שתף קטע נבחר

איים על חיי אובמה במייל, בביתו נמצאו כלי נשק

סוכנים של השירות החשאי וה-FBI פשטו על ביתו של צעיר בן 31 בפרבר של סיאטל אחרי ששלח איומים על הנשיא בדוא"ל. אמו של העצור: "הוא ילד טוב, אבל עשה טעות טיפשית"

סוכנים של השירות החשאי והבולשת הפדרלית (FBI) עצרו הלילה (יום ד') במדינת וושינגטון אדם ששלח איומים על חייו על של נשיא ארצות הברית  ברק אובמה דרך מיילים. בפשיטה שבוצעה על ביתו של החשוד נמצאו שני כלי נשק.

 

עוד חדשות בעולם :

 

אנטון קאלורי, בן 31, שלח את המיילים המאיימים לכתובת דואר אלקטרוני של ה-FBI, ובהם איומים על חייהם של אובמה ושל סוכן פדרלי. כך אמר בראיין לירי, דובר הבולשת הפדרלית בוושינגטון. עם קבלת המיילים, ה-FBI הודיע לשירות החשאי על תוכנם ואז הוחלט לעצור את קאלורי בביתו בפרבר של סיאטל משום שהיווה איום על חיי הנשיא.

 

סוכני השירות החשאי וה-FBI דפקו על דלת דירתו של קאלורי והמתינו שלוש דקות. כשהדלת נפתחה הם ראו מולם אדם עם רובה טעון בידו. "הרובה כוון לעבר הסוכנים", אמרה קייטי שרוק, דוברת המשטרה המקומית. "שני סוכנים הצליחו להיכנס פנימה ולהשתלט על כלי הנשק לפני שמישהו נפגע". כמו כן, בנרתיק שנשא קאלורי על גופו נמצא אקדח.

 

קאלורי טען בפני הסוכנים כי בדירתו יש חומרי נפץ, אולם צוות פדרלי מיוחד לסילוק פצצות שהגיע למקום לא מצא בו דבר. רנה, אשה שהזדהתה כאמו של החשוד העצור, אמרה לרשת הטלוויזיה KOMO-TV: "הוא קיבל חינוך טוב, הוא ילד טוב, אבל עשה דבר טיפשי.

 

"אני לא יודעת הרבה", אמרה רנה. "איך הייתם מרגישים אם הבן שלכם היה נעצר? הוא מעולם לא נעצר, הוא היה בצבא, יש לו השכלה אקדמית. אני די מודאגת והמומה". דוברת המשטרה שרוק אמרה כי למיטב ידיעתה, גם אמו של קאלורי חיה עמו בדירה והיא קיבלה רשות להיכנס לדירה ולקחת ממנה כמה מחפציה האישיים. היא הוסיפה כי קאלורי לא הסתבך בעבר עם רשויות אכיפת החוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איום ממשי על חייו? אובמה
צילום: AP
מומלצים