שתף קטע נבחר

המאמנות בחיג'אב, הבגד מסבתא. מצרית בלונדון

יסמין מוחמד רוסטום הייתה למתעמלת האמנותית האולימפית הראשונה ממצרים. "אני מראה לעולם שבמצרים ובמדינות ערב יש גם התעמלות", התגאתה וחשפה: סבתא הכינה את בגד הגוף

ספורטאיות מסעודיה התחרו לראשונה באולימפיאדה, פלסטינית רצה בחיג'אב באיצטדיון האתלטיקה בלונדון - ובסוף השבוע הנוכחי גם מצרית שברה את הקרח. יסמין מוחמד רוסטום הייתה אתמול (יום ה') לראשונה ממדינתה שהתחרתה בהתעמלות אמנותית באולימפיאדה, ולמרות שסיימה במקום הלפני אחרון את יום הפתיחה, ועם בגד שהכינה לה סבתה - אין גאה ממנה.

 

לונדון 2012 - העמוד האולימפי של ynet

איראן חוגגת מדליות: "בטח מחר נידפק"

נחת על גבו: פו בקפיצה למים הגרועה בהיסטוריה

בא לכל תחרות אולימפית - עד שמת באיצטדיון

 

"זה חשוב מאוד שאנחנו כאן ומתחרות עם אלופות מכל העולם", סיפרה רוסטום בת ה-19, אחרי יום הפתיחה בתחרות ליחידות בלונדון 2012. על אף שדורגה לפני אחרונה אחרי התרגילים בחישוק ובכדור, היא נשמעה מרוצה מאוד, ובאנגלית רצוצה סיפרה לכתב רויטרס על תחושותיה: "אני הראשונה ממצרים שעושה זאת, במצרים מאוד גאים בי". לדבריה, "אני מייצגת את מצרים ואת אפריקה כולה, כדי להראות לעולם שבמצרים ובמדינות ערב יש גם התעמלות".

 

סבתא הכינה. יסמין מוחמד רוסטום בלונדון 2012 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
סבתא הכינה. יסמין מוחמד רוסטום בלונדון 2012(צילום: רויטרס)

 

יסמין והמאמנות, עם הכדורים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
יסמין והמאמנות, עם הכדורים(צילום: רויטרס)

 

המצרייה הצעירה זכתה לתשואות רמות מהקהל באולם "וומבלי ארינה". בעת שחיכתה לתוצאות, היא ישבה לצד שתי המאמנות שלה, שהגיעו בחיג'אב. היא, לעומתן, הופיעה בבגד גוף שחור מקושט בנוצות. "סבתא שלי הכינה אותה", ענתה לשאלה לגבי התלבושת. היום היא תתחרה בתרגילים באלות ובסרט, לצד הישראלית נטע ריבקין, שהפילה את הכדור ומדורגת במקום ה-14.

 

מצרים שלחה למשחקים האולימפיים בלונדון 113 ספורטאים, שמתחרים ב-13 ענפים. פרט למתעמלת האמנותית רוסטום, השתתפה באולימפיאדה גם שמינייה מצרית בשחייה צורנית, שמדורגת שביעית אחרי התרגיל הראשון. גם בתחרות הזוגות בשחייה צורנית היה ייצוג מצרי, ושם הן סיימו במקום ה-24, שבע מקומות מתחת לישראל אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה. עם זאת, את המדליות הביאו למצרים בינתיים שני גברים - הסייף אל-אלאדין עבדול-קאסם והמתאבק כראם גאבר. שניהם זכו במדליות כסף.

 

לונדון 2012 היא האולימפיאדה הראשונה שבה אף אחת מהמשלחות של המדינות המתחרות היא על טהרת המין הגברי. סעודיה, קטאר וברוניי שלחו לראשונה ספורטאיות, לא מעט בגלל לחץ של הוועד האולימפי הבינלאומי. מסעודיה הגיעו ללונדון הג'ודאית ווגד'אן שהרקאני, שהפסידה בסיבוב הראשון, והרצה שרה עטר, שסיימה במקום האחרון ב-800 מטר, אך זכתה לקבלת פנים אוהדת מאוד מהקהל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוסטום והמאמנת
צילום: רויטרס
צילום: AFP
הסעודית שהרקאני. הודחה בסיבוב הראשון
צילום: AFP
צילום: AP
שרה עטר מסעודיה. אחרונה
צילום: AP
מומלצים