שתף קטע נבחר

רוצח סדרתי: האיש המסוכן ביותר בסין נורה למוות

הוא שדד אנשים שמשכו כסף מכספומטים, רצח באכזריות ונמלט מהרשויות. אחרי שמונה שנות מצוד הצליחו הרשויות הסיניות לשים את ידן על הפושע המסוכן זו קחואה. ואיך זה קשור לפרשת הבכיר שהודח ורעייתו שרצחה איש עסקים בריטי?

המצוד הסתיים אחרי שמונה שנים: משטרת סין ירתה הלילה (יום ג') למוות ברוצח סדרתי ושודד נמלט בעיר צ'ונקינג שבדרום-מערב במדינה הקומוניסטית ושלחה בכך מסר לאזרחי המדינה שהממשלה תמשיך להילחם בפשיעה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

זו קחואה, בן 42, שהיה אחראי לרציחתם של תשעה בני אדם בכמה מחוזות, נורה למוות על ידי כוחות משטרה שצרו עליו בעת שהסתתר במפעל לייצור נעליים. כך דיווחה סוכנות הידיעות הסיני שינחואה.  

 

הרוצח שהטיל את אימתו על הסינים. צפו

 

מאז הדחתו של בו שילאי, בכיר במפלגה הקומוניסטית, בעקבות מעורבות רעייתו גו קאילאי ברצח איש עסקים בריטי בצ'ונקינג, פתחו הרשויות בסין במבצע נרחב ביותר כדי ללכוד את הרוצח הסדרתי שהיה מעורב באחרונה במקרה רצח באותה עיר. במסגרת המבצע הוצבו בצ'ונקינג אלפי שוטרים.

 

רצח אשה ושדד 25 אלף דולר

מקרי רצח ושוד מיוחסים לזו בשלושה מחוזות שונים מאז 2004, ובשבוע שעבר הוא עלה שוב לכותרות בסין אחרי שירה למוות באשה מחוץ לסניף בנק בצ'ונקינג במהלך ניסיון שוד של כ-25 אלף דולר. כך על פי דיווח סוכנות הידיעות הסינית.

 

הרשויות תיארו את זו, ששם לו למטרה לשדוד אנשים שמושכים כסף, כאדם "אכזרי ומסוכן ביותר". אתרי חדשות סיניים דיווחו בהרחבה על מותו של הרוצח הסדרתי וחלק מהם פרסמו תמונה שלו שוכב על הרצפה כשדם ניגר מראשו.

 

הודתה ברצח בעיר שבה לכדו את הרוצח הסדרתי. גו קאילאי (צילום: AP) (צילום: AP)
הודתה ברצח בעיר שבה לכדו את הרוצח הסדרתי. גו קאילאי(צילום: AP)

 

השוטר זחו ג'ין תיאר בפני כלי התקשורת המקומיים כיצד עמד פנים מול פנים מול האיש הכי מבוקש במדינה ביחד עם עמיתו וואנג שיאיו. מאז מותו של הרוצח הסדרתי הפכו השניים לגיבורים לאומיים בארצם.

 

השוטר שהפך לגיבור לאומי: "חשבתי שהוא הולך להרוג אותנו"

"היינו מחוץ למשרד הדואר וקיבלתי שיחת טלפון מהממונה עליי שאמר לי שאדם שנראה כמו זו קחואה נראה באזור", סיפר זחו. "עקבתי אחריו מאחור בעוד השותף שלי היה בצד השני. "בזמן שעקבנו אחריו הוא הסתובב לעברנו, הלך בכביש, המשיך לסמטת רחוב והגביר את צעדיו. מיד התחלנו לרדוף אחריו. היינו בסך הכול עשרה מטרים ממנו כשהוא לפתע הסתובב ואמר שהוא הלך בכיוון הלא נכון וצעד לכיוון שלנו".

 

"חשבתי שהוא הולך להרוג אותנו", אמר השוטר זחו. "שלפנו את האקדחים שלנו, אבל הוא ירה בנו קודם. תפסתי מחסה בקיר סמוך והיינו במרחק של שלושה מטרים אחד מהשני. הוא ירה שלוש פעמים לעברנו - אחד עבר מעל הכתף שלי ושני ליד כף הרגל שלי. כדור נוסף פגע בעקב של השותף שלי".

 

כיצד הסתיימו חילופי האש? לדברי השוטר הסיני, "השותף שלי ואני ירינו כל אחד שתי יריות ואז הוא נפל על הקרקע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נמצא במנוסה מאז 2004. זו
מבצע נרחב בעיר צ'ונקינג מאז הדחתו. בו
צילום: רויטרס
מומלצים