שתף קטע נבחר

נער חשוד בלינץ': 'הוא קילל את אמא שלי, שימות'

"היו שם 40-50 ילדים שכולם הרביצו לו", תיאר בן 15, אחד החשודים בתקיפה ההמונית בירושלים. "אם אני אתפוס אותו אתן לו מכות. עדיף שימות. הוא ערבי, אם תעבור בשער שכם תחטוף דקירה". המשטרה: נערה הסיתה, לכל נער היה תפקיד

הנימוק להתנפלות שכמעט עלתה בחייו של נער ערבי: "הוא קילל את אמא שלי". אחד מהנערים החשודים בלינץ' בצעירים ערבים במרכז ירושלים הובא בצהריים (יום ב') לבית משפט השלום בירושלים לדיון בהארכת מעצרו. עם היכנסו לבית המשפט הוא הודה למעשה במיוחס לו ואמר על קורבן התקיפה ביום חמישי בלילה, שעדיין מאושפז: "מצדי שימות, הוא קילל את אמא שלי. היו שם 40-50 ילדים שכולם הרביצו לו. הוא חטף מכות אז שיחטוף".

 

מאות חזו בלינץ': "בני ילד טוב ירושלים"

 

"הייתי בכיכר, הייתי מעורב", הוסיף הנער בן ה-15. "אם אני אתפוס אותו אני אתן לו מכות. עדיף שימות. הוא ערבי, אם תעבור בשער שכם תחטוף דקירה".

 

החשודים בהארכת מעצרם (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
החשודים בהארכת מעצרם(צילום: אוהד צויגנברג)

 

החשודות בבית המשפט. אחת הנערות עודדה את הנערים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
החשודות בבית המשפט. אחת הנערות עודדה את הנערים(צילום: אוהד צויגנברג)

 

מאז סוף השבוע המשיכה המשטרה בחקירת המקרה. בסך הכול נעצרו עד כה שבעה בחשד למעורבות באירוע: צעיר בן 19, קטין בן 13, שתי נערות בנות 15 וחצי ושלושה נערים בני 15, ששניים מהם נעצרו הבוקר. משפחתו של החשוד הצעיר מכולם טוענת שבעת האירוע הוא שהה באזור, ובמהלך ההתרחשות הלך לקנות בקבוק מים במטרה לעזור לקורבן.

 

במשטרה אומרים כי צפויים מעצרים נוספים בפרשה וכי בתקיפה מעורבים למעלה מעשרה חשודים. על פי המשטרה, לכל אחד מהמעורבים היה חלק בקטטה - אחד שמר, אחר דחף, אחד הכה וכו'.

 

מפקד תחנת לב הבירה סגן ניצב רונן אבניאלי התייחס לאירוע ואמר כי "האירוע החל בכיכר החתולות ומשם התגלגל לכיכר לציון, שם הייתה התקרית. נערה הסיתה ודחפה את האחרים לפגוע בנערים ערבים. שם הייתה תקיפה, תוך כדי קריאות נאצה". הוא ציין כי "בתקרית מעורבים יותר מעשרה חשודים שלכל אחד יש חלק באירוע". על פי אחד החשדות שנבדקים במשטרה, אחת הנערות העצורות סיפרה לחבריה עוד לפני האירוע כי צעירים ערבים אנסו אותה, ואף על פי שלנערים שהותקפו לא היה כל קשר לכך, היא דחקה בחבריה לפגוע בהם בשל כך. במשטרה אומרים כי הנער שהותקף סבל מאירוע לבבי וכי פציעתו נגרמה ממכות ישירות שחטף.

 

אחד החשודים, היום בבית המשפט (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
אחד החשודים, היום בבית המשפט(צילום: רועי עידן)
 

בדיון בהארכת המעצר של בן ה-19 אתמול אמר נציג המשטרה: "זה היה פשוט לינץ'. הקורבן איבד את הכרתו ונחשב מת עד שהגיעו כוחות מד"א וביצעו בו החייאה". נציג המשטרה הוסיף שמדובר בחקירה מסועפת שדורשת זמן וכוח אדם וכי

באירוע השתתפו עשרות.

 

הפצוע, תושב מזרח ירושלים, התעורר במהלך השבת. הוא היה שרוי בתרדמת, והצליח לדבר אך לדבריו הוא אינו זוכר מי תקף אותו, או כל פרט אחר שקשור באירוע. במשטרה אמרו כי יבדקו סרטונים שצילמו מצלמות אבטחה באזור האירוע בכיכר ציון בעיר. "הופתעתי שאני נמצא בבית חולים. אני עדיין לא יודע למה אני כאן", אמר ל-ynet. הוא הוסיף כי הוא לא יודע אם יהודים תקפו אותו, "לא זוכר כלום. כל מה שאני זוכר זה שהייתי בחברון והתעוררתי בבית חולים עם הרבה כאבים בכל הגוף, אני כל הזמן רועד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום, אוהד צויגנברג
החשוד, היום. "אתן לו מכות"
צילום: אלי מנדלבאום, אוהד צויגנברג
אחד החשודים בלינץ', היום
צילום: רועי עידן
הנער הערבי שנפצע קשה
צילום: חסן שעלאן
מומלצים