שתף קטע נבחר

המחאה מתרחבת: בתכריכים נגד תקיפה באיראן

עשרות הפגינו מול משרד הביטחון בתל-אביב ומול בית ראש הממשלה בירושלים נגד תקיפה ישראלית של מתקני הגרעין. "רוצים חינוך ורווחה, לא טילים ומלחמה", קראו

שבועיים לאחר שהחלו ההפגנות מול בית שר הביטחון אהוד ברק נגד תקיפה אפשרית של ישראל באיראן, נראה כי המחאה מתפשטת. עשרות בני אדם הפגינו הערב (יום ה') מול משרד הביטחון בתל-אביב ומול בית ראש הממשלה בירושלים וקראו להימנע מתקיפה במתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית.

 

"ברק מוליך אותנו לאבדון". ההפגנה בתל-אביב, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"ברק מוליך אותנו לאבדון". ההפגנה בתל-אביב, הערב(צילום: מוטי קמחי)

 

המפגינים בתל-אביב, רובם פעילי שמאל, קראו "לא למלחמה" והניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "לא לתקיפה באיראן", "צדק חברתי דורש שלום", "להפשיט את המזרח התיכון מנשק להשמדה המונית", "שיחות, לא פצצות" ו-"אהוד ברק שר הביטחון מוליך אותנו לאבדון". חלק מהמפגינים עטו על עצמם תכריכים, נשכבו על הרצפה ודימו גופות.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

המצלמות תיעדו: עובדת זרה התעללה בניצול שואה

מספריים שלופים וכיסאות עפים. כך סוחטים עסק

בלי תעסוקה, בלי חינוך: "רוצים לברוח מאופקים"

 

ניב מיכאלי (25) חבר במפלגת חד"ש ואחד המשתתפים באקט המחאה אמר כי "אנו מפגינים נגד היוזמה המסתמנת של ברק ונתניהו לפתוח במלחמה שמסכנת את כל האזור. אנחנו חושבים שהדיבורים שלהם מסכנים אותנו במלחמה שיודעים איך תתחיל, אך לא יודעים איך היא תסתיים. מטרתה היא ספין של החבאת הקיצוצים, האבטלה הגבוהה והמדיניות הכלכלית של הממשלה".

 

במקביל, כמה עשרות הפגינו גם מול בית שר הביטחון בתל-אביב וקראו קריאות נגד מלחמה באיראן, כפי שעשו מדי יום בשבועיים האחרונים. תמר זנדברג, חברת מועצת העיר תל-אביב, מיוזמות ההפגנות מול ביתו של ברק, אמרה: "אנו סוגרים שבוע שני של הפגנות מול ביתו של ברק. אנחנו נחושים ומרגישים שמשיגים אפקט גדול. תנועת ההתנגדות תמשיך להפגין עד שאיום התקיפה ירד מהפרק".

 

"ההצהרות למלחמה הן ללא היגיון" 

אחת המפגינות מול משרד הביטחון בתל-אביב העידה על

כך שהתגוררה בעבר באיראן. לדבריה, "אני מאמינה שגם העם האיראני לא רוצה במלחמה. אני לא מאמינה שההצהרות שלהם אמיתיות, הבעיה היא שאם צועקים 'זאב, זאב', בסוף לא יודעים לאן זה יוביל. ההצהרות למלחמה הן ללא היגיון".

 

במקביל, מול בית ראש הממשלה בירושלים הפגינו כ-40 בני אדם וקראו בין היתר: "רוצים חינוך ורווחה - לא טילים ומלחמה". אחד המפגינים, יובל דרייר-שילה אמר כי "יש רוב דומם ששותק ומפחד מהמהלך של נתניהו וברק ואנחנו מצפים שהוא ייצא וידרוש את המגיע לו. הסכנה היא אדירה ובתמורה לא נקבל שום יתרון". המפגינים בירושלים טענו כי בכוונתם לקיים פעולות מחאה נוספות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שיחות, לא פצצות". ההפגנה בתל-אביב, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים