שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קלפי טיפול לזוגות לשדרוג היחסים

  רוצים להפתיע את בן או בת הזוג עם מתנה מקורית? "בשניים"- קלפי טיפול חדשים לזוגות, שישדרגו לכם את הזוגיות דרך משחק חווייתי וקליל. פותח ונבדק במרכז אקדמאי ליועצי נישואין ובמהלך ייעוץ לזוגות.

   

  כל זוג זקוק ל"תחזוקה זוגית"- משהו שיעזור לבני הזוג לתקשר טוב יותר, לשמור על גחלת האהבה, ואף להסביר מה מפריע להם לטובת שיפור היחסים. מוצר חדש- קלפי טיפול "בשניים"- מאפשר לעשות זאת דרך משחק חוויתי, קליל וכיפי, באופן יעיל ונוח מבלי לצאת מהבית.

   

  הקלפים פותחו ע"י חגית אמאייב, יועצת זוגית, מגשרת ומנחת אישות, לאחר איסוף מידע, עבודת מחקר והתייעצות עם ראשי החץ באקדמיה בתחום הפסיכולוגיה והנישואין. לאחר שגילתה כי 88% מהזוגות הנשואים מעידים שהתקשורת ביניהם אינה מספקת או טכנית בלבד.

   

  איך זה עובד? חמישים הקלפים שבחפיסה מחולקים לחמש קבוצות: שאיפות וציפיות, רגשות חיוביים, רגשות שליליים, אינטימיות ותקשורת. הקלפים נוגעים בתחומי חיים רבים ומגוונים, כמו לדוגמה: 'כשאת/ה כועס/ת אני...' או 'אני מרגיש/ה אהוב/ה כש...'. ועוזרים למקד זוגות במה שיושב להם על הלב ומהיכול לשפר את הזוגיות. בני הזוג משלימים את המשפטים שלפניהם ומרחיבים את השיח באמצעות קלפי הדרכה ורעיונות לשימוש המצויים במארז.

   

  חגית אמאייב: "רוב הזוגות מגיעים בשלב זה או אחר לשחיקה בכל מה שקשור לשיח ביניהם, והשיחות שלהם הופכות להיות טכניות ("מתי צריך לאסוף הילדים?") מה שמביא גם לשחיקה אינטימית. ואז השיחות "הכבדות" צצות דווקא במקרים של וויכוחים ומתח, בהם שני הצדדים כבר טעונים רגשית. בעזרת הקלפים, ניתן על בסיס שבועי (או בכל תדירות שתוחלט ע"י הזוג), לשפר ולרענן את התקשורת הזוגית ממקום נינוח ואפקטיבי בדרך של משחק קליל וחווייתי, המחליף את הכובד והלחץ שבעצם הטיפול. כשהאווירה בין בני הזוג עכורה ויש ביניהם כעס, המצב הוא נפיץ ביותר, ולכן זהו זמן שמוביל לפריקת תסכולים, לעודף ביקורתיות ולהעלבות הדדיות. בעזרת הקלפים אפשר לחכות עד שתירגענה הרוחות ואז לשבת בנחת על כוס קפה או יין טוב ולדבר בשלווה ובנעימות על כל מה שרלוונטי".

   


   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוד רז
  טו באב בשניים
  צילום: דוד רז
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים