שתף קטע נבחר

דירקטוריון ערוץ 10 החליט: 150 עובדים יפוטרו

ועד העובדים וההסתדרות כבר הודיעו כי הם מתנגדים למהלך. העובדים הודיעו כי בכוונתם לעבוד כרגיל. המדינה תובעת מערוץ 10 להחזיר חובות במיליוני שקלים. הערוץ מקווה שמשרדי האוצר והתקשורת יסכימו להסדר תשלומים. מנכ"ל הערוץ: "החלטה כואבת שיש לה השלכה על פרנסת מאות משפחות"

דירקטוריון ערוץ 10 החליט הערב (ג') באופן מיידי על פיטורי 150 מעובדי הערוץ כפתרון למשבר בו הוא מצוי. ועד העובדים וההסתדרות כבר הודיעו כי הם מתנגדים למהלך. העובדים אף הודיעו כי בכוונתם לעבוד כרגיל.

 

 

בתגובה להחלטת הדירקטוריון אמר מנכ"ל הערוץ, יואב הלדמן: "זו החלטה כואבת שיש לה השלכה על פרנסתן של מאות משפחות. ביום שבו מתפרסמים נתוני שיא באבטלה בישראל זה כואב שבעתיים".

 

הלדמן הוסיף: "אני שב ופונה לראש הממשלה ומבקש ממנו להתערב ולהנחות את שר האוצר ושר התקשורת למצוא פתרון מיידי. רק הסדר תשלומים בגיבוי הממשלה שיאפשר לערוץ לקבל רישיון בינואר 2013 יעצור את כדור השלג".

 

יו"ר ועד העובדים בערוץ, מתן חודורוב אמר בתגובה: "לא נסכים אפילו לנהל משא ומתן על פיטורי 150 מחברינו. זו החלטה בלתי סבירה באופן קיצוני ועלולה לגרום לנזק בלתי הפיך". מהוועד ומההסתדרות נמסר: "אנחנו מבקשים מכל עובד שזומן לשימוע או לפיטורים לסרב לקבל את הפיטורים ולפנות לוועד".

 

מוקדם יותר אמר יו"ר ההסתדרות עופר עיני בישיבת ועד העובדים של הערוץ: "שאף אחד לא ילך לקבל מכתב. תתעלמו מהחלטת ההנהלה". עוד אמר היום עיני: "בשביל 40 מליון שקל רוצים לסגור ערוץ - זאת שערוריה בעיני".

 

אתמול (ב') פנה ועד עובדי ערוץ 10 להסתדרות בבקשה להכריז על סכסוך עבודה. עיני הודיע בכינוס היום כי ההסתדרות אישרה את סכסוך העבודה, והדבר יאפשר לעובדים להחשיך את המסך ולשבש את סדר התוכניות תוך 14 יום.

  

המדינה תובעת מערוץ 10 להחזיר חובות במיליוני שקלים. הערוץ מקווה שמשרדי האוצר והתקשורת יסכימו להסדר תשלומים.

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

הלחץ למציאת פתרון לערוץ 10 גבר, כאמור, בעקבות החשש הממשי לסגירת הערוץ. בשבוע שעבר החליטה הרשות השנייה לחלט את הערבות של ערוץ 10 בגובה 43 מיליון שקל עד ל-2 בספטמבר.

 

בעקבות ההחלטה זימן דירקטוריון הערוץ את ישיבת החירום שבה כאמור הוחלט על שורת צעדים על מנת לקצץ 50 מיליון שקל מתקציב הערוץ. מלבד הפיטורים, מתוכננים קיצוצים בתוכניות הערוץ ובחברת החדשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים