שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל: ארז וינר לא יהיה קצין חינוך ראשי

בעקבות התמשכות בדיקת מבקר המדינה, החליט רב-אלוף בני גנץ כי אלוף משנה ארז וינר לא ימונה לתפקיד. לאחר סיום הבדיקה, אם לא תהיה מניעה משפטית, יתמודד על תפקיד אחר

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, קבע היום (ה') כי אלוף משנה ארז וינר לא יקודם לתפקיד קצין חינוך ראשי. מדובר צה"ל נמסר כי עם סיום בדיקת המבקר ו"בהיעדר מניעה משפטית או אחרת", יתמודד אל"מ וינר לתפקיד תא"ל אחר. עד לקבלת החלטה ישובץ לתפקיד אחר.

 

ארז וינר כתות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בצה"ל אומרים כי "ההחלטה התקבלה על ידי הרמטכ"ל בכובד ראש מתוך הבנה כי התקופה הארוכה שבה לא מונה מחליף לתפקיד קצין חינוך ראשי גורמת נזק לצה"ל בכלל ולחיל החינוך בפרט. תהליך בחירתו של קצין חינוך ראשי הבא יתבצע בהמשך כמקובל בצה"ל".

 

עו"ד עודד סבוראי, המייצג את אל"מ וינר, הביע אכזבה: "אנו מצרים על עיתוי ההחלטה, בהתחשב בכך שהדו"ח הסופי צפוי להתפרסם בקרוב, ובטוחים שבסוף הפרשה יקודם אל"מ וינר כפי שסוכם על ידי פורום מטכ"ל והרמטכ"ל הקודם". עוד אמר כי "חשוב להדגיש שהרמטכ"ל אינו מכיר את פרטי טיוטת דו"ח הביקורת של המבקר ולא את תשובתו המפורטת של אל"מ וינר לטיוטה".

 

במהלך חקירת פרשת מסמך הרפז והסתעפויותיה, מתח מבקר המדינה ביקורת על וינר, שלכאורה עמד בראש קבוצת אנשים אשר עסקו באיסוף חומרים על שר הביטחון אהוד ברק. על פי טיוטת דו"ח המבקר, תכליתן של שיחות שהתקיימו בין ארז וינר לבין בועז הרפז הייתה לאסוף מידע מכפיש על לשכת שר הביטחון.

 

קצין חינוך ראשי הנוכחי, תת-אלוף אלי שרמייסטר, מכהן בתפקידו כבר יותר מ-5 שנים. מינויו של וינר למחליפו עוכב כבר לפני כשנתיים. בשנה האחרונה, מאז פרש אשכנזי מצה"ל, וינר עוסק בפרויקטים צבאיים, אך לא נושא בתפקיד מוגדר, וחיכה לשיבוצו כקצין חינוך ראשי.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתף רון נוטקין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נגרם נזק לחיל חינוך. הרמטכ"ל בני גנץ
צילום: דובר צה"ל
יתמודד על תפקיד אחר. ארז וינר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים