שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התחתנת בחתונה אזרחית? לא תקבלי מזונות

  התחתנתם אזרחית וכעת ברצונכם להתגרש. לא רק שתצטרכו לעבור דרך הרבנות, גם יתייחסו אליכם בצורה מפלה. איך זה עובד? הכול בכתבת הווידיאו החדשה

   

   

  ישנם זוגות שמחליטים להתחתן בנישואין אזרחיים מחוץ לגבולות המדינה, כגון נישואי קפריסין או נישואים בלאס וגאס, אצל אלוויס מחופש למשל. פעמים רבות הגורם לכך הוא חוסר רצונם של בני הזוג לבוא בשערי בית הדין הרבני במקרה עתידי של גירושין.

   

  עוד בנושא:

  נישואים אזרחיים בישראל: כישלון ידוע מראש?  

  זהירות, מוסד הרבנות מאחוריך

  נישואים אזרחיים בחו"ל - בשביל מה זה טוב?

   

  ובכן, מדובר בטעות שכן גם במקרה של נישואין אזרחיים (ובמידה ששני בני הזוג הינם יהודים), הם עדיין צריכים להתגרש בבית הדין הרבני. אמנם בית הדין הרבני מתייחס לכך אחרת, אך זאת עדיין חובתם במקרה ויבקשו לסיים את הקשר.

   

   

  גירושים - כן, מזונות - לא

  בניגוד לנישואים כדת משה וישראל, במקרים של נישואים אזרחיים בית הדין הרבני לא יפעל לגשר בין בני הזוג ולא יחפש "עילות מוצדקות לגירושין". די שיוכח כי ישנו מצב בו אחד מהצדדים מעוניין להתגרש – והוא יאשר את המהלך.

   

  עם זאת, דווקא מצב זה עלול להיות לבוא לרעת אחד מבני הזוג שאינו מעוניין להתגרש ומעוניין לתת צ'אנס לשלום בית, ובעיקר הוא פוגע בנשים הזקוקות למזונות, שכן במקרה כזה ספק רב אם האשה (שהתחתנה שלא כדת משה וישראל) תוכל לממש את זכותה לכך. מפתיע? מקומם? זה המצב כרגע.

   

   

  האם המצב הנוכחי יכול להמשך? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים  

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Index Open
  העובדה שהתחתנם בחו"ל תהיה בעוכרכם אם תרצו להתגרש
  צילום: Index Open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים