שתף קטע נבחר

הרצפה עקומה, המים עמוקים

ספורטאינו חוזרים מאולימפיאדת לונדון בלי מדליות על הצוואר, אבל עם תיקים מלאים בהסברים. ynet ספורט מגיש: מדריך הציטוטים המלא

מאז סיאול 1988, המשלחת הישראלית הצליחה להביא הביתה מדליה אחת לפחות בכל אולימפיאדה. בלונדון 2012, למרות הספורטאים הכישרוניים, זה הסתיים בכישלון חרוץ במבחן התוצאה, אבל כיאה לכישלון, גם עם תיקים מלאים בהסברים. ynet ספורט מגיש לכם: מדריך הציטוטים המלא.

 

   

 • הג'ודוקא טומי ארשנסקי, שהפסיד בסיבוב השני, בונה על העתיד: "נתתי הכל מול היפני, אבל הוא ג'ודוקא בין הטובים בעולם. הוא מועמד לזהב, מדורג שני בעולם. פיזית הוא לא יותר חזק ממני. נתתי הכל אבל אני מאמין שבעוד שנה שנתיים אשתפר ואוכל לעבור אותו".

 

טומי ארשנסקי מול היפני הירואקי הירואקה. "פיזית - הוא לא יותר חזק" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
טומי ארשנסקי מול היפני הירואקי הירואקה. "פיזית - הוא לא יותר חזק"(צילום: AFP)

 

 • השחיין גל נבו, 10 במוקדמות 400 מ' מעורב, מאוכזב מהמתחרים: "בסך הכל היה סביר, זו התוצאה הכי מהירה שלי בלי חליפות. ציפיתי לטיפה יותר. יש הרבה לחץ במשחקים האולימפיים, ייתכן שהייתי צריך לחלק את הכוחות טוב יותר. בניתי על הבחור לידי שימשוך וזה לא קרה".

 

 • המתעמל פליקס אהרונוביץ' לא עלה לגמר, אבל זה לא פגע לו בהנאה: "היה לי ממש כיף, נהניתי, גם ליד המשפחה שלי. זו התחרות ברמה הגבוהה ביותר והרגשתי טוב מאוד. חבל שפספסתי בתרגיל האחרון, אחרת זו הייתה תחרות מצוינת עבורי".

 

פליקס אהרונוביץ' בלונדון. "היה לי ממש כיף" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
פליקס אהרונוביץ' בלונדון. "היה לי ממש כיף"(צילום: אורן אהרוני)

 

 • השחיין נמרוד שפירא בר אור זינק למקצה שלו ב-200 מ' חופשי כשהוא חובש כובע ועליו כתוב שמו של יהונתן קופלב: "בישראל החליטו לא לייצר כובע עם השם שפירא בר אור. אני השחיין היחיד שאיתו זה קרה וחבל שזה מגיע לאולימפיאדה. אני שחיין של נבחרת ישראל, אבל המארגנים נתנו בסוף לי לשחות עם איזה כובע שאני רוצה, אז החלטתי לשחות עם הכובע של קופלב. הוא חבר אז אני בטוח שהוא מבין את זה".

 

 • המתעמלת ולריה מקסיוטה, שנפלה מהקורה ומהמקבילים המדורגים, מתקשה להתעורר בבוקר: "אני מרגישה על הפנים. קיבלתי מכה חזקה בקפיצות ואחר כך גם בקורה קיבלתי מכה ברגל. היה לי מאוד קשה. אני מצטערת על התחרות הזאת. עבדתי מאוד קשה ונתתי את הכל, אבל זה לא הלך. תחרות בבוקר זה לא הזמן הכי טוב מבחינתי. אני טובה יותר כשהתחרות אחה"צ, אבל זו אולימפיאדה. המאמן שלי בהלם".

 

"נלחמתי עד הרגע האחרון". שחר פאר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"נלחמתי עד הרגע האחרון". שחר פאר(צילום: רויטרס)

 

 • הטניסאית שחר פאר נותנת כבוד אחרי התבוסה למריה שראפובה בסיבוב הראשון: "נלחמתי עד הרגע האחרון מול שחקנית מהטובות אי פעם. צריך לתת לה את הכבוד בכל זאת. זו הייתה חוויה שנגמרה לא לטובתי".

 

תקצירים נבחרים מהיום האחרון של האולימפיאדה ב-ynet ספורט:

   

 • הג'ודוקא סוסו פללשווילי הולך צעד אחד רחוק מדי אחרי ההפסד בסיבוב השני: "הפסדתי את החיים שלי, אני פשוט לא מסוגל לדבר עכשיו. התמודדתי מול יריב שלא קל לנצח אותו, הוא אלוף העולם. אני באתי בשביל המדליה והגעתי רק לסיבוב השני, זה מאכזב מאוד. האולימפיאדה היא אירוע שקורה פעם בארבע שנים וקשה לעכל את זה".

 

סרגיי ריכטר. "בא לי לבכות" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
סרגיי ריכטר. "בא לי לבכות"(צילום: אורן אהרוני)

 

 • הקלע סרגיי ריכטר, שהפסיד בנקודה את הגמר ב-10 מ', נבהל מההמולה התקשורתית: "עכשיו בא לי לבכות. בגדול אני מאוד מרוצה ממה שעשיתי. ההתחלה לא הייתה טובה, אבל אני בא רק לעצמי בטענות. כל ההכנה הייתה מושלמת, הכל היה מושלם. פשוט כשהגעתי לפה זה לא מה שחלמתי עליו בלילה. כן ציפיתי לראות הרבה אנשים ומצלמות, אבל לא ציפיתי שזה יביא לי כזו התרגשות לפני התחרות".

 

אחרי שסיים במקום ה-44 ב-50 מ' שכיבה הייתה לו הצעת ייעול: "אני עדיין לא בעל ניסיון כל כך גדול במקצה הזה. האמת שאם הייתה אפשרות לתת את המקצה הזה למאמן שלי גיא סטריק, הוא היה לוקח את התחרות בשתי ידיים מאחור ועיניים עצומות, והוא היה גם מביא מדליה. הוא כל כך טוב עכשיו בשכיבה".

 

נופר אדלמן. חסרה היד המכוונת (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
נופר אדלמן. חסרה היד המכוונת(צילום: gettyimages)

 

 • הגולש שחר צוברי אחרי הפתיחה הבינונית: "אנחנו מתחרים במסלול קשה מאחר והוא ליד החוף ויש בו הרבה שינויים ברוח, כך שצריך להיות עירניים". אחרי שסיים ביום הרביעי במקומות 35 ו-34: "פשוט לא הלך לי, זה מקרה קיצוני. התנאים לא היו לרעתי, אני לא מבין מה קרה. ברור שאם אני ממשיך ככה אין לי סיכוי. אנסה הכל, אבל אני כבר תלוי באחרים".

 

 • שייטת הלייזר רדיאל נופר אדלמן, שסיימה את התחרות במקום ה-30, עדיין מחפשת מאמן: "ברור שאני לא מרוצה ויש לי תחושה של החמצה ופספוס. אני בטוחה שהייתי יכולה להגיע ליותר. אולי לא מדליה, אבל בטוח שלמקום יותר טוב מ-30. היה לי חודשיים מאמן פורטוגלי, אבל הוא לא פה. לא היו מספיק אישורי כניסה לצרף גם מאמן עבורי. ברור שזה פוגע, אבל המאמנים הישראלים של הנבחרת ניסו לעזור לי, גם אם אף אחד מהם לא מבין בדגם שלי".

 

ורד בוסקילה. "הלך חרא" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ורד בוסקילה. "הלך חרא"(צילום: אורן אהרוני)

 

 • השייטת ורד בוסקילה אחרי שיוט גרוע: "הלך חרא. יצאנו לים והיה קשה מאוד. הים לא היה יציב. השיוט הראשון היה בסה"כ טוב, אבל הפסדנו ל־4 סירות בחצי דקה האחרונה בגלל שהתרחקנו מהמצוף האחרון. את השני התחלנו בסדר, אבל עשינו טעות טקטית שעלתה לנו ביוקר".

 

 • גם לערן סלע ושותפו גידי קליגר לא הלך: "נלחמנו בזינוק הראשון וזה הצליח. ניסינו את אותה שיטה בשני, אבל עשינו טעויות ורק הידרדרנו".

 

אריק זאבי חוזר לארץ ומקבל הרבה תמיכה כבר בנתב"ג (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אריק זאבי חוזר לארץ ומקבל הרבה תמיכה כבר בנתב"ג(צילום: ראובן שוורץ)

 

 • הג'ודוקא אליס שלזינגר, שהודחה בקרב השני, יורדת פצועה ומאוכזבת: "בקרב הראשון עשיתי כל מה שצריך, אבל בשני הייתי טקטית מדי. ברבע הגמר מול זולניר נפצעתי וקיבלתי זריקה לקראת הקרב מול אמאן הצרפתייה, זה הקשה עליי מאוד אבל עשיתי כל מה שיכולתי.

 

"אמאן מנוסה מאוד ויודעת מה היא עושה, היא סגרה אותי מצוין, היה לי קרב לא רע בכלל והוא יכול היה ללכת לשני הכיוונים. יכולתי להשיג פה מדליה, אבל מצד שני הפסדתי למדורגות 2 ו-3 בעולם. זו האולימפיאדה, לא הפסדתי לאף יריבה שהיא פחות טובה ממני".

 

יותר גרוע מהסיוט השחור ביותר. אריק זאבי מודח מלונדון (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
יותר גרוע מהסיוט השחור ביותר. אריק זאבי מודח מלונדון(צילום: gettyimages)

 

 • הג'ודוקא אריק זאבי, שהודח אחרי 43 שניות, עדיין לא מעכל: "לא יודע אם זה היה ביטחון מופרז או מיומנות של הגרמני. עשיתי טעות ושילמתי עליה בענק. לבייג'ינג הגעתי כבוי, אבל לפה הגעתי מוכן. אולי בגלל שהגעתי בתחושה טובה, הייתה שאננות קטנה.

 

"לא הרגשתי בסכנה, אבל פתאום נקלעתי לסיטואציה שלא צפיתי אותה ולא הצלחתי לצאת ממנה. אם הייתי מנסה לדמיין את הסיוט הכי שחור בחיים שלי, לא הייתי מאמין שאודח מהמשחקים האולימפיים האחרונים שלי אחרי 43 שניות. כנראה שלא כל הסופים בחיים הם טובים".

 

לפחות את הניצחון על פדרר לא יקחו לאנדיוני (צילום: AP) (צילום: AP)
לפחות את הניצחון על פדרר לא יקחו לאנדיוני(צילום: AP)

 

 • הטניסאי אנדי רם, אחרי ההפסד לאחים בראיין ברבע הגמר, מתנחם בניצחון על פדרר: "שיחקנו נגד הצמד הכי טוב בעולם. כשאתה לא לוקח את ההזדמנויות, אתה מפסיד. זה היה אולי ההפסד הכי כואב בקריירה, אבל את הניצחון על פדרר לא יקחו לנו. אהוד אולמרט כל המשחק עודד אותי, אפילו אמרתי לו שיעזור לי עם הסרב". יוני ארליך: "בסך הכל עשינו את העבודה. הם הגישו בשוברי השוויון באחוזים גבוהים, ושם זה כמו קזינו".

 

 • הקופצת במוט ג'יליאן שוורץ, שדורגה 18 ולא עלתה לגמר, מתלבטת: "זה די מאכזב, במיוחד כי קפצתי ממש טוב בתחרות. התנאים באצטדיון הקשו עלי לבצע את ההתאמות הנכונות, ולא הצלחתי להחליט אם להחליף למוט גדול יותר כי הרוחות השתנו והכל קרה מהר. היה נהדר לייצג את ישראל. קיבלתי המון תמיכה, גם מהאמריקנים, כך שהרגשתי שתומכים בי בשתי מדינות".

 

לא הצליחה להחליט אם להחליף למוט גדול יותר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
לא הצליחה להחליט אם להחליף למוט גדול יותר(צילום: אורן אהרוני)

 

 • המתעמל אלכס שטילוב, מקום 6 בגמר הקרקע, מנתח את הטעויות: "זה לא התרגיל שציפיתי לעשות. באמצע עשיתי טעות מיותרת של חמש עשיריות, וזה הספיק כדי לרדת למקום השישי. עשיתי צעד גדול מדי אחרי שיצאתי טוב לברגים. הלכתי על כל הקופה, אבל החלק השני הלך פחות טוב. אין לי טענות לשופטים, מאשים רק את עצמי, לא ציפיתי לקבל ציון טוב יותר עם הטעויות שעשיתי".

 

 • לי קורזיץ, שגלשה ברגע האחרון מהמקום השני לשישי הכללי, בוכה על אובדן המדליה: "הרגשתי שאני יכולה לנצח. באתי עם הרבה אנרגיות, אבל כנראה שזה לא הספיק. בדיעבד הייתי צריכה לזנק אחרת. לא בוכים על חלב שנשפך, אבל כן על מדליה שבורחת. שבוע שלם הובלתי, חבל לפספס ביום האחרון. לא הייתי לחוצה, אני לא אחת כזו, פשוט בתנאים האלו אני פחות טובה".

 

 • המתעמלת האמנותית נטע ריבקין, אחרי ששמטה את הכדור במוקדמות: "חוץ מהטעות הגסה, מבחינת אלמנטים ביצעתי את כל מה שצריך. חבל על הטעות השטותית, איבדתי לרגע את הריכוז וזה עלה לי בניקוד. לא הרגשתי לחץ, כי עליתי לתרגיל אחרונה".

 

 • מורן בוזובסקי, חברת נבחרת ההתעמלות האמנותית שסיימה אחרונה בגמר: "אנחנו לא שופטות ולא יודעת אם הגיע לנו יותר. אנחנו מרוצות מהתרגילים שעשינו. בתור קבוצה אנחנו נהיה ביחד תמיד, לא משנה עם אנחנו על המשטח או בבית קפה".

 

 • את הפנינה שמרנו לסוף. דונלד סנפורד, שסיים חמישי במקצה שלו ל-400 מ' ולא עלה לגמר: "התוצאה נוראית, נוראית. יכולתי לרוץ טוב יותר, אבל מישהו גנב לי את נעלי הריצה, לא הייתי אמור לרוץ באלו. אני מאשים את עצמי שלא היו לי נעליים אחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אריק זאבי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים