שתף קטע נבחר

התקווה של חמינאי: "ישראל תיעלם מהמפה"

על רקע המתיחות סביב תקיפה אפשרית ולקראת "יום ירושלים" בטהרן, הביע מנהיגה העליון של איראן תקווה כי "האדמה האיסלאמית תחזור לאומה הפלסטינית, והציונים יימחו מהמפה"

מנהיגה העליון של איראן, אייתוללה עלי חמינאי, אמר לקראת "יום אל-קודס" ("יום ירושלים") שיצוין באיראן ביום שישי כי איראן "תעמוד בנחישות" כדי שהסוגיה הפלסטינית לא תישכח. הוא הביע תקווה כי בעתיד תוקם מדינה פלסטינית ומדינת ישראל תיעלם מהמפה.

  

לקראת תקיפה? כותרות אחרונות:

 

"כפי שכוכב השחר זרח פעם אחת בניצחון המהפכה האיסלאמית, ופעם אחת בניצחון ההגנה הקדושה (מלחמת איראן-עיראק - ד"כ) ופעם אחת בעת חזרת השבויים, בעזרת האל הוא גם יזרח בנושא הסוגיה הפלסטינית והאדמה האיסלאמית הזו חד משמעית תחזור לאומה הפלסטינית, והצמיחה השקרית והמזויפת הציונית תימחה מהזירה הגיאוגרפית", צוטט חמינאי במפגש עם שבויי מלחמה לשעבר.

 

הוא האשים את "הציונים ותומכיהם" כי הם מנסים להשכיח את הסוגיה הפלסטינית מדעת הקהל בעולם, וכינה זאת "מזימה".

 

דבריו נאמרו לרגל "יום אל-קודס", שבו יוצאים מיליוני מוסלמים להפגין את תמיכתם בפלסטינים ומשתתפים במפגן שנאה לישראל. "בעזרת האל, גם השנה האומה האיראנית תיתן אגרוף על פיהם של אויבי האיסלאם ביום אל-קודס", אמר חמינאי ביחס לתקווה שהמוני איראנים ייענו לקריאה לצאת לרחובות.

 

חמינאי, הנחשב לסמכות העליונה באיראן, הבטיח כי איראן תעמוד בנחישות מול המזימה הזו. "הסוגיה הפלסטינית אינה סוגיה טקטית עבורנו", הבהיר. "אלא עניין עקרוני איסלאמי עמוק. אנחנו רואים בהצלת המדינה האיסלאמית הזו משליטת ציפורני העושקים הציונים ותומכיהם מצווה דתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האייתוללה עלי חמינאי
צילום: AP
מומלצים