שתף קטע נבחר

באופוזיציה הסורית טוענים: "מאהר אסד נהרג"

ערוץ טלוויזיה רוסי דיווח על "בכיר צבאי סורי" שנהרג - וגורמים באופוזיציה הסורית טוענים שמדובר באחיו של הנשיא בשאר אסד. בדמשק מכחישים

האם אחיו של נשיא סוריה מת? גורם ערבי לא רשמי במוסקבה מסר אחר הצהריים (יום ב') לערוץ "רוסיה אל-יום" כי בכיר צבאי סורי מת באחד מבתי החולים ברוסיה. עוד נמסר בדיווח כי גופת הבכיר הועברה לדמשק בסוף השבוע האחרון במטוס פרטי. גורמים באופוזיציה הסורית טוענים כי מדובר בלא אחר מאשר מאהר אסד, אחיו של הנשיא בשאר.

 

ביום חמישי שעבר אמר גורם במערב כי מאהר אסד איבד רגל בפיגוע הקטלני בדמשק שהביא למותם של בכירי המשטר הסורי, בהם גיסו של אסד אסף שווקאת. בשבוע שעבר ציטט העיתון הסעודי אל-ווטן את סגן שר החוץ הרוסי, מיכאל בוגדנוב, שאמר לכאורה כי אחיו של נשיא סוריה איבד את שתי רגליו במהלך הפיגוע ומאז הוא נאבק על חייו. במוסקבה מיהרו להכחיש שהדברים נאמרו על ידי סגן שר החוץ הרוסי.  

 

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א הכחישה את הידיעות על מותו של בכיר

צבאי בסוריה. משרד ההסברה פרסם הודעה שבה טען כי אין בסיס לידיעות האלה וכי מדובר בחלק מהמלחמה הפסיכולוגית שמטרתה לפגוע בעמידה האיתנה של הסורים.

 

אולם במקביל, ערוץ הטלוויזיה "סקיי ניוז" בשפה הערבית מסר מפי מוחמד אל-חמזה, חבר המועצה הלאומית הסורית, גוף האופוזיציה הבולט שפועל מחוץ לסוריה, כי "בוודאות, במאת האחוזים, אחיו של נשיא סוריה, מאהר אסד, הועבר לדמשק לאחר שמת". לדבריו אין אישור משום מקור אחר.  

 

מאהר אסד, בכיר ביטחוני רם דרג במשטר הסורי ואחד מאנשי המפתח בדיכוי ההתקוממות נגדו, הוא מי שעל פי הפרסומים מנהל את הלחימה נגד המורדים. מאהר משמש גם כמפקד דיביזיה ארבע של צבא סוריה בדמשק. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים