שתף קטע נבחר

המטס הבא: מעט פעילים שייכנסו דרך היבשה

מובילי קמפיין "ברוכים הבאים לפלסטין" משנים אסטרטגיה ומקווים לתוצאות טובות. על פי התכנון, כמאה פעילים ינחתו בסוף החודש בירדן ויעברו לתחומי הרשות במעבר אלנבי. "קיבלנו את העצה הישראלית, מקווים שנתקבל בפרחים", אמרו

מאה פעילים בדלת האחורית של ישראל. ארבעה חודשים לאחר אירועי המטס האחרון לנתב"ג, מתכוננים מארגני קמפיין "ברוכים הבאים לפלסטין" לסבב נוסף במאבק האווירי הבינלאומי - שצפוי להתקיים בסוף החודש.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

הקמפיין הנוכחי צפוי לצאת לדרכו ב-24 באוגוסט, ויהיה שונה מהמטסים הקודמים בכל הקשור להיקף ולאופי ההגעה של הפעילים. אלו אמורים להגיע ממדינות שונות בעולם, אך בעיקר מצרפת, ולנחות בשדה התעופה שבעמאן בירת ירדן. על פי המארגנים, הפעילים יסיירו במחנות הפליטים במדינה וינסו להגיע כעבור ימים ספורים למעבר אלנבי, ממנו יבקשו לעבור לתחומי הרשות.

 

כוחות הביטחון בנתב"ג במהלך המטס הקודם (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
כוחות הביטחון בנתב"ג במהלך המטס הקודם(צילום: ירון ברנר)

 

"בפעם הקודמת, הממשלה הישראלית טענה כי מדובר בפרובוקטורים שמנסים להגיע ולעורר בעיות, ולכן הפעם החלטנו שהם ייכנסו לרשות הפלסטינית דרך מעבר אלנבי, וזאת כדי להוכיח שמדובר באנשים שמעוניינים להגיע ולהביע סולידריות עם הפלסטינים", אמר ל-ynet ז'אק ננו, אחד ממארגני הקמפיין. לדבריו, הפעילים - שיביאו עמם ציוד לתלמידים הפלסטינים - צפויים לעבור במרוכז ולהצהיר על השתייכותם לקמפיין.

 

מושל בית לחם, עבד אל-פתאח חמאייל, פרש את חסותו על הקמפיין, שיכלול הפעם כמאה פעילים בלבד, בניגוד למטסים הקודמים. "אחת הטענות של הישראלים במטס האחרון הייתה שאם לא מדובר באנשים שבאו לעורר פרובוקציות, היה עליהם להגיע לתחומי הרשות הפלסטינית דרך מעבר אלנבי ולא דרך נתב"ג, ולכן החלטנו לקבל את העצה", אמר.

 

ננו הסביר כי ההחלטה להביא מספר קטן יחסית של פעילים נועדה להציג כניסה שקטה ונטולת מהומות לתחומי הרשות. בנוסף, מקווים המארגנים שהמספרים יביאו להפחתת העניין התקשורתי. "אנחנו מקווים שישראל תתיר להם לעבור, אך אם היא תסרב להכניסם, נשוב עם קמפיין נוסף, שיביא מספר רב של פעילים לנתב"ג".

 

בהודעה רשמית שהופצה למשתתפים נכתב כי לא ניתן לשלול את האפשרות שהם ייעצרו במעבר על ידי כוחות הביטחון של ישראל, בדומה לשרי הרשות, ולפלסטינים שמעוכבים לעתים בגשר במשך שעות ללא כל הצדקה, לשון ההודעה. "בפעם הקודמת היו גורמים בישראל שטענו שצריך לקבל אותם בפרחים. אני מקווה שהפעם זה באמת יקרה", סיכם ננו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעיל ושוטר בצרפת
צילום: MCT
כוחות הביטחון ערוכים לקראת המטס הקודם
צילום: בן קלמר
מומלצים