שתף קטע נבחר

הנסיך והעדשה: 'הסאן' פרסם תמונות הארי העירום

בטענה כי מדובר ב"חופש העיתונות שחורג מהסיפור הבודד הזה", פרסם הצהובון הנקרא ביותר בבריטניה את תמונות העירום המסעירות את הממלכה. בתוך כך, בבריטניה תוהים לגבי חוסר תפקודם של מאבטחי הנסיך, שייתן את הדין למפקדיו בצבא

הצהובון הבריטי "הסאן" פרסם הלילה (ו') את תמונות העירום של הנסיך הארי, שפורסמו בימים האחרונים בכל העולם למעט בתקשורת הבריטית הממוסדת, תחת משחק המילים "Heir it is" ("הנה היורש" בתרגום חופשי, נשמע כמו "הנה זה" במבטא בריטי עממי). אתמול פרסם העיתון תמונות מבויימות של "שחזור" התקרית, בהשתתפות אחד מכתבי העיתון, ששמו הוא גם הארי, אך הלילה פורסמה התמונה בה נראה ישבנו של הנסיך חשוף , אך היא צונזרה - בציור ילדותי של כתר - ואילו התמונה בה הארי אוחז במבושיו נותרה כשהייתה.

 

במקביל, בתקשורת הבריטית מתקיים דיון ציבורי ער לגבי תפקודם, או חוסר תפקודם, של מאבטחי הנסיך שאיפשרו את צילום התמונות, ועל עתידו של הנסיך חובב הסקנדלים ששב לבריטניה וצפוי לחזור לשורות הצבא. בכלי התקשורת הבריטיים תוהים במקביל, ספק בחרדה, ספק בשעשוע: מה השערוריה הבאה שינפיק הנסיך האדמוני? 

 

הנסיך בעדשה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

הצהובון עקף את המלכה: "הארי" אוחז במבושיו

"סטריפ סנוקר מלכותי": הנסיך הארי צולם בעירום

בשירות הוד מלכותה: הנסיך הארי בטקס הנעילה

 

הנסיך הארי על שער ה"סאן" (צילום מסך) (צילום מסך)
הנסיך הארי על שער ה"סאן"(צילום מסך)

  

בצמוד לכתבה המדווחת על ההתפתחויות האחרונות בפרשה, פרסם "הסאן", הצהובון הנקרא בממלכה המאוחדת, טור המסביר "מדוע אנחנו נלחמים על חופש העיתונות" יחד עם סרטון בו נראה העורך הבכיר של הצהובון, דיוויד דינזמור, מסביר כי "שקלנו רבות את הצעד הזה. עבורנו זה קשור לחופש העיתונות. המצב בו מאות מיליונים צפו בתמונות באינטרנט בכל העולם הוא מגוחך. אנחנו לא שופטים את הנסיך. הוא בן 27, רווק וחייל. אנחנו מחבבים אותו".

 

"הסיבות לפרסום חורגות מהסיפור הבודד הזה", הדגישו ב"סאן". "התמונות פורסמו ברשת כבר לפני שלושה ימים, אבל עורכי הדין של בית המלוכה הזהירו את התקשורת הבריטית שזו הפרת פרטיותו... התמונות הללו היו במרחק הקלקה מ-77% מהציבור הבריטי, שבבתיהם יש חיבור לאינטרנט... הפרסום עורר דיון לגיטימי לגבי התנהלותו של האדם השלישי בתור לרשת את הכתר", כתבו עורכי הצהובון.

 

"שאלות לגבי תפקוד המאבטחים של הנסיך"

"לטענת עורכי הדין של המשפחה המלכותית אין כל עניין ציבורי בפרסום התמונות. זו המנטרה האהובה על אלו המבקשים להשתיק את העיתונים התוססים ביותר בעולם. יש עניין פומבי ברור בפרסום התמונות ולו כדי שהדיון הציבורי יכלול את כולם", הוסיפו. "ישנן תהיות לגבי פעילות המאבטחים בחופשתו בלאס וגאס ושאלות לגבי עתידו הצבאי של הנסיך. כך או כך, אנו סבורים שזה הנסיך הארי הוא שהפר את פרטיותו של עצמו", ממשיכים עורכי העיתון.

 

כאן זה קרה. המלון שבו התארח הנסיך (צילום: MCT) (צילום: MCT)
כאן זה קרה. המלון שבו התארח הנסיך(צילום: MCT)

 

במקביל, דנים כלי התקשורת בממלכה בתפקודם של שומרי הראש של הנסיך הארי, אשר היו לצדו בליל הפורענות בו צולם בעירום, ולא עצרו אותו בזמן. אנשי הסקוטלנד יארד היו בסוויטה במלון ווין בלאס וגאס, שם חגג הנסיך הארי בעירום מלא ביום שישי בלילה לצד הצעירות שהסירו גם את בגדיהן. עדי ראייה בחדר אמרו לאתר הרכילות TMZ כי בזמן ש"העניינים במסיבה התחממו, כמה צעירות החלו לצלם תמונות בטלפונים הסלולריים שלהן".

 

לפי ה"טלגרף" הבריטי, לא ברור אם הייתה עילה חוקית עבור שומרי הראש להחרים את הטלפונים, או למנוע מהנסיך להסיר את בגדיו, והם נאלצו רק להביע את התנגדותם. אחד הנוכחים סיפר כי הם ראו את המתרחש ורק אחד מהם קרא לעבר הצעירות "לא, בבקשה, בלי טלפונים ותמונות". לפי ה"דיילי מייל" הבריטי, עדי ראייה סיפרו ששומרי הראש "התנהגו כמו מי שנרדם על ההגה. הם נהנו מהמסיבה בעצמם ואיפשרו לצעירות לצלם את המתרחש באופן חופשי".  

 

המלכה המומה, הנסיך "בטוח בעצמו"

ברנרד הוגאן-האו, מפקח בסקוטלנד יארד, הסביר כי "שומרי הראש המלכותיים נמצאים לצידו כדי להגן עליו ועל ביטחונו, לא כדי לפקח ולנטר את חייו". לעומת זאת, גורמים המקורבים לארמון המלוכה הבריטי אמרו ל"דיילי מייל" כי באופן מסורתי נהוג שהמאבטחים במפגשים פרטיים של בני המלוכה דורשים בתקיפות מהנוכחים להפקיד ברשותם את המכשירים הסלולריים כדי למנוע פרסומים מביכים שכאלה.

 

קן ווארף, שהיה אחד המאבטחים של הנסיכה המנוחה דיאנה, אמו של הנסיך הארי, אשר שני הנסיכים נהגו לקרוא לו בילדותם "הדוד קן", אמר כי בהתחשב בהיסטוריה של הנסיך הפוחז, הרוויה בתקריות תקשורתיות מביכות, המאבטחים היו יכולים לעשות יותר כדי למנוע את צילום התמונות. "המפקח אולי אומר 'לא טעינו, הוא חי ולכן האבטחה תקינה, אבל העובדה היא שהם איפשרו לאנשים שהם לא מכירים להיכנס לסוויטה ולבלות עם הנסיך". הוא קרא להחליף את צוות האבטחה, כדי שבעתיד ימנעו מאנשים לא מוכרים הנפגשים עם הנסיך להיכנס עם מצלמות ולהדליף את התמונות.

 

לפי הדיווחים בבריטניה, המלכה אליזבת השנייה עצמה וחברי המשפחה המלכותית היו המומים מפרסום התמונות שהביכו אותם, במיוחד לאור תזמון פרסומם במקביל לאשפוזו של הנסיך פיליפ בן ה-91, בעלה של המלכה. עם זאת, אחד מחבריו של הנסיך הארי אמר לצהובונים הבריטיים כי הנסיך עצמו לא מראה סימני חרטה על התקרית וטען כי אמר להם שהוא מרגיש "בטוח בעצמו" למרות הצילומים, ואולי בגללם.   

 

הנסיך "ניצח" את לוכטה בתחרות שחייה

כך או כך, הנסיך הפוחז צפוי לתת את הדין על התנהלותו לכשישוב לשורות הצבא בבסיס וואטישאם שבסופולק בימים הקרובים, שם מפקדיו צפויים לרשום לו נזיפה חמורה על בסיס חוקי הצבא הדורשים מהקצינים לשמור על "סטנדרטים מקצועיים גבוהים גם כשאינם בתפקיד".

 

במקביל, ראיין לוכטה, נער הזהב של נבחרת השחייה האולימפית של ארצות הברית, הביע שמחה על שלא היה נוכח בעצמו במסיבה אליה הוזמן. "זה הדבר האחרון שהייתי צריך", אמר על הדלפת תמונות העירום מהמסיבה.

 

התמונה המביכה של הארי ()
התמונה המביכה של הארי

 

עם זאת הוא סיפר כי בלילה הקודם לחגיגת העירום בסוויטה, הנסיך הזמין אותו

לתחרות שחייה במלון "וזה הדבר הכי מגניב שיש". בראיון לרשת NBC הוא אמר כי נציגי הנסיך ניגשו אליו בזמן שחגג את יום הולדתו ה-28 בלאס וגאס ואמרו לו שהנסיך מעוניין לפגוש אותו. הוא הדגיש כי הם רק הסירו את חולצותיהם כדי להתחרות בבריכה. כצפוי, לוכטה ניצח בתחרות ההוגנת, אבל לאחר מכן הנסיך ניצח את האלוף האולימפי - הודות לאחד מחבריו שאחז ברגליו של לוכטה.

 

בעוד הפרשה מסרבת לגווע, ה"טיימס" הבריטי, אחד מהעיתונים המכובדים ביותר בעולם, דיווח כי אתר הרכילות האמריקני TMZ "מאיים" לפרסם תמונות נוספות של הנסיך בעירום בימים הקרובים. "עוד כמה מהצעירות שנכחו בחדר צילמו את המתרחש", נכתב ב"טיימס", שם מעריכים כי התמונות יגיעו לרשת בתקופה הקרובה ויוסיפו עוד שמן למדורה המלכותית, עליה "נצלה" הנסיך הצעיר בימים האחרונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נער השער. תמונות העירום של הנסיך הארי ב-TMZ
העיתונים הבריטיים צנזרו עצמם - עד הלילה
צילום: AFP
"הסאן" צנזר את ישבנו של הנסיך בכתר. ב-TMZ לא צנזרו הרבה
מה השערוריה הבאה שינפיק הנסיך?
צילום: רויטרס
מומלצים