שתף קטע נבחר

"פלסטינית ילדה בן מזרע שהבריח אסיר עולם"

האישה, שילדה בן בשכם, סיפרה כי בעלה - אסיר עולם הכלוא בישראל על מעורבותו בפיגועים בשוק מחנה יהודה - הצליח להעביר לה דגימה לצורך הפריה חוץ גופית, אך לא חשפה איך נעשתה ההברחה. משפחתה מאושרת, בשב"ס יותר ספקניים

ניסיונות להבריח סמים וטלפונים ניידים כבר הפכו עניין שבשגרה בבתי הכלא, אולם האסירים הפלסטינים כנראה לא מסתפקים בכך. אישה פלסטינית ילדה בן אתמול (יום ב') בשכם, לטענתה, לאחר שבעלה הכלוא בישראל הצליח להבריח לה דגימת זרע. בשב"ס הגיבו בפקפוק: "הביקורים מפוקחים מקרוב".

 

עוד בערוץ החדשות:

דיכטר עורק מקדימה, יתמנה לשר להגנת העורף

הבית הלבן: יש עוד זמן לסנקציות על איראן

 

דלאל זיבאן בת ה-32, אם לשניים מכפר בצפון הגדה, ילדה את בנה מוחמד בבית חולים בשכם. את בעלה עמאר, פעיל חמאס שמרצה 32 מאסרי עולם בכלא הדרים על מעורבותו בפיגועים בשוק מחנה יהודה ב-1997, היא לא ראתה ביחידות זה 15 שנה. "השבח לאללה שבירך אותנו לאחר השהות הממושכת של בעלי בכלא", היא אמרה לאחר הלידה לסוכנות הידיעות הצרפתית. "אני, בעלי, שתי בנותינו וכל המשפחה שלנו חיכינו לזה זמן רב".

 

קרוביה של זיבאן סירבו לחשוף כיצד בדיוק הוברחה הדגימה מבית הכלא המאובטח בכבדות, ובדוברות שירות בתי הסוהר ציינו בעקבות פניית סוכנות הידיעות הצרפתית, כי לא היו מודעים להברחה או לדבר ההריון. "הסוהרים מפקחים מקרוב על הביקורים של נשות האסירים, ולא ייתכן כי אחד מהם קיבל זמן לבד עם אשתו", הדגישו.

 

חרף כך, מנהל מרפאת הפוריות בשכם שבה טופלה זיבאן סיפר כי "קיבלנו דגימת זרע מהבעל בצורה מהימנה ובטוחה מבחינה קלינית. בני הזוג רצו בן, ווידאנו שכך יהיה. ביצענו את תהליך ההפריה שלוש פעמים, עד שזה הצליח".

 

בתה בת ה-16 של זיבאן, שהייתה תינוקת כשאביה נעצר, הוסיפה: "אני מאוד מאושרת. זו הברכה האמיתית הראשונה שנחה על הבית הזה זה יותר מ-15 שנה. כשאמי אמרה לנו שהיא מתכוונת להיכנס להריון ולהביא לנו אח קטן, לא יכולנו להאמין. תמיד רצינו אח ועכשיו החלום התגשם".

 

אחת מבני המשפחה שהתאספו מחוץ לחדר הלידה הייתה אמה של זיבאן. היא נשאלה אם במשפחה לא התנגדו לאופן שבו בתה נכנסה להריון, ובתגובה השיבה בכעס: "אנחנו אנשים מכובדים שידועים במוניטין הטוב שלהם, וכולם תומכים בנו. התינוק הזה מאריך את חייו של אביו, שרוב משפחתו אינה בחיים".

 

נציג ממשרד האסירים הפלסטיני התייחס גם הוא למקרה וציין כי "להוליד ילד היא זכותו של אסיר. אנחנו מקווים להגיע בעתיד להסכם בנושא עם הצד הישראלי". הוא הזכיר גם את המקרה של יגאל עמיר, שב-2006 נתפס מנסה להבריח זרע לאשתו לריסה טרימבובלר ושבהמשך הפך לאב. "אפילו רוצחו של יצחק רבין הוליד בן בעודו בכלא", הוסיף הגורם הרשמי, "אז מדוע זכות זו נשללת מאסירים פלסטינים?".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חיכינו לזה זמן רב". צילום ארכיון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים