שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  החברה לישראל מייצרת 40% מהחשמל בפרו

  באמצעות IC Power, השלימה החברה לישראל את בניית תחנת הכוח הגדול ביותר בפרו המייצרת 870 מגוואט - כ-20% מכלל הייצור במדינה. עם הפעלתה גדלה מעורבתה של החברה ל-40% משוק ייצור החשמל בפרו. איך מופק בה החשמל ולמה זה יותר ידידותי לסביבה?

  חמש שנים לאחר תחילת הבנייה, השלימה החברה לישראל - באמצעות IC POWER - את הקמת המעגל המשולב בתחנת הכוח Kallpa בפרו. תחנת הכוח כולה הוקמה בהשקעה של כ-650 מיליון דולר. בזאת הפכה התחנה לאתר ייצור החשמל הבודד הגדול ביותר בפרו, המספק קרוב ל-20% מכלל צריכת החשמל במדינה.

   

  כתבות נוספות אודות החברה לישראל :

   

  מדובר בהשלמת יחידת ייצור רביעית בתחנת הכוח, המוסיפה עוד כ-290 מגוואט חשמל, לכדי 870 מגוואט בסך הכל. תוספת הייצור הינה ללא הגדלת עלות של אנרגיה, וללא שימוש בדלקים נוספים העלולים לזהם את הסביבה: הפקת החשמל מתבצעת באמצעות ניצול החום הנוצר משלוש יחידות יצור הקיימות כבר ב-Kallpa. יחידות אלה מפיקות חשמל באמצעות גז טבעי.

   

  תחנת הכוח Kallpa ()
  תחנת הכוח Kallpa

   

  הסגירה הפיננסית לפרויקט בוצעה בנובמבר 2009. העלות המתוכננת של יחידת הייצור הרביעית החדשה הייתה כ-400 מיליון דולר ומשך ההקמה כ-3 שנים. לטענת החברה, הפרויקט הסתיים בפועל בעלות נמוכה מהמתוכנן ובלוח זמנים קצר יותר.

   

  החשמל המיוצר בתחנה מסופק כולו לצרכנים פרטיים בהתאם למקובל בשוק החשמל בפרו. בין לקוחות החברה: תעשיית המכרות, מפעלי תעשייה וחברת חלוקה המספקת חשמל לצרכנים ביתיים. יחד עם אחזקות נוספות בתחום החשמל, מעורבת היום החברה לישראל בכ-40% משוק ייצור החשמל בפרו.

   

  במקביל ממשיכה החברה לישראל, גם כאן באמצעות IC Power, בהקמת פרויקט ההידרו שלה בפרו - הפקת חשמל באמצעות זרימת מי נהר, בעלות כוללת של כ-900 מיליון דולר ובתפוקת חשמל של כ-500 מגוואט. הצפי להשלמת פרויקט זה - 2016. פרויקטים אלה מצטרפים להתרחבות האחרונה בצ'ילה של IC Power, שם רכשה בסוף 2011 תחנת כוח בעלת כושר ייצור של כ-150 מגוואט.

   

  עם סיום הבנייה, היקף ההשקעות הכולל שביצעה החברה לישראל בתחנות כוח בדרום אמריקה ובישראל מגיע לכ-1.6 מיליארד דולר. השלמת פרויקט ההידרו יביא את החברה לישראל להשקעה בסך של כ-2.5 מיליארד דולר בדרום אמריקה. סך הכנסות החברה מייצור החשמל ביבשת הגיע אשתקד לכ-526 מיליון דולר.

   

  חברת פוסקו הקוריאנית, אשר הקימה את הפרויקט הנוכחי בתחנת Kallpa, מקימה בימים אלה את תחנת הכוח של OPC מקבוצת החברה לישראל במישור רותם בנגב, דרך חברה בת שלה, דייהו. פרויקט זה נמצא בשלבי הקמה אחרונים וברבעון הרביעי של השנה תחל בו הרצת המתקנים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים