שתף קטע נבחר

בדיקות פולשניות להומואים מעוררות זעם בלבנון

עשרות הפגינו נגד בדיקות אנאליות שערכה משטרת לבנון בגברים שנעצרו בחשד להומוסקסואליות - עבירה שעונשה שנת מאסר. שלט בהפגנה: "כבוד השר, לפני שאתה בודק את אחוריי, לפחות תיקח אותי לארוחת ערב"

"בדיקות" לאיתור הומוסקסואלים מעוררות מחאה בלבנון. עשרות הפגינו בסוף השבוע מחוץ לבית המשפט בביירות נגד בדיקות אנאליות שמבצעות בגברים שנחשדים בהומוסקסואליות – עבירה פלילית בלבנון.

 

מפגינה נגד הבדיקות. "125 אלף לירות לבנוניות" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מפגינה נגד הבדיקות. "125 אלף לירות לבנוניות"(צילום: AFP)

 

עוד חדשות מהעולם:

עיתונים במצרים חוגגים: "מורסי הראיס"

הדרך הסודית של ראיין לסגן הנשיא

נורבגיה: דובים פרצו לבקתה - וחיסלו 100 בירות

 

ההפגנה נערכה לאחר פשיטה של המשטרה בסוף החודש שעבר על מקום בילוי הידוע כחביב על הומואים בביירות. 36 גברים נעצרו אז ונדרשו לעבור את הבדיקות שנועדו כביכול לקבוע את נטייתם המינית.

 

ארגון HELEM הלבנוני, הנחשב לארגון זכויות הלהט"ב המוביל בעולם הערבי, קרא לקיום ההפגנה, תחת הסיסמה: "התנגדו לבדיקות הבושה, הווגינליות או האנאליות". הארגון הביע הזדהות גם עם נשים שנאלצות לעבור "בדיקת בתולין". בזמן המהפכה במצרים נאלצו מפגינות שנעצרו לעבור בדיקה כביכול כדי לבדוק אם הן בתולות. הפרשה עוררה זעם במצרים ובעולם.

 

"יחד למען ביטול בדיקות הבושה. הן אונס" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"יחד למען ביטול בדיקות הבושה. הן אונס"(צילום: AFP)

 

"הבדיקות מנוגדות לזכויות האדם. האין זה אונס?" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"הבדיקות מנוגדות לזכויות האדם. האין זה אונס?"(צילום: AFP)

 

"אנחנו כאן כי אנחנו רוצים הצהרה ברורה ממשרד המשפטים שבדיקות מסוג זה יבוטלו לחלוטין וניתן יהיה להעניש את אלו שמבצעים אותן", אמר המפגין ג'ורג' אזי. לדבריו, "ארגון הרופאים הכריז שלמבדקים האלה אין כל רלבנטיות מדעית ושעל פי החוק אסור לרופאים לערוך אותן, אבל זה עדיין לא אומר שהמשטרה לא יכולה לבקש אותן".

 

בהפגנה השתתפו גברים ונשים, מצעירים ועד אב ובתו. הם קראו קריאות בגנות הבדיקות ונשאו שלטים שעליהם נכתב: "מאוחדים לביטול בדיקות הבושה". שלטים אחרים נקטו טון יותר סרקסטי: "כבוד השר, לפני שאתה בודק את אחוריי, לפחות תיקח אותי לארוחת ערב".

 

אבל רוב המשתתפים לא התייחסו לעניין בהומור והשוו את הבדיקות הכפויות לאונס. על אחד השלטים נכתב: "המחיר של אונס במסגרת 'זיהוי פלילי': 125 אלף לירות לבנוניות" (כ-85 דולרים). הגברים שעוברים את הבדיקות נאלצים גם לשלם עבורן.

 

סעיף 534 בקוד העונשין הלבנוני אוסר על יחסי מין "שסותרים את חוקי הטבע" וקובע כי העונש למפירי החוק יכול להגיע לשנת מאסר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגין בביירות. "בדיקות הבושה"
צילום: AFP
מומלצים