שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קייט בקינסייל: 'המוניטין שלי ככוכבת אקשן מלחיץ'

  בגרסה המחודשת ל"זיכרון גורלי", קייט בקינסייל נהנית מסצינה לוהטת עם קולין פארל. טוב, אולי זה קצת פחות כיף כשבעלך לן ווייסמן הוא הבמאי, שעומד בצד ומסתכל. בראיון זוגי הם חושפים איך חמקה ברגע האחרון מתפקיד הזונה עם שלושת השדיים

  כמה מביך לביים סרט שבו מככבת אשתך, ובו היא נדרשת להתמזמז עם אחד השחקנים הלוהטים ביותר בהוליווד? ובכן, אם תשאלו את הבמאי לן ווייסמן, התשובה היא שזה בהחלט מביך. מאוד מביך.

   

  ראיונות נוספים בערוץ הקולנוע של ynet:

   

  אשתו בחיים, קייט בקינסייל, מופיעה על המסכים בימים אלה כלורי, אשתו של קולין פארל ברימייק לסרט הקאלט "זיכרון גורלי" ("Total Recall"). "צילום הסצינה הזו שלהם היתה סיטואציה ממש מביכה", משחזר ווייסמן. "כולם שמרו על שקט מוחלט, ואחרי שזה נגמר, רק השקט נשאר. אף אחד לא אמר 'היי, זה היה טוב' או 'זה לא היה טוב'. גם בחזרות, קולין פנה יותר אלי מאשר לקייט ושאל אותי, 'זה בסדר שהיד שלי פה?'. הרגשתי שלא נוח לו עם זה, אז לקחתי יוזמה ואמרתי - 'למה שלא תשים את היד פה, ותעשה ככה וככה?'. זה כבר היה הרבה מעבר למגוחך".

   

  "כן", צוחקת בקינסייל, "קולין כבר דיבר הרבה על כמה זה היה מבהיל עבורו לנשק אותי בצילומים, כשבעלי עומד ומסתכל מהצד".

   

  זו לא הפעם הראשונה שהם עובדים יחד. ווייסמן ובקינסייל, שנשואים כבר שמונה שנים וחיים יחד עם בתה בת ה-13 מנשואיה הקודמים לשחקן הבריטי מייקל שין, שיתפו פעולה כשהיא כיכבה בתפקיד הראשי בסדרת הסרטים "מלחמת האופל" ("Underworld") שווייסמן כתב וביים, ובזכותה הפכה לכוכבת אקשן. שם, אגב, הם גם הכירו, אבל זה לא בהכרח אומר שקייט תשחק בכל סרט שלו, או שהליהוק שלה לתפקיד משמעותי ב"זיכרון גורלי" היה משהו שהוחלט על הדרך, תוך כדי ארוחת הבוקר.

   

  "הלוואי שדברים כאלה היו יכולים להיסגר בינינו בבית", צוחקת בקינסייל. "לדאבוני, המילה האחרונה היא תמיד של האולפנים והם אלה שמחליטים מי יצטרף לקאסט בסופו של דבר. האמת היא שלן רצה שאני אעשה את זה עוד כשהם עבדו על התסריט, אבל ראינו שזה לא מסתדר בגלל שזה התנגש עם סרט אחר שצילמתי. אז הוא עשה אודישנים לשחקניות אחרות, אבל תאריכי הצילומים זזו ובסוף, שבועיים לפני תחילת הצילומים, ראינו שזה מסתדר. היה לי ארבעה ימים בין סיום הצילומים של הסרט ההוא לתחילת הצילומים של זה".

   

  אי אפשר לוותר על זונה עם שלושה שדיים

  "זיכרון גורלי" מודל 2012 רוכב על גל הרימייקים לסרטי אייטיז (ובמקרה הזה, בואכה ניינטיז) ששוטף את הוליווד בשנים האחרונות. העלילה מתרחשת בעולם עתידני שבו דאגלס (פארל) מגיע לחברה בשם "ריקול" כדי לעבור השתלת זיכרונות, שבהם הוא סוכן חשאי - ממש כמו במקור. אבל חובבי הסרט המקורי ימצאו הבדלים רבים בין הסרט החדש לסרט בכיכובו של ארנולד שוורצנגר מ-1990 - כאשר ההבדל העיקרי הוא שבסרט המקורי היתה אינטראקציה בין כדור הארץ למאדים, בעוד שבסרט החדש מדובר בשני קצוות שונים של העולם שלנו, שרק בהם מתקיימת האנושות לאחר אסון שפקד את הפלנטה.

   

  עם קולין פארל ב"זיכרון גורלי". מתמודדים עם השוואות המעריצים (מתוך הסרט) (מתוך הסרט)
  עם קולין פארל ב"זיכרון גורלי". מתמודדים עם השוואות המעריצים(מתוך הסרט)

   

  "כשאתה חתום על רימייק, אתה בעצם חתום על ההשוואה בין מה שאתה עושה לבין המקור", אומר ווייסמן. "זה משהו מתבקש, אנשים תמיד יעשו את זה. אז כן, זה קצת מרגיז, אבל אני אצא די אדיוט אם אתלונן על זה, כי זה טבע הדברים. כשעשיתי את 'מת לחיות 4.0', אפילו שזה לא היה רימייק אלא המשך, עלו כל כך הרבה דעות והשוואות על הפערים בין ג'ון מקליין שלי לג'ון מקליין שכולם הכירו ואהבו 20 שנה לפני זה. והדרך היחידה שאני יכול לחיות עם זה היא שאני יודע שאני בעצמי מעריץ של הסרט המקורי וקשור אליו, כמו הרבה מהמעריצים האחרים, אז ההחלטות שאני מקבל אולי יגרמו להרבה מהם להרגיש כמו שאני מרגיש כלפי הסרט החדש".

   

  אבל יש דברים שהיית חייב להשאיר, כמו למשל היצאנית עם שלושת השדיים, שהפכה לאייקון מאז.

   

  ווייסמן צוחק. "הכנתי רשימה של דברים שזכרתי מהצפייה הראשונה שלי בסרט כנער מתבגר, לפני שהלכתי לצפות בזה שוב. אני חייב להגיד שראיתי את הסרט כשהייתי בן 14 או 15, אז בראש הרשימה, מן הסתם, היתה נערת הליווי עם שלושת השדיים".

   

  בקינסייל: "כשחשבנו שלא אהיה פנויה לתפקיד של לורי, לן רצה שאני אעשה את הבחורה עם שלושת השדיים כסוג של הופעת אורח, כי יש לו קטע כזה שהוא אוהב לערב את המשפחה שלו בסרטים. דווקא הסכמתי לעשות את זה".

   

  ובסוף התפקיד הלך לקייטלין ליב.

   

  ווייסמן: "אני זוכר שדיברנו ושאלתי אותה אם היא ראתה את הסרט המקורי. היא אמרה שלא, אז שאלתי אותה האם יש לה מושג כמה איקונית הדמות הזו וכמה תשומת לב היא מקבלת, והאם זה בסדר מבחינתה. היא אמרה שכן, אבל עדיין לא היה לה מושג למה היא נכנסת. כשהבאנו אותה לאירוע של 'זיכרון גורלי' בקומיק-קון, התגבש תור של מאות אנשים רק כדי להצטלם איתה. אני חושב שזה היה הביתן הכי עמוס בכנס".

   

  מאיפה מגיע הצורך לערב את המשפחה שלך בסרטים שאתה מביים?

   

  ווייסמן: "אני פשוט אוהב לשבץ את המשפחה שלי פה ושם בעבודות שלי".

   

  בקינסייל: "כן, עשיתי את הקול של מרכזנית החירום ב'מת לחיות', ואמא שלי עשתה תפקיד קטן ב'מלחמת האופל'. ואבא של לן מופיע על שטרות הכסף ב'זיכרון גורלי'".

   

  ווייסמן: "יש קטע שמראים את השטרות וכולם בטח מזהים את ברק אובמה על חלק מהם. ומי הדמות השנייה? תמיד חשבתי שלאבא שלי יש חזות נשיאותית. בסיום הצילומים, ביקשתי ממחלקת האביזרים למלא מזוודה בשטרות ושלחתי לו את זה. יש לי גם שלושה אחים גדולים - ושלושתם מופיעים בסרט בצורה כלשהי".

   

  לן ווייסמן וקייט בקינסייל. "עירום לא היה משרת את המטרה" (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  לן ווייסמן וקייט בקינסייל. "עירום לא היה משרת את המטרה"(צילום: MCT)

   

  קייט, איך זה להיכנס לנעליה של שרון סטון, שעשתה את התפקיד של לורי במקור?

   

  "לא צפיתי במקור אבל אני חושבת שהפרשנות של הסרט הזה שונה לגמרי. אז אני נכנסת לנעליים של שרון סטון, אבל לה היו נעלי עקב ולי יש כפכפים. אתה מבין למה אני מתכוונת? כן, שתיהן נעליים, אבל הן מאוד שונות זו מזו".

   

  בכלל מעדיפה דרמות על אקשן

  הפיכתה של קייט בקינסייל לכוכבת סרטי אקשן שמצליחה להפגין ידע באמנות לחימה ובמקביל לשמור על התדמית הסקסית התרחשה, לדבריה, ממש במקרה. "זה לא ממש בא לי באופן טבעי", היא מפתיעה, ואחר כך מסבירה שמבחינתה בכלל היתה מעדיפה לעשות דרמות. "הפעם הראשונה שעשיתי את זה היתה רק כדי לבדוק אם אני בכלל מסוגלת לעשות סרטים כאלה, וזה פשוט המריא משם. למדתי הרבה מאז והשתפרתי. היו לי מורים נפלאים, אבל אני חושבת שנוצר לי איזשהו מוניטין של 'לוחמת', וזה גורם יותר עוד יותר לחץ - בגלל הציפיות".

   

  את צריכה גם לשמור על גוף חטוב ומרשים.

   

  "זה תוצר לוואי של עבודה ללא הפסקה בסרטים מסוג זה. לא עשיתי שום עבודת אירובי מיוחדת או משהו כזה. אני שונאת להתאמן. אם כבר, אני עושה יוגה, כי זה לא מדכא כמו ללכת למכון כושר. גם נותנים לך בסוף עשר דקות לישון. כשהייתי ילדה למדתי בלט ולא עשיתי הרבה ספורט, אז יוגה דומה ומתאים לי יותר".

   

  לא מזמן, קייט הכריזה בראיון למגזין האמריקני "Redbook" שלא תצטלם יותר בעירום, מפני שהיא לא רוצה להביך את הבת שלה בבית הספר. עושה הרושם שזאת הסיבה שבגינה נחסכו ממנה סצינות העירום החלקי שסיפקה שרון סטון בסרט המקורי. "אני לא חושבת שזה סופר-רלוונטי לאיך שהסרט שלנו זורם", היא

  מתרצת. "רצינו להציג אותם כזוג שנשוי שכבר עבר תקופה מסויימת, אבל מאידך הם לא מרגישים שהם שמחים ועושים סקס מטורף כל חמש דקות. רצינו להציג את הדמות של קולין כמישהו שלא לגמרי מסופק מהחיים שלו, ולהוריד את החולצה שלי לא ממש ישרת את המטרה הזו".

   

  הראיון שלנו מתקיים יום לאחר יום הולדתה של קייט (39), אז לא מן הנמנע לשמוע ממנה איך היא ובעלה חגגו. "בבוקר הלכנו לגן חיות, לאחר מכן לארוחת ערב עם קבוצת חברים ולמחרת בבוקר נקבעו לי ראיונות עם עיתונאים לקראת צאת הסרט. כך שזה לא ממש היה לילה מטורף".

   

  את רואה את הבת שלך הולכת בעקבות הקריירה של אמא?

   

  "היא רק בת 13. היא ממש אנטליגנטית ומאוד אוהבת דרמה, אבל אני לא חושבת שהיא מוכנה עדיין לקריירה בתחום".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך הסרט
  קייט בקינסייל ב"זיכרון גורלי". כמעט הצטיידה בשד שלישי
  מתוך הסרט
  לאתר ההטבות
  מומלצים