שתף קטע נבחר

אמו של קורבן הלינץ': "אור ירוק לתקוף ערבים"

הנער בן ה-15 שנחשד במעורבות בתקיפה הקשה של נער ערבי בירושלים, אמר בהתייחס לקורבן כי "עדיף שימות, הוא ערבי" וקומם עליו את משפחת המותקף. "הוא ממשיך בהתנהגות המכוערת נגד בני ונגד כל הערבים", אמרה אמו של המותקף

משפחתו של הנער הערבי שלפי החשד היה קורבן ללינץ' מצד צעירים יהודים מביעה תרעומת בעקבות הדברים שאמר אחד החשודים בתקיפה. החשוד, נער בן 15, אמר מוקדם יותר היום (ב') לפני הדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים בהתייחסו למותקף כי "מצדי שימות, הוא קילל את אימא שלי. אם אני אתפוס אותו אני אתן לו מכות. עדיף שימות, הוא ערבי".

 

הלינץ' בירושלים - דיווחים קודמים ב-ynet:

נער חשוד בלינץ': 'הוא קילל את אמא שלי, שימות'

מאות חזו בלינץ': "בני ילד טוב ירושלים"

החשוד בלינץ' בירושלים: "עצרו אותי סתם בשבת"

 

אמו של הנער הערבי הגיבה הערב בזעם. "חוצפן מי שאמר שמצדו ימות בני וממשיך לאיים בפני בית המשפט", אמרה האם ל-ynet. "במקום שיתנצל הוא ממשיך בהתנהגות המכוערת והגזענית שלו נגד בני ונגד כל הציבור הערבי".

 

האם אמרה עוד כי "על מקרה כזה צריך להעניש אותם עונש הכי כבד ולא לאפשר להם להסתובב חופשי ברחובות כי הם מהווים סכנה. הבן שלי לא קילל אף אחד מהחשודים ואם הוא (הנער החשוד, ח"ש) טוען שהוא כן קילל, זה לא אומר שצריך להתנפל עליו ולתת לו מכות רצח".

 

אמו של הנער הערבי שהותקף הזהירה כי "אם בית המשפט לא יעניש את כל המעורבים - אז אין צדק במדינה הזאת וזה אומר שהאור הירוק לתקיפת הערבים במדינת ישראל ימשיך". קרוב משפחה אחר של קורבן הלינץ' אמר כי "לא נעבור על העניין בשתיקה. נדרוש מבית המשפט להעניש את החשוד. לאדם כזה אין כבוד וצריך לרדוף אותו. המקום שלו צריך להיות בכלא".

 

החשוד בן ה-15. "נדרוש מבית המשפט להעניש אותו" (צילום: אלי מנדלבאום ) (צילום: אלי מנדלבאום )
החשוד בן ה-15. "נדרוש מבית המשפט להעניש אותו"(צילום: אלי מנדלבאום )

 

בתוך כך, בית המשפט האריך את מעצרו של הנער בן ה-15 ביממה. בנוסף, הוארך מעצרו של נער בן 13 שחשוד במעורבות בתקיפה ביום אחד ומעצרה של נערה אחרת הוארך בארבעה ימים. מנגד, בית המשפט הורה על שחרורה של אחת הנערות החשודות. אתמול הוארך בארבעה ימים מעצרו של צעיר בן 19 שנחשד אף הוא במעורבות בתקיפה.

 

עו"ד דוד הלוי, פרקליטה של הנערה שמעצרה הוארך בארבעה ימים, טוען כי מרשתו מכחישה כל קשר למעשה האלימות שמיוחס לה. לדבריו, "היא מאשרת שהייתה בכיכר החתולות, שם ככל הנראה נשמעו שירים בעלי אופי גזעני. טענו שבגלל אירוע פלילי קודם היא זו שהסיתה את האחרים לפגוע בנערים. הניסיון לקשור בין המקרים הוא בעיניי תזה משטרתית".

 

מפקד תחנת לב הבירה סגן ניצב רונן אבניאלי התייחס

 הבוקר לתקיפה ואמר כי "האירוע החל בכיכר החתולות ומשם התגלגל לכיכר לציון, שם הייתה התקרית. נערה הסיתה ודחפה את האחרים לפגוע בנערים ערבים. שם הייתה תקיפה, תוך כדי קריאות נאצה".

 

סגן-ניצב אבניאלי הוסיף כי "בתקרית מעורבים יותר מעשרה חשודים שלכל אחד יש חלק באירוע". לפי אחד החשדות שנבדקים במשטרה, אחת הנערות שנעצרו סיפרה לחבריה עוד לפני האירוע כי צעירים ערבים אנסו אותה, ואף על פי שלנערים שהותקפו לא היה כל קשר לכך, היא דחקה בחבריה לפגוע בהם בשל כך. במשטרה אומרים כי הנער שהותקף סבל מאירוע לבבי וכי פציעתו נגרמה ממכות ישירות שחטף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קורבן הלינץ'
צילום: חסן שעלאן
מומלצים