שתף קטע נבחר

סודן: 32 נהרגו, בהם שר, בהתנגשות מטוס בהר

נוסעי המטוס, בהם שר ההקדשים המוסלמים, שני גנרלים וצוות טלוויזיה, היו בדרכם לעיר טלודי לתפילות היום הראשון של החג המוסלמי עיד אל פיטר, שמציין את סיומו של חודש הרמדאן. סיבת ההתרסקות: "ראות אפס בגלל תנאי מזג אוויר קשים"

הנסיעה לחגיגה הפכה לאסון: ראזי א-סאדק, שר בממשלת סודן, ו-31 בני אדם נוספים נהרגו היום (יום א') בהתרסקות מטוס במדינה האפריקנית. עוד בין ההרוגים - פוליטיקאי בכיר, שני גנרלים ואנשי צוות טלוויזיה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

נוסעי המטוס עשו את דרכם לעבר מדינת המחוז צפון קורדופן הגובלת בדרפור כדי ליטול חלק בתפילות היום הראשון של החג המוסלמי עיד אל פיטר שמציין את סיומו של חודש הרמדאן. המסוק התרסק "בשל תנאי מזג אוויר קשים" באזור הררי ליד טלודי, עיר קטנה שנמצאת במרחק של 650 קילומטרים דרום-מערבית לבירה חרטום. כך דיווחה סוכנות הידיעות הממשלתית SUNA.

 


אזור ההתרסקות. לחצו על הסימנים בצד כדי להתקרב או להתרחק

 

גורם סודני מסר כי המטוס התרסק לתוך הר זמן קצר לפני שעמד לנחות בטלודי ואמר כי בשל הגשמים הכבדים שירדו באזור הייתה "ראות אפס". לדבריו, צוות חילוץ והצלה הגיע לאזור ההתרסקות והתקשה לזהות את קורבנות התאונה האווירית, בשעה שגופות רבות היו חרוכות ומבותרות.

 

השר א-סאדק, שהיה אחראי על ההקדשים המוסלמים, נהרג בהתרסקות המטוס ביחד עם אחד מבכירי "מפלגת הצדק והשלום של סודן", מאקי באלאיילה, שני קציני צבא בכירים וכמה פקידי ממשל. עוד מצאו את מותם בתאונה ארבעה אנשי תחנת הטלוויזיה הממלכתית.

 

לסודן יש עבר לא מרשים במיוחד בכל הנוגע לבטיחות בתעופה - תאונות מטוס רבות מתרחשות במדינה בעת נחיתת מטוסים. בסוף 2010, מטוס שנשא על סיפונו 36 בני אדם, התרסק במהלך הנחיתה בחבל דרפור המערבי. בתאונה נהרגו שני בני אדם.

 

במאי 2008, לפני שדרום סודן התפצלה ממדינת האם, נהרגו 24 בני אדם בהתרסקות מטוס באזור מרוחק, בהם כמה חברי ממשל אזוריים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראות אפס בגלל הגשמים הכבדים שירדו באזור (ארכיון)
צילום: EPA
השר שנהרג, אל-סאדק
צילום: AFP
מומלצים