שתף קטע נבחר

אחרי 3 ימים: שושן ברבי נעצר במחסן גרוטאות

אחרי 72 שעות נעצר העבריין החשוד כי דרס למוות והפקיר שלוש נשים. ברבי נתפס במחסן גרוטאות באזור התעשייה בנתניה. הוא ניסה להימלט, קפץ דרך חלון המחסן ונפצע קלות. פרקליטו מתעקש: "הוא לא נהג". שניים עוכבו בחשד שסייעו לו

סוף למצוד: שושן ברבי, העבריין החשוד שדרס למוות שלוש נשים בנתניה והפקיר אותן בכביש, נעצר הערב (יום ב') על-ידי בלשי משטרת נתניה במחסן גרוטאות באזור התעשייה בעיר. ברבי, שהתחבא מאחורי חפצים, הופתע לראות את השוטרים שהקיפו אותו מכל עבר וניסה להימלט אך נפצע קלות. הוא נלקח לחקירה במטה משטרת מרחב שרון בכפר סבא, אך הוא שומר על זכות השתיקה. עוד שני גברים שנמצאו באזור עוכבו לחקירה בחשד שסייעו לו להסתתר.

 

ניצה ברבי במיון יולדות: "שושן, הסגר את עצמך"

אשתו של ברבי: "אנחנו בסיוט, בקרוב זה ייגמר"

אבל וכעס בבית הרוגות התאונה: 'נמצא את הדורס'

 

המחסן שבו הסתתר ברבי (צילום: אבישי זיגמן) (צילום: אבישי זיגמן)
המחסן שבו הסתתר ברבי(צילום: אבישי זיגמן)

 

נלכד אחרי 72 שעות. שושן ברבי ()
נלכד אחרי 72 שעות. שושן ברבי

 

המשטרה הצליחה לסגור על ברבי בעקבות מידע מודיעיני שלפיו הוא מסתתר במחסן ששייך לבני משפחתו באזור התעשייה הישן בנתניה, בפינת הרחובות פנקס והמסגר. השוטרים שהגיעו למקום מצאו את דלת המחסן נעולה, פרצו למחסן ועלו לקומה השנייה שבה ממוקמים משרדים. בשלב מסוים הבחינו השוטרים כי ברבי קפץ דרך חלון המחסן. הוא נתפס בתוך המחסן ואז התברר שבמהלך הקפיצה הוא נפגע קלות. לאחר מכן הוא נאזק ובדרך לחקירתו עמד על רגליו. עדיין לא ברור כמה זמן הוא שהה במחסן.

 

"שמחה על המעצר, עצב על ההרוגות"

מפקד משטרת נתניה, ניצב-משנה אלון אריה, אמר במסיבת עיתונאים כי כבר בצהריים הגיעו כוחות משטרה לאזור המחסן בשל ההערכה שברבי מסתתר שם. "הכוחות התבייתו על מקום מסוים, ולאחר מספר שעות, בתוך מחסן, נמצא החשוד כשהוא מסתתר", סיפר. לדבריו, לשושן לא היה סיכוי להימלט. "יש שמחה על המעצר ועצב וכאב על שלוש ההרוגות. אנחנו שמחים שהצלחנו להביא את החשוד ולעצור אותו", אמר.

 

ממלא מקום מפקד משטרת מרחב שרון, ניצב-משנה אילן מור, אמר כי משפחותיהם של הקורבנות קיבלו הודעה על המעצר. לדבריו, בימים האחרונים נאספו נגד ברבי ראיות שיאפשרו להעמידו לדין.

 

פרקליטו של ברבי, עו"ד דוד יפתח, אמר לאחר שנפגש עמו בתחנת המשטרה כי מרשו לא נהג במכונית הפוגעת. "מרשי במצב לא טוב", אמר, "הוא נפל מגובה של כשבעה מטרים. קשה מאוד לתקשר איתו. הוא כל הזמן חוזר ואומר שהוא לא היה הנהג במקרה הזה". קרוב משפחה של שושן, שעוכב לחקירה מוקדם יותר, שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. לתחנת המשטרה הגיע פרופסור יהודה היס מהמכון לרפואה משפטית באבו כביר, על מנת למסור חוות דעת על פציעותיהן של ההרוגות.

 

ניצה ברבי, אשתו של החשוד, שנמצאת בחודש התשיעי להריונה, הגיעה מוקדם יותר למיון יולדות בבית החולים לניאדו והיא מאושפזת בבית החולים. עו"ד יפתח, שנפגש עמה קודם לכן, סיפר: "ניצה נמצאת במצב נפשי קשה מאוד. היא משתתפת בצער משפחות ההרוגות וקוראת לבעלה להסגיר את עצמו. היא אפילו ביקשה מבני משפחתה לסגור את העסק המשפחתי עד חלוף ימי האבל".

זירת תאונת הפגע וברח בנתניה ביום שישי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
זירת תאונת הפגע וברח בנתניה ביום שישי(צילום: עידו ארז)

 

"היא בהריון בחודש התשיעי והיא אמורה ללדת בכל דקה", הוסיף עו"ד יפתח, "בין אם שושן מעורב או לא מעורב בתאונה, מבחינתה מדובר במכה קשה מאוד. המשטרה עד היום לא

פנתה אליה ולא הזמינה אותה לחקירה וכל השמועות שלפיהן היא מסתתרת ומסייעת לשושן, אין להן שחר".

 

ברבי חשוד שנהג בשכרות ודרס למוות שלוש נשים בנתניה ביום שישי, מעט לפני השעה 20:00. המכונית מסוג אאודי שבה נסעו ברבי וחברו פגעה בהן בעת שעברו במעבר חצייה בשדרות בן צבי בנתניה. בתאונה נהרגו אלכסנדרה רובינוב (66), סבטלנה יגודייב (56) ובתה שושנה (25). ככל הנראה, לאחר מכן הגיע ברבי לביתו, אסף את אשתו ומאז השניים ירדו למחתרת.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 20/08/2012 20:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברבי ואשתו
ברבי, אחרי המעצר
צילום: עידו ארז
ניצב-משנה אלון אריה
צילום: חגי דקל
ניצב-משנה אילן מור
צילום: דנה קופל
פרופסור יהודה היס
צילום: דנה קופל
מומלצים