שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף: חינוך חילוני משחית את הילדים

רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, המנהיג החרדי-ספרדי תקף בחריפות הורים דתיים ששולחים את ילדיהם לבית ספר חילוני, וקבע שהם פסולים מלשמש כחזנים בבית כנסת. הוא תקף גם שופטים, ואמר כי אין לאפשר להם לשמש כעדים בעריכת חופה

הרב עובדיה יוסף מחריף את התבטאויותיו נגד החינוך החילוני: ימים ספורים לפני פתיחת שנת הלימודים תשע"ג קובע "פוסק הדור" הספרדי כי אדם השולח את ילדיו למוסדות שאינם דתיים פסול לשמש כשליח ציבור (חזן) בבית הכנסת – אף שהוא עצמו מקיים אורח חיים דתי.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בשיעורו השבועי אמש (מוצאי-שבת) שב הרב עובדיה יוסף על קריאתו להורים להעניק חינוך תורני לילדיהם, ותקף את אלה שבוחרים בבתי ספר חילונים: "מי ששולח את בניו שמה צריך שיהיה מודע שהוא משחית אותם, הוא קובר אותם, ויהיה פסול להיות שליח ציבור".

 

הרב הוסיף לטעון כי רוב המורים במוסדות הלא דתיים הם "מינים" (כופרים), ולכן תלמידיהם "יוצאים לתרבות רעה, נהיים רשעים... אין להם דת ודין... לא תורה, לא תפילין, לא פסח ולא כיפור". לדבריו, "רואים את זה בחוש, בעיניים שלנו".

 

אגב פסילת ההורים להובלת התפילה בבית הכנסת, הזכיר הרב עובדיה יוסף את השופטים הדתיים בבתי המשפט של המדינה, שלשיטתו פסולים אף הם לעניין זה - ואף יותר מכך. "הם דנים כמו דיני אומות העולם. לא כמו התורה. הם מקבלים עדות של אישה", הסביר הרב, "הוא (אדם כזה) רשע, פסול לעדות".

 

הוא סיפר כי בעבר נאלץ לפסול כתובה שאחד העדים החתומים עליה היה שופט: "אסור לקחת אותם לקידושין... אדם שלוקח לקידושין שלו עם

עדים כאלה - יושב עם אישה בזנות... הקידושין פסולים, לא שווים כלום".

 

הרב סיכם בדברי תוכחה למאזיניו: "היום מזלזלים בדבר הזה. הולכים לדון אצל הערכאות, בתי משפט חילוניים, שהם דנים נגד התורה והוציאו פסקיהם. אנחנו רואים את ההתנהגות שלהם נגד התורה, נגד בני הישיבות ... אין להם אהבה לתורה. שונאים את התורה".

 

בהתייחסות אקטואלית לאיום הגרעין האיראני, אמר הרב עובדיה יוסף: "יש רשעים, איראן, עומדים להשמידנו... צריכים לעמוד בתפילה לפני הקדוש ברוך הוא בכל לבנו... אנחנו בסכנה, כולנו בסכנה... אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים. להתפלל בכוונת לב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: קובי גדעון, פלאש 90
מומלצים