שתף קטע נבחר

השרה לבנת תמנה צוות לבדיקת הכשלים בלונדון

שרת הספורט תשתמש במומחים ישראליים ובינלאומיים כדי להפיק לקחים לקראת ריו 2016: "יש פער בין הציפיות לתוצאות"

24 שעות עברו מאז האכזבה של לי קורזיץ בשיוט המדליות, והעובדה שהמשלחת הישראלית תחזור הביתה ללא זהב, כסף או ארד מתחילה לחלחל. שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, הודיעה היום (ד') כי תמנה צוות מומחים ישראלי ובינלאומי לבחינת הכשלים בהכנות האולימפיות והפקת לקחים לקראת המשחקים האולימפיים בריו 2016.

 

  

לבנת: "אני מלאת הערכה לכל הספורטאים הישראלים במשלחת. כל אחד מהם השקיע ועשה את מירב המאמצים כדי לזכות במדליה, על כך נתונה להם תודתי ותודת הציבור הישראלי. 

 

הספורטאים בטקס הפתיחה. "עשו הכל כדי להביא מדליה" (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
הספורטאים בטקס הפתיחה. "עשו הכל כדי להביא מדליה"(צילום: Gettyimages)

 

"למרות שלא הושגה מדליה, חלק מהספורטאים הגיעו להישגים מרשימים וגילו יכולות יוצאות דופן בהתמודדות מול יריבים ברמה הגבוהה ביותר. לא כל

הספורטאים הישראלים סיימו את המשחקים ואני מאחלת הצלחה רבה לאלה שעדין מתחרים בימים הקרובים".

 

"אולם כבר עתה ניתן לומר שקיים פער גדול בין המטרות והציפיות שהציגו הוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי לבין התוצאות שהושגו", סייגה לבנת. "לנוכח העובדה שההכנות ללונדון 2012 זכו לתקציב הגדול אי פעם, ולנוכח כך שהעמדנו את מיטב האמצעים להצלחה, הרי שאני רואה חובה לקיים עם שובה של המשלחת הישראלית מלונדון בדיקה יסודית ומקיפה של הכשלים המקצועיים בהכנות האולימפיות לאולימפיאדה".

 

לבנת. "ההכנות ללונדון 2012 זכו לתקציב הגדול אי פעם" (צילום: מרק ישראל סלם) (צילום: מרק ישראל סלם)
לבנת. "ההכנות ללונדון 2012 זכו לתקציב הגדול אי פעם"(צילום: מרק ישראל סלם)

 

ח"כ המשיכה להסביר: "קיים ידע רב שהצטבר בקרב מדינות שרשמו הישגים אולימפיים נאים ועלינו להשתמש במומחיותם לשם הערכות מחודשת להכנות של ישראל לקראת האולימפיאדות הבאות. לשם כך, בכוונתי למנות צוות מומחים ישראלי ובינלאומי אשר ייבחן את ההתנהלות של כל הגורמים המקצועיים האחראים להכנות האולימפיות, ובכלל זה של הוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי.

 

חגיגה אולימפית ב-ynet ספורט:

    

עבודת צוות המומחים תהווה בסיס לתכנית העבודה שתגובש לקראת המשחקים האולימפיים בריו 2016. עד להגשת תכנית עבודה להכנות האולימפיות לא יעביר משרד הספורט תקציבים עבור פעילות זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מגד גוזאני
לימור לבנת
צילום: מגד גוזאני
מומלצים