שתף קטע נבחר

מירישוילי השקיע 40 מיליון ש' בהכשרה אנרגיה

מיכאיל מירילשוילי החליט להשקיע בהכשרה אנרגיה למרות האפשרות לכישלון הקידוחים, אך הסכים עם הכשרת היישוב על מנגנון פיצוי במקרה שאכן יכשלו. מירילשוילי יקבל גם 8.9 מיליון כתבי אופציה סחירים שיהיו ניתנים להמרה למספר מניות דומה במשך תקופה של 3 חודשים בתמורה למחיר מימוש של 90 אג'

מיכאיל מירילשוילי החליט להשקיע בהכשרה אנרגיה למרות האפשרות שקידוח מירה יינחל כישלון, אך הסכים עם הכשרת היישוב על מנגנון פיצוי במקרה של כישלון שני הקידוחים הגדולים שהיא מבצעת במירה ושרה. מירילשוילי העביר באופן מיידי לחברה 40 מיליון שקל בתמורה למניות. ההשקעה מתבצעת בפרמייה של 65% על מחיר השוק לפני מחיר של 58 אגורות למניה, לעומת מחיר הסגירה אמש של המניה - 35 אגורות.

 

בנוסף למניות שהתחייבה הכשרה אנרגיה לספק למירילשוילי היא תקצה לו עוד 14.5 מיליון מניות ולאחר הקצאתן הוא יחזיק ב-68.9 מיליון מניות של החברה שיהוו 6.6% מהון המניות וזכויות ההצבעה. מירילשוילי יקבל גם 8.9 מיליון כתבי אופציה סחירים ללא תמורה שיהיו ניתנים להמרה למספר מניות דומה במשך תקופה של 3 חודשים ובתמורה למחיר מימוש של 90 אגורות. במילים אחרות, כדי שתהיה כדאיות כלכלית למירילשוילי לממש את כתבי האופציה שווי הכשרה אנרגיה צריך לעלות כמעט פי 3.

 

השקעת האמון של מירילשוילי בנקודה כה קריטית מבחינתה של החברה מהווה קרב בלימה אל מול הפרסומים והספקולנטים שמעריכים שקידוח מירה שתוצאותיו צפויות להתפרסם עד תחילת ספטמבר הוא קידוח יבש. שלשום התייצבו בכירי החברות השותפות בקידוח, בניסיון להרגיע את המשקיעים המודאגים והצליחו לאושש במקצת את ניירות הערך החבוטים.

 

מנגנון פיצוי

למרות האופטימיות של מירילשוילי הוא בחר גם להגן על עצמו במקרה ששני הקידוחים המשמעותיים שמבצעת החברה יעלו חרס.

 

תיקון ההסכם בין הכשרה אנרגיה למירילשוילי כולל מנגנון של פיצוי במידה וערך החברה לא יהיה גבוה מסכום ההשקעה שלו עד ל-15 בפברואר 2014. במקרה ושווי ההשקעה של מירילשוילי יירד בתום תקופה זו הוא יקבל פיצוי שמחושב כהפרש בין סכום ההשקעה שלו לבין שווי החזקותיו. הפיצוי המקסימלי שיוכל לקבל יהיה 12 מיליון שקל.

  

החברה שדיווחה בתחילת השבוע שעבר על שינוי תוכנית הקידוח בשל תופעה המכונה CAVREN בעומק של 4,600 מטר, הודיעה אמש כי הקדיחה בסטייה שהיא מבצעת נועדה למטרת הגז בלבד ולא למטרת הנפט, מאחר והאחרונה מצויה מערבה ממטרת הגז. הכשרה מציינת שאם היא אכן תחליט לבצע גם את הקידוח למטרת הנפט הוא יבוצע באמצעות אלטרנטיבות קידוח אחרות אשר נבחנות על ידי המפעילים והשותפים ברשיון שלה ורק לאחר השלמת הקידוח למטרת הגז

 

על פי הדוח הגיאולוגי של חברת נדרלנד אשר פורסם לפני מספר חודשים, ברשיון צפי ממוצע לתגלית בסדר גודל של 6.5 TCF של גז בשיעורי הסתברות גבוהים של 50%. בנוסף, בשיעור הסתברות נמוכים יותר קיימת הסתברות למציאת 150 מיליון חביות נפט. לאור העובדה שמרבית מטרות הגז ברשיון נמצאות בשכבות הקרקע המאפיינת את תגליות תמר ודלית הסמוכות לשדות שרה ומירה, מעריכים אנשי מקצוע בתעשייה כי ישנה סבירות טובה לתגלית גם ברישיונות שרה ומירה באותן שכבות קרקע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים