שתף קטע נבחר

מועמד רפובליקני: אין הריונות מ"אונס לגיטימי"

בראיון שערורייתי התבטא המועמד הרפובליקני לסנאט מטעם מדינת מיזורי נגד הפלות בכל מחיר, גם כשמדובר באונס. יריבתו, המועמדת הדמוקרטית, קוצרת את הפירות

ציר בית הנבחרים הרפובליקני, טוד אייקן, המתמודד על מושב בסנאט מטעם מדינת מיזורי, התבטא בחריפות נגד זכותן של הנשים להפיל, גם במקרה של אונס. "הבנתי מרופאים שמדובר במקרים נדירים. אם זה 'אונס לגיטימי', לגוף האשה יש דרכים למנוע את זה", הסביר, תוך שהוא מסרב לפרט מה נחשב בעיניו "אונס לגיטימי".

 

ארה"ב בוחרת 2012 - הדיווחים האחרונים:

 

בראיון לתחנת טלוויזיה מקומית הסביר אייקן כי הריון כתוצאה מאונס הוא נדיר. לדבריו, "אם זהו אונס אמיתי, אז לגוף האשה יש דרכים לנעול את עצמו". אייקן הוסיף כי הוא מעדיף שהאנס ייענש ולא התינוק, ולכן אסור לבצע הפלה. על מקרי האונס שהסתיימו בהריון הוא אמר: "לפי מה שאני מבין מרופאים זה נדיר מאוד".

 

לאחר 12 שנים שבהן כיהן בבית הנבחרים, החליט אייקן להתמודד על מושב בסנאט, מול הסנאטורית הדמוקרטית המכהנת, קלייר מקסקייל. הסנאטורית מקסקייל מיהרה לפרסם הצהרה ובה נאמר: "זה מעבר לבינתי כיצד מישהו יכול להיות בור כל כך לגבי הטראומה הרגשית והפיזית שנגרמת מאונס". היא הוסיפה: "הרעיונות שטוד אייקן ביטא לגבי פשע רציני של אונס והשפעתו על קורבנותיו הם דוחים". לפני שנבחרה לסנאט כיהנה מקסקייל בתפקיד התובעת הכללית של מדינת מיזורי, ולדבריה טיפלה במאות במקרי אונס.

 

ההופעה הטלוויזיונית המביכה של אייקן נפלה כפרי בשל לידי מקסקייל, הסנאטורית הדמוקרטית בעלת המעמד המעורער ביותר בבחירות לסנאט. בעבר תיאר אותה אייקן כזוללת תקציבים, ציידת מסים ובזבזנית ליברלית, כינויים הנחשבים כמעט לקללות באמריקה הכפרית.

 

ההתנגדות להפלה גם במקרה של אונס אינה עמדה יוצאת דופן בקרב הפוליטיקאים השמרנים. בין הפוליטיקאים שתומכים בעמדה זו נמצא גם ריק סנטורום, שהתמודד מול מיט רומני על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה נגד הפלות בארה"ב
צילום: AFP
מומלצים