחדש את הסירוב לאשר לו להצטרף לשורות צבא ארצות הברית. "כל המשפחה והחברים שלי יצעדו בקרוב למען חופש והגינות תחת הדגל והפסים (של דגל ארה"ב). אני מגיש בכבוד רב עתירה זאת אליך ושואל אם יורשה לי להצטרף אליהם במאבקם נגד העריצות והדיכוי?", כתב פטריק היטלר.

 

ביקש להצטרף למאבק נגד העריצות. ויליאם פטריק היטלר ואמו בריג'יד (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
ביקש להצטרף למאבק נגד העריצות. ויליאם פטריק היטלר ואמו בריג'יד(צילום: gettyimages)

 

היטלר כינה אותו "האחיין המגעיל שלי" (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
היטלר כינה אותו "האחיין המגעיל שלי"(צילום: gettyimages)

 

אחיינו של היטלר נמלט מגרמניה ב-1939 ומצא מקלט בבריטניה. ב-1940, באותה שנה שבה היטלר הקים את מחנה ההשמדה אושוויץ ופלש לצרפת, אחיינו עבר לעיר ניו יורק כדי להתגייס לצבא האמריקני.

 

ויליאם הוא בנו היחיד של אלוי, אחיו של היטלר, שנשא לאשה בחורה אירית. הוא היה כה נחוש להתגייס לצבא ארה"ב עד שסיפר לרוזוולט כי ניסה להצטרף לכוחות הבריטיים ואף שקל להצטרף לצבא קנדה. ואם בזה לא די, הוא תיאר את דודו כ"פרנקנשטיין" שרוצה לשעבד את העולם תחת "משטר פגני ושטני".

 

לפי היסטוריונים, בקרב בני משפחת היטלר לא שררה אהבה גדולה. היטלר עצמו התייחס לויליאם כ"אחיין המגעיל שלי".

 

בתארו את "המצב הקשה והייחודי" כ"אחיינו והצאצא היחיד" של המנהיג הגרמני, כתב ויליאם היטלר לרוזוולט: "אני אחד מני רבים, אבל אני יכול לעשות שירות למען מטרה נעלה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחם נגד אחיינו. היטלר
צילום: AP
הסכים לגייס את אחיינו של הצורר הנאצי. רוזוולט
מומלצים