שתף קטע נבחר

בן הנרצחת בנשר קפץ מהחלון: "אלי הורג אותי"

הסבא תיאר כיצד חתנו אליהו יחיא, סוהר לשעבר, רצח את האשה בת-שבע ופצע גם את הנכד, בן 14. "הוא ירה בהם אחד אחרי השני, שמעתי את הנכד צועק", אמר. בשב"ס הופתעו לשמוע על הרצח וההתאבדות: "זה הבן אדם האחרון שיעשה דבר כזה"

"חיבקתי את הילדה שלי לפני שעה, עכשיו אני צריך לקבור אותה". כך אמר הערב (יום א') בדמעות שמעון בן לולו, אביה של בת-שבע יחיא, שנרצחה בנשר בידי בעלה. "ראיתי את הבת שלי על הרצפה, חיבקתי אותה, אמרתי לה 'תקומי ותברחי', אך היא אמרה 'אני לא יכולה ללכת'. רק אחרי זה הבנתי שהוא ירה בה בחזה", אמר.

 

עוד בחדשות ynet:

 

החשוד ברצח, אליהו יחיא, הוא גמלאי של שירות בתי הסוהר בן 49. הוא ירה באשתו בת-שבע יחיא ובבנו החורג, בן 14. אביה של בת-שבע, שהיה עד ליריות, תיאר את הרגעים הקשים וסיפר כי נכדו קפץ מהחלון כשהוא ירוי. "הוא צעק 'אלי הורג אותי, אלי הורג אותי'". לא יכולתי להתקרב אליו, אל החתן שלי, כי ביד שלו כבר היה אקדח. צעקתי 'מה אתה עושה? מה אתה עושה?', ועד שהתקרבתי אליו הוא כבר גמר את עצמו. הוא ירה בהם אחד אחרי השני, מזל שהוא לא ירה גם בי", אמר אבי הנרצחת.

 

הנער שנורה נפצע באורח קשה. הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה ונותח בפלג גופו העליון. מצבו מוגדר כעת יציב. ד"ר האני בחוס שטיפל בנער אמר כי "הנער הגיע במצב קשה כאשר הוא מונשם ומצבו לא יציב מבחינת לחץ דם, הוא סבל מפצע ירי בפלג גוף עליון כאשר הכדור כנראה חדר ויצא ולא נותר בתוך הגוף. הוא נפגע בזרוע שמאל ונותח שם, הוא עדיין מונשם וכרגע בהמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ. שם יאושפז ככל הנראה עוד מספר ימים".

 

בני הזוג היו נשואים כשנתיים והתגוררו בתקופה האחרונה בבית סמוך לבית הסב בעת שביתם היה בשיפוץ. בן דודו של הילד סיפר שהוא ניסה לעזור לו והתקשר למשטרה, אך לדבריו בתחילה לא האמינו לו. "בסוף הדוד שלי בא ושאל מה קרה, אמרתי לו תתקשר למשטרה ואז הם הגיעו. ירד לו הרבה דם. הוא היה פצוע גם בחזה וגם בידיים, אפילו התלכלכתי קצת מהדם", סיפר בן הדוד.  

 

אבי הנרצחת, שמעון בן לולו וראש העיר דוד עמר  (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
אבי הנרצחת, שמעון בן לולו וראש העיר דוד עמר (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

"המשטרה לא האמינה בהתחלה", סיפר בן הדוד (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
"המשטרה לא האמינה בהתחלה", סיפר בן הדוד(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

ראש עיריית נשר, דוד עמר, הגיע לבית המשפחה זמן קצר לאחר הרצח והיה נוכח בעת שעובדות סוציאליות של העירייה בישרו לאב את הבשורה המרה כי בתו שנפצעה אנושות בירי, מתה מפצעיה בבית החולים. עמר סיפר כי האישה הייתה אם בית במועדונית בעיר. "כל חייה היא נתנה מעצמה לילדים ועזרה לילדים שבמועדונית. חבל שנרצחה באלימות קשה ובלתי מוסברת, חבל שאב צריך להגיד קדיש על בתו במקום להיפך", אמר ראש עיריית נשר.

 

בשב"ס הופתעו לשמוע שגמלאי שלהם נהג כך. "זה הבן אדם האחרון שאפשר לחשוב עליו שיכול לעשות מעשה כזה", סיפר סוהר שהכיר אותו.

הרוצח שירת במשך 13 שנה בשב"ס כסוהר ביטחון ולפני 6 שנים יצא לפנסיה מוקדמת עקב בעיות אישיות. במהלך שירותו, אומרים בשב"ס, לא היו איתו אירועים חריגים והוא תפקד כראוי.

 

סמוך לשעה 17:30, כארבע שעות לאחר הרצח, סיימו חוקרי הזיהוי הפלילי את איסוף הממצאים מזירת הרצח וההתאבדות ופינו את הגופות מהמקום. גופתה של הנרצחת תועבר לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו-כביר. הלווייתה תתקיים ככל הנראה מחר בנשר.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי גופתו של יחיא מהזירה
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים